Nemocnice najímají překladatele a ukrajinsky hovořící sestry, 27 pacientů z Ukrajiny včera přistálo.
Včera přistálo na Kbelském letišti 27 pacientů z Ukrajiny. K jejich transportu bylo použito 14 sanitních vozů a vrtulník Sokol. Ředitel nevládní neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek uvedl "Uvítal bych, kdyby vláda zvážila další takovouto pomoc.Těch lidí, kteří ji potřebují, je stále hodně". Nemocnice najímají sestry hovořící ukrajinštinou, či překladatele. Pacientům bude k dispozici tým lékařů Všeobecné fakultní nemocnice, Fakultní nemocnice Motol a Ústřední vojenské nemocnice.
Transport pacientů a jejich přesun do sanitek - MVČR
Tisková zpráva MVČR uvádí "Ve čtvrtek 27. února 2014 večer přistály na pražském letišti Kbely vojenské speciály s 27 pacienty z Ukrajiny, kteří budou v Česku léčeni v rámci programu humanitárních evakuací zdravotně postižených obyvatel MEDEVAC. Jedná se o oběti násilných střetů s policejními pořádkovými silami, které trpí různými středně těžkými až těžkými zraněními, jako jsou střelná zranění hrudníku, hlavy, zranění vnitřních orgánů apod."
„Pacientům z Ukrajiny chceme poskytnout maximální možnou lékařskou péči, fakultní nemocnice budou na jejich převoz a hospitalizaci připraveny. Jedná se o velmi těžce zraněné, kteří po násilných střetech s policejními pořádkovými silami trpí různými zraněními, jako jsou mnohočetná střelná zranění například hrudníku, hlavy či zranění vnitřních orgánů,“ doplnil ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a pokračoval: „Rád bych především poděkoval všem zdravotníkům za bezchybnou práci“.
„Uvítal bych, kdyby vláda zvážila další takovouto pomoc.Těch lidí, kteří ji potřebují, je stále hodně,“ uvedl ředitel nevládní neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek.
Sanitní vozy na letištní ploše - MVČR
Názor PN
Nechceme se stále opakovat, ale jak je možné, že daňový poplatníci, naši občané často krouží v přímém ohrožení života městem v sanitce, kterou odmítá jedna nemocnice za druhou a pro postřelené na ukrajině jsou okamžite vyčleněny místa ve špičkových zařízeních?
Co kupříkladu naše popáleninová centra, nechtějí ošetřit těžce popálené policisty?
Na MVČR byl odeslán tento dotaz:
Jak probíhal výběr pacientů k léčbě u nás, na základě čeho ČvT vybírala pacienty. Dále zda-li poranění patří k extrémní pravici, zda-li se počítá i s příjezdem jejich příbuzných a s ubytováním pro ně a zda-li již někdo žádal o azyl. Rovněž prověření rejstříku trestů.
Štítky
medevac cizinci UkrajinaOhodnoťte článek počtem hvězdiček
Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.
Související články
- NÁZOR: MEDEVAC - můžeme si dovolit upřednostňovat zahraniční pacienty a pro naše nemít lůžka?
- Ukrajinští pacienti - stále jsme bez odpovědí na naše otázky
- Ukrajina - nic není jen černobílé...
- Ukrajina - když policisté neudrží emoce...
- Shromáždění ukrajinské opozice tvrdě rozehnala policie
- Ministr vnitra uklidnil veřejnost: „Počet žádostí Ukrajinců o víza nevzrostl“
Přidej komentář
Komentáře
Jiří Vaněk st. Datum: 05.03.2014 Čas: 13:50 |
Víte, nejvíce mne mrzí, že na naše děti, které potřebují léčbu, peníze nejsou a musí se pro ně sbírat víčka z PET lahví, aby mohly být léčeny. Proč se Š. Pánek neangažuje pro ně, ale pro agresivní lůzu? |
|
4 0 |
jir ba Datum: 02.03.2014 Čas: 22:08 |
prasata at tahnou na zapad a nezivej se na nas paraziti jedni..... to sou ty co tam vyslal zapad delat poradek ?? at dou na ukrajine do nemocnice .... to by ale znaly jejich mena prijmení a odkad jsou co... takhle to pro americka nase debilní vlada ututla proste sou to chudaci za demokraciii ......... at chcipnou vsecky za tu urizlou hlavu policajtum... |
|
9 1 |