Pražská policie pokračuje ve vyšetřování výbuchu v rezidenci diplomatů v Praze 6 Suchdole

Datum: 06.01.2014 | Autor: TZ PČR, mjr. Bc. Andrea Zoulová

Vyšetřování vedou kriminalisté z Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. 2. ledna proběhla nařízená soudní pitva zemřelého a příslušná znalecká zkoumání zaměřená na mechanismus zranění a příčinné souvislosti.
 

Pracovníci Kriminalistického ústavu Praha budou v následujících hodinách a dnech provádět odborné znalecké expertízy zajištěných stop a vyhodnocovat zjištěné poznatky. Kriminalisté budou pokračovat v sérii výslechů zúčastněných osob a prověřovat jednotlivé indicie získané v průběhu vyšetřování.
 
Policie vyloučila trestný čin či jednání třetí osoby s úmyslem usmrtit konkrétní osobu. Vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestných činů usmrcení z nedbalosti a nedovolené ozbrojování. Disponují již závěry provedené soudní pitvy, která jako příčinu smrti určila úrazový krvácivý šok. Znalci budou následně zkoumat příčinné souvislosti. Příslušnému znaleckému zkoumání budou podrobeny i střelné zbraně, zajištěné při prohlídce objektu. Kriminalisté jejich prověřováním zjistili, že nejsou v ČR evidovány.Pokračují i další odborná zkoumání, ohledání zajištěného trezoru i pyrotechnická zkoumání povýbuchových fragmentů.

foto: policie.cz (ilustrační charakter)
 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: