Další případ exploze předmětu v Klimkovickém tunelu – informace, výzva

Datum: 28.02.2014 | Autor: por. Mgr. Soňa Štětínská

Policisté dálničního oddělení Ostrava prověřují okolnosti dalšího výbuchu neznámého předmětu v Klimkovickém tunelu. K prvnímu případu došlo 30. ledna, obdobný scénář má i včerejší událost. Předmět mohl být hozen z vozidla značky BMW tmavé barvy jedoucího tunelem. Minimálně 2 vozidla musela v tunelu zpomalit. Obecně, exploze mohla zapříčinit úlek projíždějících řidičů, přičemž mohlo dojít k nehodě a ohrožení životů a zdraví osob. 

 

 

 

Policisté i v tomto případě zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. Prověřují všechny okolnosti, kdy ve fázi prověřování je i předešlý případ. Analyzují informaci a zajistili například i kamerové záznamy z tunelu. V úkonech trestního řízení nadále pokračují -  součástí je i zjištění všech svědků. 


Základní informace k události a výzva

 

K události došlo ve čtvrtek 28. 2. 2014 v 13.30 hodin na dálnici D1 Klimkovickým tunelem směrem na Brno. Vyhozený dosud nezjištěný předmět (typu petarda) se po dopadu na zem chvíli kutálel a poté vybouchl. Samotný výbuch nastal v době po průjezdu několika vozidel, přičemž minimálně 2 následně jedoucí vozidla musela zpomalit vzhledem k explozi a následnému dýmu.

 

Policisté potřebují ztotožnit všechny řidiče, kteří v inkriminovanou dobu projížděli tunelem, popřípadě zastavili na benzinové čerpací stanici situované za tunelem. Pátrají i po vozidle BMW tmavé barvy. 

 

Řidiči jedoucí směrem na Brno, ale i v opačném směru a jejich spolujezdci mohou jakékoli informace k události, zejména k vozidlu BMW a jeho osádce zavolat policistům dálničního oddělení Ostrava, telefon 974 722 761 či 974 722 760. Informace je možné sdělit na kterékoli policejní služebně nebo na bezplatné policejní lince 158. 

Štítky

Klimkovice tunel výbuch

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: