RECENZE - brýle BLUEYE

Datum: 18.03.2016 | Autor: Redakce PN

Dnes pro vás přinášíme recenzi brýlí značky BLUEYE. V recenzi se dočtete o třech modelech brýlí této značky. Recenzi vám můžeme poskytnout díky spolupráci se společností Adventure Life, která tyto brýle poskytla. Na vývoji těchto býlí se podíleli Australské a Novozelánské armádní speciáí jednotky. 

 

Kdo je Adventure Life?

SYSTEMS Technology CZ je společnost zabývající se především  distribucí taktického vybavení pro příslušníky ozbrojených bezpečnostních složek. Je dlouholetým zástupcem několika zahraničních výrobců špičkového taktického příslušenství  jako jsou rukavice Mechanix Wear, brýle Blueye, chrániče ALTA Industries nebo profesionální spodní prádlo ARMADILO MERINO. V současnosti se také stala zástupcem nové české společnosti 4M Systems na českém maloobchodním trhu. Další, poněkud méně známou aktivitou SYSTEMS Technology CZ, je vývoj a výroba speciálních vozidel typu ATV pro armádu a policii. Mezi největší úspěchy patří dodávka čtyřkolek v policejní úpravě Policii ČR a dodávky bojových strojů do oblasti Středního východu.

 

 

Společnost BLUEYE

BLUEYE přichází z Austrálie a inovativním designem zaujmou na první pohled. Taktické a střelecké brýle Blueye jsou novinkou na našem trhu, ale nabízejí za skvělé ceny zcela mimořádnou kvalitu a neotřelý funkční design pro službu i volný čas. Všechny taktické brýle BLUEYE jsou testovány a certifikovány podle norem MIL-STD a ANSI na balistickou odolnost. Samozřejmostí jsou certifikáty CE.

 

 

Brýle = nezbytnost

Brýle jsou v dnešní době nezbytným každodenním doplňkem. A to nejen z důvodu ochrany před slunečním svitem, ale zejména z důvodu ochrany zraku. Ke zranění očí může dojít ve výkonu služby ozbrojených složek, nebo složek IZS každý den. Proto je nezbytné dbát na kvalitní ochranu očí.

 

 

První dojmy z brýlí

První brýle, které jsme rozbalili, byly brýle JAGER HD. Tyto brýle jsou zabalené v černém pevném pouzdře. Po jeho otevření nalezneme brýle a dvě další výměnná skla. Barvy skel, které nalezneme v balení, jsou černé, čiré a oranžové. Jedná se o sluneční ochranné brýle, které mohou být každodenním společníkem.

Druhé brýle jsou GRANITE MISSION. Tyto brýle jsou zabalené v černém látkovém pouzdře, které je opatřenou poutky k upevnění na opasek popř. na molle vazbu. V tomto pouzdře nalezneme brýle a další výměnné sklo. Dodávaná skla jsou v barvě černé a čiré. Brýle jsou opatřeny látkovým pouzdrem, do kterého se dá hezky uložit optická část brýlí. Jedná se o taktické brýle zejména pro použit s helmou.

Třetí brýle jsou S.O.S. SUPERCELL. Tyto brýle jsou zabalené v černém látkovém pouzdře, které je opatřenou poutky k upevnění na opasek popř. na molle vazbu. Tyto brýle jsou opatřeny pouze čirým sklem, které je však speciálně chráněno krycí folií. K této folii si více řekneme dále v recenzi. Tyto brýle jsou opatřeny látkovým pouzdrem, do kterého se dá hezky uložit optická část brýlí. Jedná se o taktické brýle zejména pro použit s helmou.

 

Specifikace výrobce

Brýle JAGER HD

Brýle Blueye JAGER splňují ty nejnáročnější testy U.S. ozbrojených sil na odolnost proti balistickým objektům (MIL-PRF-31013, clause 3.5.1.1)

Vysoce odolný materiál rámu brýlí

Jednoduchý a spolehlivý systém pro výměnu zorníků

2.1mm Carl Zeiss optické zorníky se 100% ochranou proti UVA & UVB

Barva rámu matně černá

Vybavení  v ceně zahrnuje: čirý, zatmavený (Smoke) a HD oranžový zorník, pojistný řemínek, Pevná 
schránka na brýle a příslušenství

Rám brýlí má extrémně úzký profil pro plnou kompatibilitu s chrániči sluchu a náhlavních komunikačních souprav.


Volitelné příslušenství: RX adaptér pro možnost použití dioptrických skel

 

 

 

 

 

Brýle GRANITE MISSION

Speciálně konstruované taktické ochranné brýle pro pozemní operace. Jedny z nejlepších taktických brýlí na trhu. Vyvíjeny pro potřeby australských a novozélandských armádních jednotek.

Barva rámu: Matně černá / Matt Black

Vyměnitelné zorníky: čiré a zatmavené, 2.5mm polykarbonát, certifikovaný proti balistickým objektům. 
Certifikovaná vlastnost nulového vizuálního zkreslení. Maximální ochrana proti UVA, 
UVB & UVC

Ochrana zorníku:: úprava proti zamlžení vně i uvnitř

Frame: nehořlavý materiál TPV, pěnový materiál odolný proti ohni na vnitřní straně brýlí, ideálně 
designovaný pro maximální komfort nošení. Ventilační systém pro odvod vlhkosti a ventilaci 

Zorné pole: Design rámu zajišťuje široké zorné pole

Kompatibilita: Brýle jsou kompatibilní se všemi typy ochranných přileb včetně typů OPS Core a Protec, plná kompatibilita s prostředky nočního vidění NVG a optických zaměřovacích prostředků

Upínací popruh: upínací popruh s možností rychlého odhozu, silikonová protiskluzová vrstva na vnitřní 
straně, nastavitelná přezka, ochranný antireflexní povlak 

Příslušenství v ceně: taktické přepravní pouzdro, výměnné zorníky - čirý a zatmavený/smoke

Volitelné příslušenství: adaptér RX pro dioptrická skla

Brýle splňují balistickou odolnost podle standardů:
MIL-DTL 43511.
AS/NZS 1337.1.
EN 166. ANSI Z87.1

 

 

 

 

Brýle S.O.S. SUPERCELL

Speciálně konstruované taktické ochranné brýle pro speciální operace. Jsou vybaveny systémem strhávacích fólií přes zorník. V případě, kdy se jednotka přibližuje k cílovému objektu v dešti nebo terénem, může si před vstupem operátor strhnout fólii z brýlí a zajistí si tak dokonalý výhled uvnitř objektu.

Jedny z nejlepších taktických brýlí na trhu. vyvíjeny pro potřeby australských a novozélandských speciálních jednotek.

Barva rámu: Černé/Matt Black

Vyměnitelné zorníky: čiré a zatmavené, 2.5mm polykarbonát, certifikovaný proti balistickým objektům. Certifikovaná vlastnost nulového vizuálního zkreslení. Maximální ochrana proti UVA, UVB & UVC

Ochrana zorníku:: úprava proti zamlžení vně i uvnitř

Frame: nehořlavý materiál TPV, pěnový materiál odolný proti ohni na vnitřní straně brýlí, ideálně 
designovaný pro maximální komfort nošení. Ventilační systém pro odvod vlhkosti a ventilaci 

Zorné pole: Design rámu zajišťuje široké zorné pole

Kompatibilita: Brýle jsou kompatibilní se všemi typy ochranných přileb včetně typů OPS Core a Protec, plná kompatibilita s prostředky nočního vidění NVG a optických zaměřovacích prostředků

Upínací popruh: upínací popruh s možností rychlého odhozu, silikonová protiskluzová vrstva na vnitřní straně, nastavitelná přezka, ochranný antireflexní povlak 

Příslušenství v ceně: taktické přepravní pouzdro


Volitelné příslušenství: adapér RX pro dioptrická skla

Brýle splňují balistickou odolnost ppole standardů:
MIL-DTL 43511.
AS/NZS 1337.1.
EN 166. ANSI Z87.1

 


 

 

 

 

