Ukrajinští pacienti - stále jsme bez odpovědí na naše otázky

Datum: 13.03.2014 | Autor: Redakce PN

Naše redakce se obrátila na MINISTERSTVA VNITRA, ZAHRANIČÍ a ZDRAVOTNICTVÍ s řadou otázek k léčbě pacientů z Ukrajiny. Na základě výběru pacientů byla oslovena i organizace Člověk v tísni. První dotaz se datuje ke dni 28.2.2014 ...dodnes jsme bez odpovědí... Jediné co víme, že policistům ošetření nabídnuto nebude (popáleninová centra atp.)

 

Ukrajinští pacienty na letišti Kbely - MVČR

 

Znění otázek a e-mailů:

 

Dobrý den,
rád bych se informoval (otázky na zástupce Člověka v tísni stále nemáme odpovězené...) ohledně pacientů z Ukrajiny, vesměs postřelených při střetech s policií....


 
1) jak oprobíhal výběr pacientů a kdo jej vedl
2) byl brán v potaz původ pacientů (aktivně bojující, ozbrojení, náhodné zásahy...)
3) měl některý z pacientů při příjmu ochranné prostředky – vesta, helma...?
4) trestní rejstřík pacientů


 
 
Dále by mne zajímalo, kolik pacientů v ČR resp.Praze musí na zákroky počkat déle díky obsazenosti lůžek a též Vaše vyjádření k tomuto:


 
Jak nedávno uvedla MF Dnes: Záchranáři denně bojují o život pacientů. Jenže, i když se jim ho podaří zachránit, musí řešit další starosti. Nemocnice totiž od nich odmítají pacienta přebrat a oni s ním pak až několik hodin krouží v sanitce po nemocnicích. List popisuje případ, kdy záchranáři resuscitovali třiadvacetiletého mladíka. Od záchranářů ho odmítlo přebrat hned několik nemocnic. Dispečerka nejdříve podle Mf Dnes volala do IKEMu, následně do Thomayerovy nemocnice a Všeobecné fakultní nemocnice. Všude slyšela odmítnutí. Pacienta převzali až na Vinohradech. To ale nebyl jediný podobný případ, ve stejný den více než tři nemocnice odmítly další dva akutní případy! Smutné je i to, že záchranáři se s jedním či dvěma odmítnutími už smířili a ani je už příliš neřeší.


Ředitel pražské záchranky Zdeněk Schwarz se Mladé frontě Dnes svěřil, že během dvou týdnů v březnu už nemocnice odmítlo 20 pacientů! Některé dokonce přímo před bránou nemocnice. Přitom někteří z nich byli v přímém ohrožení života, sanitka vozila po Praze například přiotrávenou ženu či muže s mrtvicí a podezřením na krvácení do mozku!

 

 

Chápeme tedy dobře, že i přes trvalé potíže s příjmem pacientů máme dostatek lůžek k poskytnutí pomoci zahraničním pacientům???

 

 

Dle našich informací je stav na záchrance s příjmem pacientů prakticky stále stejný....

 

Související články k tomuto tématu naleznete níže...

 

Redakce PN

Štítky

paciemti léčení Člověk v tísni Ukrajina Kyjev Krym

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4.9 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Jaroslav Schwarz Datum: 14.03.2014 Čas: 16:25

Dobrý den, dobře, že do toho šlendriánu co se děje v ČR šijete.Uvedu svoji zkušenost. Mojí maminku s akutním stavem při její chronické nemoci nevzali v nemocnici ČB na akutní lůžko ( údajně nebylo lůžko k dispozici ) tak mi jí odeslali na LDN. Kde jí přestali dávat pro ní životně důležité léky, protože odmítla NSG sondu. O té sondě jsem věděl, o tom , že jí přestali dávat léky mě nikdo neinformoval. Od této zkušenosti je pro mě fuck ČR i lékaři. S pozdravem Jaroslav Schwarz Lišov u ČB

avatar
:-))) Datum: 14.03.2014 Čas: 16:24

Pacientum? Zahranicnim teroristum... zranenym v prvni linii utoku na policii ktera drzela lajnu jako stado blbu.

Bylo by zajimave znat narodnost a statni prislusnost tech tzv. pacientu.

Stejne tak by bylo zajimave, vedet zda existuje nadeje na nejakou hmotnou a trestni odpovednost defraudantu verejnych penez.

avatar
JakubCh Datum: 14.03.2014 Čas: 13:30

MilanN - já viděl 2 překlepy, kde vidíš chyby?

avatar
Jaroslav Datum: 14.03.2014 Čas: 13:26

MilaN - tady se někdo posere z překlepu...

avatar
MilaN Datum: 14.03.2014 Čas: 13:13

Co to je "trestný rejstřík" ?
Jaký smysl má tato věta bez smyslu: "byl některý z pacientů při štření a příjmu na Ukrajině ochranné prostředky – vesta, helma...?"
Myslím, že když chce někdo napsat veřejný článek, měl by ho napsat s rozmyslem a spisovně a gramaticky správně, aby byl pochopitelný pro všechny.

avatar
MilaN Datum: 14.03.2014 Čas: 13:10

Milane, proč takové přisprostlé řečiohleně naší vlády,
Někdo tě nechá chcípat?
Tak běž do vlády a udělej to pro všechny perfektní..
Přijdeš mě trošku primitivní, když mluvíš tak o naší vládě.., nebo takovým stlyem o komkoli..

avatar
MilaN Datum: 14.03.2014 Čas: 13:08

Mohl by to autor článku napsat správně česky bez chyb ?
Možná proto, mu nikdo neodpovídá..)
Vypadá to, jako by se to snažil psát špatnou češtinou například nějaký Rus...)

avatar
Milan Datum: 14.03.2014 Čas: 12:44

předevčírem přišel k nám do kanceláře ukrajinec ohledně pojištění auta . Říkal, že se těší domů, že půjdou střílet rusáky, protože jim zastřelili už víc jak 100 lidí. Většina z těch lidí jsou stateční kluci od policie, kteří plnili rozkaz a nenechali se vyprovokovat. Sám to býval policajt, sloužil 6 let a dnes je u nás "na práci". Jak by mu asi bylo, kdyby dnes stál v řadách policejních kordonů, co hájí právo a ústavu v zemi a povstalci směřující k státnímu převratu - puči, by ho polévalo benzínem a zapalovalo, kdyby mu třeba usekli ruku a vypíchli oči jen proto, že byl v práci? Byl to přece taky Ukrajinec.
Naše zprzněná vláda, připosraná ve své podstatě pak z důvodu análního alpinismu V Bruselu, dělá gesta, která dehonestují celou podstatu lidství. Doufám klucí policajtský, že si tohle uvědomíte, až vás naše připosraná vláda pošle řešit nespokojené obyvatele se zárukou, že vás nenechá ošetřit při případných střetech a klidně vás nechá chcípat v bolestech.
Uvědomte si, že stejně jako na Ukrajině vás politik využije, zneužije a pak odkopne jak špinavého psa.
Pojďme to prostě nedopustit a ukažme naší připosrané vládě gaunerů, že policajt doktor, pekař, zedník, kopáč, vědec, voják, dělník, jsou jeden celistvý celek v tomto národě a nedopustí, aby se vlastní vláda s přičiněním dalších vlád tak skvěle postarala o své "děti".
Dnes to byli a jsou policajti na Ukrajině, zítra to mohou být policajti u nás a už vůbec to nemusí být kluci a holky policajtský, ale může to být kdokoliv !
Nebuďme už jen loutkama a pojďme dát jasně najevo, že se s námi jako celkem musí počítat. Vážně počítat.

avatar
Jaroslav Datum: 13.03.2014 Čas: 13:53

Petro to mě ani ne, protože chápu kontrast když pro naše není a pro ukáčka je... špatné, hodně špatné a navíc pro bojovníky, co dělají třeba toto - http://oko-planet.su/politik/newsday/231572-evrotvari-vykololi-glaz-i-otrubili-ruku-plennomu-boycu-berkuta.html (vypichovali oči policajtům, sekali ruce...)

avatar
Petra M Datum: 13.03.2014 Čas: 13:48

Mně ty otázky přijdou hloupé, při záchraně lidí přec ienzáleží na tom, co jsou zač apod, pomáhat by se mělo každému, i když je to třeba sebevětší šmejd, ale na nás není to, abychom je soudili..