Software UFED Touch 3 pro forenzní analýzy a boj s kyberkriminalitou

Datum: 25.04.2023 | Autor: Spyshop24

Cellebrite přináší novou verzí softwaru UFED Touch 3 pro forenzní analýzy a boj s kyberkriminalitou

 

Informační a komunikační technologie je nejdynamičtěji se rozvíjející oblast a velká část lidských aktivit se přesouvá do digitálního světa. V důsledků toho vývoje roste kyberkriminalita, ale také vznikají nové policejní útvary pro boj s kyberkriminalitou a forenzní kybernetické laboratoře.

 

Společnost Cellebrite je světoznámý dodavatel sofistikovaných technologií pro extrakci digitálních dat a jejich následnou analýzu. Nejnovější produkt UFED Touch 3 je zařízení v podobě tabletu s rozšířenou verzí softwaru UFED pro zabezpečování důkazu ze všech mobilních zařízení a paměťových médií.

 

Mobilní kybernetická laboratoř

 

Vývoj cloudů a využívaní mobilních zařízení to aktuální trend, který stálé sílí. Navíc mnoho procesů a úkolů přebírají stroje jako například bezpilotní letadla a drony. Odpovědí na současné technologické trendy je UFED Touch 3 – přenosná laboratoř pro forenzní analýzy digitálních dat. UFED Touch 3 podporuje zkoumání a zabezpečování digitálních stop pro účely forenzní analýzy. Zařízení podporuje mimo jiné extrakcí dat ze smartphonů, tabletů, různých druhů nosičů dat, dronů a dalších médií či počítačových systémů. Je to profesionální a zároveň zcela mobilní nástroj, který dokáže extrahovat data a provádět další operace v terénu, na cestách a za každých podmínek. Zkrátka tato pokročila technologie je zabalena do solidního krytu vyrobeného v souladu s armádním standardem MIL-STD-810G, který zaručuje vysoký stupeň odolností.

 

 

UFED Touch 3 v kybernetické bezpečnosti

 

Forenzní analýza digitálních dat je metoda zejména využívaná v boji s kyberkriminalitou a zahrnuje odběr, zhodnocení, identifikaci, analýzu a dokumentaci digitálních důkazů. UFED Touch 3 je schopen „vytáhnout“ i problematické údaje nemožné získat jinými metodami, například podporuje analýzu iPhonů. Další výhodou je dekódování – funkce, která umožňuje překonání ochrany médií chráněných heslem či šifrováním. Logické a fyzické extrakční metody poskytují přistup k odstraněným souborům. Samotné ovládání systému není uživatelský náročné a je založeno na předem nadefinovaných algoritmech co činí práci s UFED Touch 3 rychlou a intuitivní. Přistup ke všem získaným informacím je přehledný, je to velmi důležité pří zpracování důkazních materiálů. Tak připravené strukturované výtisky mohou sloužit jako důkazy například pro vyšetřovací orgány.

 

Jedná se o špičkové vybavení forenzní laboratoře, které umožňuje bezpečné pořizování kopií mobilních zařízení, paměťových médií, jejich analýzu a dokumentaci. Stejné technologie a principy mohou být však využívaný i pro záchranu dat.

 

 

Kde koupit UFED Touch 3

 

Specializované zařízení používané všemi druhy služeb UFED Touch 3 je dostupné spolu s roční licencí v obchodě Spy Shop , který je autorizovaným dealerem společnosti Cellebrite. Prodejní sada zahrnuje vše potřebné k práci, tedy kromě samotného zařízení a licenci uživatel má k dispozicí čtečku paměťových karet a adaptér pro SIM, komplet kabelů a další příslušenství zabalené do přepravního kufříku.

 

https://www.spyshop24.cz/cellebrite-ufed-touch-3-extrakce-dat-z-mobilnich-zarizeni-sim-karet-a-dronu-a-analyza-sifrovavanych-udaju-2622.html

 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

10 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: