RECENZE - pouzdra a příslušenství BLACKHAWK

Datum: 09.04.2017 | Autor: Redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi pouzder a příslušenství k nim od značky BLACKHAWK. Tyto věci na recenzi poskytla společnost HQH, která je naším dlouhodobým partnerem v recenzích. Každý kdo má zbraň si naprosto uvědomuje, jak důležité je mít na zbraň kvalitní pouzdro, protože pouzdro je věc, která zbraň nejen chrání, ale také musí umožňovat rychlé tasení. Nezáleží na tom život pouze toho, kdo zbraň použije, ale někoho dalšího.

Kdo je společnost HQH?

 

Společnost HQH SYSTEM byla založena v roce 1993 jako hlavní dodavatel anti-teroristického a moderního bezpečnostního vybavení pro ministerstva vnitra České a Slovenské republiky, ministerstva obrany, speciální jednotky, celní orgány a další státní složky. HQH SYSTEM je zapojeno do většiny státních výběrových řízení.

S odkazem na bohaté zkušenosti firmy v oblasti využití bezpečnostního vybavení v aktivních bojových situacích, působí společnost také jako konzultant a koordinátor v široké škále nových projektů pro výzkum a vývoj v tomto specifickém prostředí.

Pravidelně pořádá odborná školení se specializací na pokročilé obranné a bezpečnostní technologie vytvořené pro místní i celosvětový trh. Společnost je zástupcem většiny monitorovacích systémů, komunikátorů, proti-sledovacích zařízení, produktů sloužících k osobní ochraně a k ochraně majetku. Produkty dodává policii, speciálním jednotkám, EOD a státním složkám pro vyhledávací účely. V závislosti na naší široké škále zastoupených produktů se úspěšně zaměřuje na komerční trh. Dále provozuje úspěšný obchod HQH.cz

 

 

První dojmy z vybavení BLACKHAWK

Na tety dorazily dvě varianty pouzder, a také bohaté příslušenství k nim. Tato škála vybavení zaručuje, že si pouzdro složíte přesně dle svých požadavků. Pouzdra i vybavení jsou z velmi kvalitního plastu. První dojem je výborný

 

 

Testování vybavení BLACKHAWK

Jako první jsme testovali samostatná pouzdra. Testovali jsme pouzdro umožňující nošení CZ 75, 75 SP01, 85B a pouzdro na GLOCK 19,23,32,36. Tyto pouzdra mají dvojí systém pojistek. A to pojistku na ukazováček a samosvor. Samosvor lze nastavit šroubem, dle požadavků nositele. Pojistka na ukazováček se nám jevila, jako jedna z nejlepších jakou jsme u pouzder zažili. A to i z důvodu, že jamka za touto pojistkou vás přímo navede při tasení zbraně do prostoru rámu a ne na spoušť. Navíc je tato pojistka velmi intuitivní, takže při tasení ji odemknete, aniž byste na toto museli nějak extra myslet. Nám se tato pojistka velmi líbila, a to zejména při nácviku skrytého nošení a následném rychlém tasení a pudové střelbě. Ne nadarmo tyto pouzdra používají v různých variacích ozbrojené složky po celém světě. Navíc jsou k dispozici i pouzdra bez pojistky, nebo pro nošení zbraně se svítilnou. V balení každého pouzdra naleznete nejen pouzdro, ale opaskový průvlek a tzv. pádlo. Takže za jednu cenu máte vlastně dvě varianty nošení. Dále jsme testovali takzvané služební průvleky, na které se umísťuje pouzdro. Průvlek s normálním umístěním v podstatě nahrazuje standartní průvlek, který naleznete v základním balení,  navíc vám zbraň umístí trochu od těla. Tím se tento průvlek nejeví moc vhodný na skryté nošení, ale spíše na služební nošení zbraně. Takzvaně neskryté. Průvlek se sníženým umístěním se nám velmi líbil. Testři si ho hodně chválili, a to zejména z důvodu, že je umístění zbraně někde mezi opaskem a stehením pouzdrem. Tím pádem je tasení zbraně pohotovější a také rychlejší. Další testovanou vychytávkou je QUICK DISCONNECT. Tato vychytávka slouží k používání jednoho pouzdra na více platformách. Toto umožnuje „ozubené kolečko“, které připevníte k pouzdru a protikus, který umístíte na platformu. Jedná se o celkovou úsporu peněz, jelikož v balení naleznete dva protikusy a další můžete jednoduše dokoupit. My jsme jako praktické využití tohoto systému viděli i to, že protikus se šrouby připevnit například na stůl  nebo do vozidla. Tím pádem máte zbraň uloženou na každém místě, které vám přijde jako vhodné. Musíme uznat, že po spojení obou kusů je zbraň velmi pevně ukotvena. Další možností umístění, které jsme testovali je platforma na molle vazbu. K tomuto není asi co dodat, jednoduše si můžete zbraň připevnit například na taktickou vestu a to s vazbou molle, pals a strike. Takže doslova na každou vestu v nabídce. Poslední testovanou věcí od značky BLACKHAWK je pouzdro na zásobník. Do pouzdra lze vložit každý dvouřadý zásobník. Oproti konkurenci tuzemské značky musíme konstatovat, že BACKHAWK nepoužívá na zajištění zásobníku v pouzdře a ani pouzdra na opasku kov, ale plast. O to více jsme byli udiveni tím, že pouzdro na opasku oproti tuzemské konkurenci sedí jako přikované a toto musíme konstatovat i o zásobníku v pouzdře.

 

 

PLUSY A MÍNUSY

+ kvalita zpracování

+ široký sortiment příslušenství

+ pouzdro na téměř všechny nejběžnější zbraně

+ možnost variability

 

 

Závěr

Jednoznačně musíme říci, že všichni naši testři byly s tetovanými produkty více než spokojeni. Ne nadarmo je značka BLACKHAWK jedna z nejlepších na světě. K závěrečnému hodnocení se těžko hledají slova a to z důvodu, že dokonalost již nijak popsat nelze.

 

Za možnost testu vybavení ke zbraním BLACKHAWK děkujeme našemu dlouhodobému partnerovi společnosti HQH, který na testování vybavení poskytl.

 

Obsáhlý sortiment značky BLACKHAWK můžete zakoupit v obchodu HQH a to ZDE

 

FOTOGALERIE:

 

Štítky

czub recenze Glock BLACKHAWK příslušenství HQH pouzdro

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: