RECENZE - hodinky CASIO SGW 450HD-1B

Datum: 23.07.2018 | Autor: redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi sportovních hodinek Casio SGW 450HD-1B, které nám na recenzi zapůjčila společnost Helveti. Hodinky jsou již hodně dlouhou dobu každodenním společníkem správného muže. Tímto společníkem jsou i pro příslušníky IZS a ozbrojených složek. Kdy navíc právě tito uživatelé potřebují nejen základní funkce, ale i něco navíc.

 

Co o sobě říká společnost Helveti

 

V Helveti s.r.o. jsme tým nadšenců do hodinek a úzce se specializujeme na vybrané značky. Díky tomu svým produktům rozumíme a dokážeme tak zákazníkovi vždy poradit a maximálně vyjít vstříc.

Naším cílem je spokojenost našich zákazníků a jejich radost z nových hodinek. Jakožto autorizovaní prodejci poskytujeme na naše zboží veškeré záruky, informační servis a garantujeme originalitu zboží.

A proč zrovna Helveti? Od svého počátku se soustřeďujeme hlavně na švýcarské značky. Název proto vznikl odvozením od latinského jména Helvetia, které označuje oblast Švýcarska.

 

 

První dojem z hodinek  Casio SGW 450HD-1B

 

Hodinky nám přišly v klasické černé papírové krabičce opatřené logem společnosti CASIO a opatřené modrým proužkem. Skoro by bylo nasnadě říci, že by se dala hledat spojitost mezi pruhem a americkým Thin Blue Line, které je právě americkým označením pro ozbrojené složky. Dále v balení nalezneme Návod a jako dárek malé lepící papírky s logem společnosti. Již na první pohled hodinky zaujmou svým vzhledem, kdy se jedná sice o sportovní hodinky, ale vypadají velmi elegantně. Musíme říci, že hodinky určitě najdou své místo nejen ve službě, ale například i jako doplněk k obleku. Dále nás zaujmula levá část hodinek, kdy zde je umístěn Twin senzor, ale o něm až dále.

 

 

O značce CASIO

 

Hodinky Casio jsou známé jako velmi kvalitní a cenově dostupné digitální hodinky. To ale není vše. Casio urazilo od založení své hodinkové divize v roce 1974 velkou cestu a nyní nabízí prvotřídní hodinky srovnatelné funkcemi, zpracováním, odolností a hlavně nespornou kvalitou s těmi nejlepšími hodinkami světa. Najdete mezi nimi sportovní, společenské, klasické, outdoorové i chytré hodinky. Asi nejznámější modelové řady jsou Casio G-Shock a Casio Edifice

 

 

Popis hodinek od výrobce

Hodinky Casio SGW 450HD-1B jsou pánské, univerzální, sportovní hodinky, které svým majitelům nabízí velké množství funkcí a moderní design.

 

Casio SGW 450HD-1B mají kombinovaný ciferník, který zobrazuje datum, den v týdnu, stopky nebo budík. Mezi vyhledávané, outdoorové funkce pak patří např. teploměr, výškoměr a barometr. Plastové pouzdro je doplněno ocelovým tahem. Hodinky jsou tak velmi lehké a příjemně se nosí. Díky průměru pouzdra 51 mm se řadí mezi rozměrově větší hodinky. Vodotěsnost tohoto modelu je 100 m, s hodinkami tedy můžete bez problémů plavat.

 

 

Recenze hodinek Casio SGW 450HD-1B

Jak je naším dobrým zvykem, tak jsme hodinky podrobili náročným podmínkám stejně jako je tomu v přímé službě. To tedy znamená, že hodinky zažily vše, čeho se mohou v rámci výkonu služby dočkat. Od velmi vysokých teplot po naopak mínusové teploty. U teplot nebyl žádný problém. Zde bychom rádi zmínili první funkci hodinek a to teploměr. Samozřejmě nemůžete čekat, že pokud máte hodinky na ruce, tak budou měřit přesně. Pokud ovšem hodinky z ruky sundáte a necháte je chvíli na jednom místě, tak vám poskytnou téměř dokonale přesně naměřenou hodnotu.  Další funkcí, kterou v sobě hodinky ukrývají, je barometr. Jak jistě všichni víme, tak za pomoci barometru zle sledovat například změny počasí. Toto je velmi příjemná funkce pro všechny příslušníky ozbrojených složek, ale taky pro všechny sportovce. Další bonusovou funkcí hodinek je výškoměr. Zde tuto funkci využijí převážně sportovci. Měření všech těchto hodnot obstarává právě již dříve zmíněný Twin Senzor. Všechny naměřené hodnoty jsou přesné. Je ale jak jsme již zmínili potřeba hodinky sundat z ruky pokud, chceme ještě přesnější údaje. Toto je, ale nutností i u několika násobně dražších hodinek. Displej hodinek je černý, takže údaje jsou světlé. Toto oceňujeme zejména v nočních hodinách, kdy si na hodinkách zapínáme osvětlení. Díky této kombinaci nedochází k oslnění hodinkami. Mezi další funkce hodinek patří světový čas, stopky, odpočet a budík. Samozřejmostí je i zobrazení data. Hodinky jsou vodotěsné do 100m. Tedy nějaké namočení není problém a problémem není ani plavání s hodinkami. Luminescenční část ručiček hodinek je velmi kvalitní. Stačí krátké nasvícení a ručičky svítí, tak že opravdu nebudete mít problém čas přečíst ani v největší tmě. Hodinky při testech zaujali nejednoho člověka, který je při testech viděl. Každý je prvotně označil za společenské hodinky, kdy poté co jsme vyjmenovali funkce hodinek, tak byl každý velmi mile překvapen. Takto musíme hodnotit i my celé testování. Při ceně za kterou se hodinky prodávají, jsme nečekali žádný zázrak, ale hodinky nám dokázali, že i při nízké ceně se dají koupit hodinky, které vás překvapí nejen kvalitou zpracování, ale i svými funkcemi. A hodinky, které toto splňují, jsou právě hodinky  Casio SGW 450HD-1B. Hodinky skloubili elegantní vzhled, takže s nimi můžete v klidu vyrazit do společnosti, ale také skvělé sportovní funkce. S hodinkami Casio SGW 450HD-1B si přijde na své opravdu každý.

 

Po několika měsících testování

Hodinky jsme nosili několik měsíců a za tu dobu nás jen utvrdili v naší spokojenosti. Při občasném zkalibrování tlakoměru a výškoměru přináší skoro přesné hodnoty v porovnání se specializovanými měřiči. Hodnoty z teploměru musíme brát ovšem s ohledem. To ovšem jen ve chvíli, kdy teplotu měříte na rukou, jak jsme již psali. Pokud hodinky sundáte a necháte je chvilku odstát, tak hodinky dají hodnotu, která se od teploměru liší jen v desetinách. Ovšem problém se objevil u sklíčka. Po několika měsících sklíčko nese známky používání. A to trochu více, než jsme očekávali. Ovšem, kdo se tomuto chce ubránit, tak zvolí safírové sklíčko. Hodinky i po dlouhodobém testování hodnotíme kladně.

 

Plusy a mínusy

+ kvalita zpracování

+ černý displej

+ vzhled (  velmi elegantní )

+ množství funkcí

++ velmi příznivá cena

+ digitální i normální ciferník

 

 

Závěr

Hodinky Casio SGW 450HD-1B poskytnuté  na testy společností Helveti, jsou velmi kvalitní hodinky, které Vás nenechají na holičkách. Zaujmete s nimi při každé příležitosti. Hodinky Casio SGW 450HD-1B nabízí velké množství funkcí a měřených hodnot. Poměr cena / kvalita je zde naprosto neskutečný. Za více než rozumnou cenu dostanete vynikající kvalitu.

 

Za možnost testování děkujeme společnosti Helveti , která poskytla hodinky Casio SGW 450HD-1B.

Hodinky Casio SGW 450HD-1B zakoupíte na stránkách společnosti HelvetiZDE a to za částku 2.790,- Kč.

Štítky

helveti casio SGW 450HD-1B recenze casio hodinky test

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: