RECENZE - hybridní IWB pouzdro Šakal

Datum: 26.06.2018 | Autor: REDAKCE PN

Dnes vám přinášíme recenzi hybridního IWB pouzdra od značky ŠAKAL. Toto pouzdro na recenzi poskytla společnost ŠAKAL. Každý kdo má zbraň si naprosto uvědomuje, jak důležité je mít na zbraň kvalitní pouzdro, protože pouzdro je věc, která zbraň nejen chrání, ale také musí umožňovat rychlé tasení. Navíc v případě skrytého nošení je to všechno platí mnohem více. Nezáleží na tom život pouze toho, kdo zbraň použije, ale někoho dalšího.

 

Co o sobě říká společnost ŠAKAL?

 

Jsme malá firma zabývající se výrobou pistolových pouzder pro skryté nošení se zaměřením na co nejvyšší komfort a zároveň co nejlepší skrytí zbraně při každodenním nošení.

 Podle naší filozofie je hlavní výhodou v sebeobranné situaci využití momentu překvapení. Jinými slovy, podle nás je lepší případného útočníka vytasením zbraně "odnikud" překvapit a vyvést z míry, než chodit s boulí pod košilí a dávat všem najevo, mám zbraň, přepadni mě tak, abych jí na tebe nemohl použít...

 

 

První dojmy z pouzdra ŠAKAL

Pouzdro nás velmi mile překvapilo. Kůže je velmi kvalitní a poddajná. Kydex vypadá dobře tvarovaný a poutka na pouzdru vypadají pevně. No uvidíme, co nám pouzdro přinese během testování.

 

 

Testování hybridního IWB pouzdra ŠAKAL

Jak jistě víte, tak většina našich recenzí je psaná pro ozbrojené složky. Tato recenze nebude výjimkou, ale bude se jednat o recenzi spíše pro kolegy, kteří zbraň nosí skrytě. Ale také hlavně pro širokou střeleckou veřejnost. Jak jsme již zveřejnili v začátku recenze, tak pouzdro je hybridní, což znamená, že pouzdro je kombinace kydexu a kůže. Navíc se jedná, jak je již zmíněno o vnitřní pouzdro. Testovat pouzdro pro skryté nošení na malé zbrani by nemělo cenu, a tak jsme si vybrali variantu full size. A to pro Glock 17. Jak jistě víte schovat tuto zbraň při nošení je trochu větší problém. A v tuto chvíli nastupuje společnost Šakal, který vám nabídne řešení. Trochu jsme měli strach, jak se bude kůže chovat při kontaktu s tělem, které se potí. Pouzdro obstálo na výbornou. Ani po několika měsících nošení se s kůží nic nestalo. Naopak je velmi dobře opracovaná, takže nošení pouzdra na těle necítíte. Navíc je kůže i dostatečně měkká, takže se pouzdro vytvaruje doslova podle těla. Což při nošení pouzdra bereme jako obrovskou výhodu. Nyní ke kydexu. Tento je velmi dobře zpracován a zbraň v pouzdře dostatečně zajistí,, takže není možné její vypadnutí. A teď k velmi důležité části pouzdra. A to spony. U spon najdete protichůdnou část, která zajišťuje, že při tasení zbraně nedojde k vytažení pouzdra. Spony používané společností Šakal jsou velmi dobré. Ani při seberychlejším tasení zbraně nedošlo k vytažení pouzdra zároveň se zbraní. Navíc díky těmto sponám můžete pouzdro nosit i bez opasku, ale v tomto případě hodně záleží na tom, co máte na sobě. Zde jistě každého napadne, zdali nedojde při dlouhodobém používání díky protichůdnému háčku k roztržení kalhot. Nemusíte se opravdu bát. Pouzdro jsme testovali opravdu několik měsíců a k žádnému poškození kalhot popřípadě kraťasů nedošlo. Pokud se kouknete na nabídku e-shopu Šakal, tak vás poněkud zarazí, že v toho v nabídce nenajdete mnoho. Ale nebojte se. Pokud se ozvete, tak zjistíte, že není problém udělat pouzdro na jakoukoliv zbraň a to i se svítilnou. A co je hlavní, tak za velmi příznivé ceny. Jak na fotografiích vidíte, tak se nám podařilo i při těsnějším triku schovat Glock 17 dostatečně. Pokud si vezmete volnější triko, tak zbraň není vidět vůbec. Navíc pouzdro nijak nepřekáží při jakémkoliv pohybu. A co bereme jako velkou výhodu, tak nepřekáží ani při řízení. Což se o hodně pouzdrech říci nedá. Pokud tedy hledáte kvalitní vnitřní pouzdro, tak se obraťte na společnost Šakal a jistě najdete.

 

 

PLUSY A MÍNUSY

+ kvalita zpracování

+ možnost pouzdra na míru

+ schování zbraně

+ možnost variability

 

 

Závěr

Jednoznačně musíme říci, že všichni naši testři byly s testovaným hybridním IWB pouzdrem značky Šakal více než spokojeni. Pouzdro schová zbraň, tak že nikdo nezjistí, že jste ozbrojeni. Toto ocení jak běžní střelci, tak i ozbrojené složky. Vzhledem k ceně si koupíte kvalitu za pár korum.

 

 

Za možnost testu pouzdra ŠAKAL děkujeme společnosti ŠAKAL, který na testování poudro poskytl.

 

Obsáhlý sortiment značky ŠAKAL můžete zakoupit v obchodu ŠAKALSHOP a ZDE přímo testované pouzdro za částku 1490,- Kč

Štítky

kydex ŠAKAL pouzdro IWB recenze vnitřní kůže

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5.3 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: