Plk. Petr Lessy se vrací do čela Policie ČR, zároveň nabídl budoucímu ministrovi vnitra svoji rezignaci.

Datum: 07.01.2014 | Autor: Pavel Novák - MVČR

„Dnešním dnem, 7. lednem 2014, jsem na základě doporučení poradní komise zrušil rozhodnutí ministra vnitra ve věcech služebního poměru č. 406/2012, kterým Jan Kubice ustanovil do funkce prezidenta brig gen. Martina Červíčka. Situace v čele policie se vyřešila a nyní je jediným policejním prezidentem plk. Petr Lessy. Brig. gen. Martin Červíček se opět stává náměstkem policejního prezidenta pro Službu kriminální policie a vyšetřování, zůstává ve služebním poměru a zaměstnancem Policie ČR,“ oznámil ministr vnitra Martin Pecina na dnešním mimořádném tiskovém brífinku.

 

 

 


Martin Pecina upozornil, že při jmenování brig. gen Martina Červíčka do funkce policejního prezidenta došlo k výraznému pochybení, proto mu  poradní komise doporučila zrušit rozhodnutí ministra vnitra ve věcech služebního poměru č. 406/2012, kterým byl do funkce ustanoven brig gen. Martin Červíček. 

 

„Tehdejší ministr vnitra Jan Kubice nezákonně odvolal brig. gen. Martina Červíčka z funkce náměstka policejního prezidenta pro Službu kriminální policie a vyšetřování. Tuto pravomoc má pouze policejní prezident nebo jím pověřený policejní náměstek, nikoliv ministr vnitra. Proto bylo odvolání a následné jmenování brig. gen. Martina Červíčka policejním prezidentem nezákonné,“ dodal ministr vnitra.

 

Petr Lessy na tiskovém brífinku zdůraznil, že bude dělat vše proto, aby nebylo jméno Policie ČR poškozováno. Chce i nadále pokračovat v nastavených trendech. Ocenil, že dochází k navýšení početního stavu policistů. Na závěr sdělil, že na funkci policejního prezidenta nelpí a budoucímu ministru vnitra nabídne svoji rezignaci.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: