Nemocnice najímají překladatele a ukrajinsky hovořící sestry, 27 pacientů z Ukrajiny včera přistálo.

Datum: 28.02.2014 | Autor: Redakce PN, Pavel Novák MVČR

Včera přistálo na Kbelském letišti 27 pacientů z Ukrajiny. K jejich transportu bylo použito 14 sanitních vozů a vrtulník Sokol. Ředitel nevládní neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek uvedl "Uvítal bych, kdyby vláda zvážila další takovouto pomoc.Těch lidí, kteří ji potřebují, je stále hodně". Nemocnice najímají sestry hovořící ukrajinštinou, či překladatele. Pacientům bude k dispozici tým lékařů Všeobecné fakultní nemocnice, Fakultní nemocnice Motol a Ústřední vojenské nemocnice.

 

Transport pacientů a jejich přesun do sanitek - MVČR

 

Tisková zpráva MVČR uvádí "Ve čtvrtek 27. února 2014 večer přistály na pražském letišti Kbely vojenské speciály s 27 pacienty z Ukrajiny, kteří budou v Česku léčeni v rámci programu humanitárních evakuací zdravotně postižených obyvatel MEDEVAC. Jedná se o oběti násilných střetů s policejními pořádkovými silami, které trpí různými středně těžkými až těžkými zraněními, jako jsou střelná zranění hrudníku, hlavy, zranění vnitřních orgánů apod."

 

„Pacientům z Ukrajiny chceme poskytnout maximální možnou lékařskou péči, fakultní nemocnice budou na jejich převoz a hospitalizaci připraveny. Jedná se o velmi těžce zraněné, kteří po násilných střetech s policejními pořádkovými silami trpí různými zraněními, jako jsou mnohočetná střelná zranění například hrudníku, hlavy či zranění vnitřních orgánů,“ doplnil ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a pokračoval: „Rád bych především poděkoval  všem zdravotníkům za bezchybnou práci“.
 

„Uvítal bych, kdyby vláda zvážila další takovouto pomoc.Těch lidí, kteří ji potřebují, je stále hodně,“ uvedl ředitel nevládní neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek.

 

Sanitní vozy na letištní ploše - MVČR

 

Názor PN

 

Nechceme se stále opakovat, ale jak je možné, že daňový poplatníci, naši občané často krouží v přímém ohrožení života městem v sanitce, kterou odmítá jedna nemocnice za druhou a pro postřelené na ukrajině jsou okamžite vyčleněny místa ve špičkových zařízeních?

 

Co kupříkladu naše popáleninová centra, nechtějí ošetřit těžce popálené policisty?

 

Na MVČR byl odeslán tento dotaz:

Jak probíhal výběr pacientů k léčbě u nás, na základě čeho ČvT vybírala pacienty. Dále zda-li poranění patří k extrémní pravici, zda-li se počítá i s příjezdem jejich příbuzných a s ubytováním pro ně a zda-li již někdo žádal o azyl. Rovněž prověření rejstříku trestů.

 

Štítky

medevac cizinci Ukrajina

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4.6 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Jiří Vaněk st. Datum: 05.03.2014 Čas: 13:50

Víte, nejvíce mne mrzí, že na naše děti, které potřebují léčbu, peníze nejsou a musí se pro ně sbírat víčka z PET lahví, aby mohly být léčeny. Proč se Š. Pánek neangažuje pro ně, ale pro agresivní lůzu?

avatar
jir ba Datum: 02.03.2014 Čas: 22:08

prasata at tahnou na zapad a nezivej se na nas paraziti jedni..... to sou ty co tam vyslal zapad delat poradek ?? at dou na ukrajine do nemocnice .... to by ale znaly jejich mena prijmení a odkad jsou co... takhle to pro americka nase debilní vlada ututla proste sou to chudaci za demokraciii ......... at chcipnou vsecky za tu urizlou hlavu policajtum...