Novinky na světové scéně: výbava a výstroj nejen pro příslušníky bezpečnostních složek

Datum: 10.10.2016 | Autor: Michal Misík

Ve vývoji pomůcek pro bezpečnostní složky neprobíhají „velké revoluce“, nýbrž poctivá evoluce stávajících modelových řad. Zde jsou některé novinky ze severoamerického trhu.

 


                         Lehká kompozitní helma EXFIL LTP, novinka od americké společnosti Team Wendy, není jen kvalitní helmou, ale také víceúčelovým nosičem taktické výbavy. Ta zahrnuje například noktovizor, kameru, svítilnu, integrovaný mikrofon a sluchátka i další příslušenství, přičemž jejich uchycení do patic je otázkou okamžiku. Tedy ne jako v případě některých starších helem, resp. na ně improvizovaně napasovaných prvků taktické výbavy. Pro příslušníky bezpečnostních složek, zejména pro záchranáře, jsou tyto nové helmy neocenitelnými pomocníky, neboť v sobě integrují respirátor a rovněž je oprošťují od nepohodlného používání ručních a ramenních lamp. Helmy EXFIL LTP se díky nízké hmotnosti a nejvyšší odolnosti mezi polykarbonátovými skořepinami vůbec osvědčily během desítek praktických testů při náročných výsadkových a námořních akcích.
 


                         Patentované pistolové pouzdro KingTuk IWB od firmy Galco Gunleather řeší odvěký problém konvenčních pouzder, a to, jak co možná nejlépe skloubit pohodlí nositele zbraně s jejím promptním tasením. Toto hybridní pouzdro sestává z propojení pevného skeletu zbraňového zásuvníku (termoplast kydex) a z vnitřní části pouzdra ze sedlové kůže, které neomezuje pohyb a nadto je pro komfort uživatele v místě styku potaženo měkkou kůži napa. Mělo by tedy být z hlediska rychlosti tasení o poznání efektivnější než celoplášťová kožená či textilní pouzdra. A pochopitelně pohodlnější než pouzdra pojící plastové a kovové díly. Samozřejmostí u pouzdra KingTuk IWB je také individuální nastavení výšky nošené zbraně a jejího úchopného úhlu.
 


                         Užitečným polním pomocníkem je tento kompaktní komplet Blademedic sloužící k ostření nožů všech myslitelných typů. Americký výrobce Lansky Sharpeners letos oslaví 35leté výročí data založení, a toto je první z řady jeho nových výrobků, které si razí cestu jak mezi příslušníky bezpečnostních složek, tak i mezi uživatele kvalitní „outdoor“ výbavy. Tento kapesní brusíř umožňuje naostřit keramické i karbidové nože, nabrousit je možné také keramické zoubkovité čepele-pilky. K ostření tradiční ocelové čepele (vč. pilek) pak slouží výklopná kónická diamantová ocílka. Velice šikovné!

foto: teamwendy.com, galcogunleather.com, lansky.com
 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: