Plzeňská firma Workpress Aviation vyvíjí unikátní masky chránící nejen před koronavirem

Datum: 30.03.2020 | Autor: Redakce PN

Z leteckého průmyslu vstříc ochraně před koronavirem. I tak by se dal popsat příběh, kdy Jiří Heckel, majitel společnosti Workpress Aviation (WPA) zmobilizoval tým a pustil se do vývoje. Výsledek dalece předčí filtry FFP3, ochrana vydrží v řádu let a filtry v měsících. Přinášíme vám rozhovor s ředitelem společnosti a i uvádíme, kde je možné si ochranné masky předobjednat.

 

 

Pan Jiří Heckel, kterého znají zejména lidé v Plzni, kde se účastnil i řady charitativních projektů nám odpověděl na pár otázek o novince, kterou aktuálně testují a v brzké době půjde do prodeje.

 

 

Co Vás vedlo k výrobě ochranných masek? Vaše firma přece jen má trochu jiné zaměření...
Naše firma má velké technologické a konstrukční zázemí a zaměřujeme se hlavně na expresní dodávky dílů. Obrovský nedostatek pracovních pomůcek na celosvětovém trhu nás donutil se zaměřit na tento typ výroby.

 

V jaké fázi vývoje, či testování se nyní nacházíte?
Momentálně dokončujeme výrobní nástroje a linky pro spuštění 5000 ks masek denně.

 

V čem je maska od Vás jedinečná, oproti respirátorům, kupříkladu FFP3, které jsou na trhu?
Naší masku je možné používat opakovaně a dlouhodobě. Masku je možné dezinfikovat nebo mýt. Maska vydrží v řádu let, filtry v řádu měsíců v závislosti na prašnosti prostředí. Odfiltrování části je v násobcích účinnější než ffp3.

 

Co je třeba splňovat k výrobě této ochranné pomůcky, jak vypadá papírování? Je to nyní lehčí, či Vás čeká stejné martyrium, jako kdykoliv jindy?
V první řadě provedeme testování, kde budeme deklarovat jasné parametry filtrů. To provedeme současně s testováním masky. Tyto testy budou provedeny v řádu dnů. Zároveň necháme certifikovat filtry na standard P3, který probíhá v zahraničí a není možné ho nijak výrazně urychlit. 

 

Jaká je očekávaná cena a jaké jsou Vaše výrobní kapacity? Bude možné masku volně zakoupit, či si výrobní kapacity zamlouvá stát?
Budeme dělat několik variant masky. Státním složkám samozřejmě v případě zájmu poskytneme přednostní dodávky, ale budeme se snažit uspokojovat i poptávky zákazníků případně v jiných variantách masky. Masky chceme začít vyrábět s produkcí 5000 ks denně a postupně produkci navyšovat v závislosti na poptávce. 


Chystáte i nějaká zvýhodnění pro IZS, armádu...? 
Část produkce chceme dodávat určitým složkám i zdarma a pro státní složky se zvýhodněním.

 

 

Více informací, včetně možnosti předobjednávky naleznete Z D E - wparespirators.cz

 

 

 

 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10