Sobotka slíbil řešení diskriminace Romů. Populismus, či anální alpinismus vůči EU?

Datum: 19.03.2014 | Autor: Redakce PN

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) přislíbil Radě Evropy zabývání se otázkou diskriminace Romů v ČR, hledání kořenů diskriminace. Sobotka zdůraznil, že "budování tolerantní společnosti" je jednou z priorit jeho vlády, která se bude stavět proti "jakékoli formě násilí, nepřátelství nebo diskriminace, včetně anticikanismu". Premiér je zároveň odhodlán zaměřit se na "kořeny marginalizace a diskriminace Romů v České republice"

 

Sobotka reagoval na dopis komisaře Rady Evropy Nilse Muižniekse v němž se píše:

 

"Jsem hluboce znepokojen vznikajícím modelem protiromských akcí v České republice, když mnohé vedou rasistické extremistické skupiny a jsou současně organizovány na různých místech země. Jejich stále větší četnost a rétorika proti romské komunitě si vyžadují komplexní reakci českých úřadů," uvedl Muižnieks, podle něhož "bylo jen loni fyzicky napadeno 22 Romů".

 

Sobotka zdůraznil, že "budování tolerantní společnosti" je jednou z priorit jeho vlády, která se bude stavět proti "jakékoli formě násilí, nepřátelství nebo diskriminace, včetně anticikanismu". Premiér je zároveň odhodlán zaměřit se na "kořeny marginalizace a diskriminace Romů v České republice". Kabinet podle něj také připravuje národní strategii pro integraci Romů, která má platit pro období do roku 2020. 

 

Převzato z http://www.novinky.cz/domaci/330699-sobotka-slibil-ze-bude-resit-diskriminaci-romu.html

 

Názor PN

 

Zcela souhlasíme s tím, že je třeba potírat veškeré násilí i v jeho počátcích. Násilí je špatné a nikdy nevede k ničemu dobrému, nicméně nesouhlasíme s "dvojím metrem". Statistiky uvádí 22 napadených Romů, nicméně už pan Mužnieks neuvádí další, zarážející statistiky co se týče kriminality Romů.  V žádném případě nechceme házet nikoho do jednoho pytle, ale tento populismus a anální alpinismus nám příjde jako zvrácený. EU si hraje na "Svědomí Evropy", ale je to jen překrývání dalších, závažnějších potíží. 

 

Doporučujeme též minimálně 14-denní pobyt v lokalitách Duchcov, Bílina, Litvínov pro reálný pohled na celou situaci. Dům se též dá postavit na rýsovacím prkně, ale k jeho stavbě je třeba řada řemeslníků, zedníků, obkladašů a materiálu, pokud jedna jediná součást chybí, dům se staví jen velmi těžko...

 

 

 

 

 

 

Štítky

Sobotka Rada Evropy Romové Muznieks

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Danislav Szitai Datum: 21.04.2014 Čas: 23:23

jaka diksriminace se má resit, porad se do nich cpou prachy a nic nedelaj. At musej makat aby meli na soc. davky a bude klid a nebo at si je vemou do nemecka a dalsich zemi kteri rvou ze se u nas maj spatne, tak at tam tahnou u nas bude klid a zas budou delat bordel jinde a budeme zas my jako cesi rvat ze se jim v nemecku ublizuje.