Reakce na článek Okamura: Češi, choďte s prasetem k mešitám

Datum: 03.01.2015 | Autor: Redakce PN

Vážení čtenáři,

 neděláme to často, ale článek, který vyšel na Novinky.cz a který byl sepsán se souhlasem (či pod taktovkou) pana Okamury nás nenechal chladné. To, že pan Okamura je velký populista, jeho upadající strana se chytá každého stébla je zřejmé. Ovšem to, co nyní vyšlo na novinkách je již dávno za hranou...

 

Článek na novinkách (zde - http://www.novinky.cz/domaci/357737-okamura-cesi-chodte-s-prasetem-k-mesitam.html) nám trochu připomíná dávné doby. I dříve se rozjížděla nenávist, lid byl nabádán bojkotovat obchody, restaurace a vše, co bylo spojeno s židovskou vírou. Ano, mluvíme o období před druhou světovou válkou a o snaze NSDAP, SS aj.postupně vyhladit židy. Vše bylo bravurně nachystáno, pomalu, ale jistě... Výsledek každý dobře zná...

 

Zde si můžete přečíst, co bylo v onom článku, který p.Okamura uveřejnil na svém facebookovém profilu... 

_______________________________

 

Navrhuje například diskutovat v místě bydliště s domácími muslimy, kteří údajně neodsuzují ”zvěrstva a celé to šílené zabíjení, které se ve jménu islámu děje ve světě”.

 

Česká média podle Okamury přecházejí nebo dokonce zatajují zvěrstva islamistů a to, co dělají v západní Evropě, proto radí čerpat ze zahraničních zdrojů.

 

Další rady následují: „Můžeme chovat pejsky a prasátka jako domácí mazlíčky a chodit je venčit do okolí jejich center, mešit a oblíbených piknikovišť, dávat podnikům v okolí jména jako U hodného pejska, U veselého prasátka a podobně. Pokud někde již stojí a funguje taková stavba (a pokud počasí dovolí), nic nezakazuje chodit kolem ní střídmě oblečení, muži i ženy, se psy na procházku, nasměrovat k ní místní bezdomovce ať si tam popíjejí svůj krabicový elixír.”

 

Poznáte je podle vousů 


„Můžeme svůj nesouhlas vyjádřit i obchodně, nekupovat si v jejich krámech kebaby ani mobily, prostě vůbec nic a neměnit u nich peníze, je to vedlejší zdroj financování rozmachu islámu. Každý zakoupený kebab je jen další jeden krok k burkám.”

 

„Jak bude chutnat vaší ženě, až jej bude jíst se šátkem na obličeji?,” ptá se Okamura.

 

„Můžeme ignorovat obchodní řetězce, prodejny a restaurace, které se jim podbízejí tím, že nabízí halal pokrmy. I ony nepřímo podporují a tím i spolufinancují nástup islamistů u nás. Můžeme zveřejňovat jejich seznamy a adresy. Je přece jen na nich, kde vlastně chtějí podnikat a kdo bude jejich zákazník. Můžeme mít oči otevřené a pokud se cokoli zvláštního děje v souvislosti s jejich skupinami (dělají nepořádek, jsou hluční atd.) okamžitě volat policii se stížností a žádostí o nápravu,” dodává.

 

„Sjednoťme se v občanské rovině. Islamisty poznáme na ulici snadno podle jejich ostentativního zdůrazňování svého muslimství oblečením, délkou sukní u žen a délkou vousů u mužů. Někteří jsou dokonce placeni za to, aby tímto způsobem zdůrazňovali přítomnost islámu na ulicích (prosím, neplést s tradičním indickým turbanem sikhů, kteří se do ničeho a do nikoho nemontují),” vyzval na závěr. 

______________________________________

 

Tzv.Islámský stát je globálním rizikovým faktorem, ovšem vystupovat takto proti všem muslimům, potírat jejich víru, to hraničí s porušováním práva. Pan Okamura zašel dost daleko, jeho slova jsou poměrně laciným způsobem, jak na svou stranu strhnout pozornost (rozuměj potencionální voliče). Naše redakce odsuzuje podobné výroky a házení do jednoho pytle. Pan Okamura by se měl stydět. Pokud chce jako politik něco dokázat a změnit, ať tak činí a nezvrací na svém profilu populistické slátaniny, které krátkodobě přitáhnou voliče. Je to dost ubohé...

 

Redakce PN

Štítky

islám tomio okamura okamura

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

2.8 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Radek Datum: 13.01.2015 Čas: 23:43

Myslím, že tato redakce a stejně jako spousta jiných lidí, co tvrdí, že pan Okamura je populista nesledují jeho záměry pozorně a chytají se jen toho, co vidí na první pohled a jdou s davem, který masírují media.. Já to vidím tak, že je nejspíš těžké něco prosadit v této zemi a hlavně v případě, že k tomu potřebujete i další politiky, kteří se nechtějí snažit jako vy a stačí jim, že tam jen někde jsou a moc nejsou vidět. Situace kolem prasat a obchodů s kebabem je logicky schválně přehnaná a samozřejmě záměrně. Jak chcete probudit spousty lidí, aby si všimli hrozby a vidíte, že stále neposlouchají, že si myslí, že to nikdy nedojde tak daleko, že naše země je mimo to všechno, co musí řešit Německo, Francie, Británie a USA s tím, co si tam navezli. Media mají zakázáno o menšinách mluvit, protože nechtějí problémy a je to tak vše klidnější a každý, kdo udělá statistiku přistěhovalců a jejich kriminalitu je špatný. A když někdo řekne, že s tím chce něco udělat a shání podporu, kde to jde a říká lidem, že za ně chce bojovat, tak co umíme nejlépe? Říct, že je populista. Prostě nejsme zvyklí, aby za nás takto někdo bojoval, jsme zvyklí si jen stěžovat a snášet to, že za nás někdo rozhoduje a je nám jedno jak.
Každopádně, každý si může vytvořit svůj názor a to je třeba respektovat, ale zamyslete se, je to, co říkáte opravdu váš názor?

avatar
Martin24 Datum: 11.01.2015 Čas: 01:05

Petr Demel: Na pojem "populistický" jsem docela vysazený. Co to je? Obvykle se tak označuje někdo, kdo vyjadřuje názory a zájmy tzv. mlčící většiny. Názory obvykle většinové, obvykle selskorozumové, obvykle racionální, ale obvykle "nehodící se". Někomu. A "mlčící většina" byla v posledních 100 letech příčinou mnoha velkých průserů. Asi tak...

avatar
Náhodný Kolemjdoucí Datum: 03.01.2015 Čas: 23:11

Pokud jsem tomu porozuměl správně, pan T. O. nevyzývá k žádným nezákonnostem. Prosím, o jeho vyjadřování si každý může udělat vlastní závěr, avšak na druhou stranu se aspoň nebojí na daný problém poukázat otevřeně.

avatar
Miloslav Mundl Datum: 03.01.2015 Čas: 22:04

Všechno co píše pan Okamura bych nepodepsal. Je to v současné době jeden z mála politiků, který se odvážil veřejně vystoupit se svým názorem ohledně islámu. Já jako policista vůbec nejsem nadšen jejich přílivem do ČR. Pokud někdo z redakce musel jednat nebo dokonce zatýkat Araba, ví, o čem mluvím. Distancovat se od jeho názoru je možné. Pak prosím zveřejněte názor - nevím sice koho - jak píšete pod článkem redakce PN. Děkuji a těším se.

avatar
Petr Demel Datum: 03.01.2015 Čas: 17:26

Máte určitě pravdu v tom, že názory pana Okamury jsou dost populistické, nicméně on asi jako jediný z české politické scény vyjadřuje nahlas to, co si mnoho /netvrdím, že většina/ občanů ČR myslí.