Recenze

Brýle S.O.S. SUPERCELL a GRANITE MISSION jsou skvělým doplňkem k balistické helmě. Tyto brýle lze použít ke každé dostupné helmě. Na této helmě drží skvěle díky protiskluzové vrstvě na upínacím popruhu. U těchto brýlí nutno vyzdvihnout to, že mají skvěle řešené odvětrávání a díky tomu nedochází k jejich zamlžování. A to ani dechem a zejména při změně teploty, například při průchodu z chladnějšího prostředí do teplejšího. U brýlí S.O.S. SUPERCELL je příjemným doplňkem ochranná folie, která se hodí zejména při průchodu špinavým, nebo prašným terénem. Tato folie ochrání plochu brýlí a jednoduše ji jedním trhnutím sundat. Poté ihned máme zase krásný čistý průhled.

Brýle JAGER HD poskytují kvalitní ochranu očí při každodenním nošení. Tyto brýle mají elegantní vzhled, díky kterému tyto brýle můžete nosit opravdu při každé příležitosti. Černé sklo těchto brýlí poskytuje dobrý výhled i při sníženém světle. Dále toto černí sklo poskytuje naprostou neprůhlednost směrem k jejich nositeli. To vám umožní taktickou výhodu, jelikož nikdo nevidí, kam se přímo díváte. Čiré sklo těchto býlí je vhodné na střelbu. Své uplatnění najde však i jako ochranné sklo při většině manuálních prací. S velkým očekáváním jsme testovali oranžové HD sklo. Toto sklo má být určeno zejména na střelbu. Většina střelců je zvyklá při této činnosti na čiré sklo popřípadě na žluté sklo. Musíme po opakovaných testech, při kterých byly porovnávány různá zabarvení skel při střelbě, musíme uznat, že oranžové sklo je na tuto činnost více než vhodné. Nedochází u něj ke zkreslení terče, jako je u některých brýlí se žlutým sklem, tím poskytuje komfort čirého skla. Ale zároveň poskytuje komfort žlutého skla tím, že vstřebává více světla a tím umožňuje střelbu i za zhoršených světelných podmínek. Dále musíme uvést, že tyto brýle drželi na hlavě 99% našich testrů. Toto nás mile překvapilo, jelikož u konkurenčních značek bez potřeby korekcí není možné. Proto i společnost BLUEYE nabízí pouze jednu velikost těchto brýlí. Nezamlžování tohoto modelu je samozřejmostí. Všechny modely této značky poskytují zvýšenou ochranu zorníků proti poškrábání. Toto díky častým pádům testovaných modelů můžeme potvrdit.

 

Plusy a mínusy

+ vzhled

+ balistická ochrana

+ pouzdro v balení

+ nezamlžování brýlí

+ ochrana proti poškrábání

+ široký sortiment

 

- pro někoho vyšší cena ( srovnatelná s konkurenčními značkami )

 

 

Závěr

Brýle značky BLUEYE poskytnuté na recenzi společností ADVENTURE LIFE, jsou velmi kvalitní brýle, které do puntíku splňují požadavky na kvalitní ochranu zraku. Je zde naprosto viditelná stopa toho, že se na vývoji brýlí podíleli vojenské speciální jednotky. Někoho může odrazovat cenovka těchto brýlí. Je nutné si uvědomit, že se ovšem nejedná o brýle z tržnice, ale o brýle, které vám poskytnou nejen ochranu před sluncem, ale hlavně kvalitní balistickou ochranu. Naši testři do této recenze používali brýle konkurenčních značek, kdy však po této recenzi přešli ke značce BLUEYE. Toto samo o sobě hovoří o kvalitě těchto brýlí.

Za možnost testování brýlí značky BLUEYE děkujeme společnosti ADVENTURE LIFE.

Brýle BLUEYE S.O.S. SUPERCELL zakoupíte na stránkách obchodu ADVENTURE LIFE – ZDE a to za částku 3.870,- Kč

Brýle BLUEYE GRANITE MISSION zakoupíte na stránkách obchodu ADVENTURE LIFE – ZDE a to za částku 2.650,- Kč

Brýle BLUEYE JAGER HD zakoupíte na stránkách obchodu ADVENTURE LIFE – ZDE a to za částku 2.980,- Kč

 

Štítky

blueye adventure life recenze balistická ochrana taktické brýle

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5.3 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: