Profesionální psí postroj DogStar Elite

Datum: 20.08.2014 | Autor: Michal Voska

Naše redakce byla oslovena s možností otestování profesionálního psího postroje s molle vazbou ze Slovenska. Vzhledem k naší lásce ke psům a hlavně i potřebě opravdu kvalitního postroje toto bylo vzato jako výzva. Jak postroj dopadl, jaké má klady, či zápory se dočtete v našem testu.

 

Špičkový postroj DogStar Elite. Sluší mu,co říkáte? Foto: autor

 

Na začátku se hodí říci, že tento postroj není žádnou sériovou záležitostí, ale krásnou ruční prací na míru. Náš figurant v podobě CHODSKÉHO PSA Cida (11 měsíců) má základní výcvik, je zvyklý na cvičáku a zná jen ,,klasické" obojky. První fází bylo důkladné přeměření psa, aby postroj dobře seděl. Po předání všech potřebných rozměrů a obvodů nám byl za týden doručen balíček, který postroj obsahoval (dle našeho přání v černé barvě). Vše sešito perfektně, precizně.

 

Detail postroje - foto: autor

 


První ,,obléknutí" psovi moc nevonělo, nebyl na to zvyklý, ale ošívání se a občasné podrbání trvalo jen několik málo minut. Poté se Cid s postrojem plně sžil, neměl tendence se snažit si postroj strháva, či jej okousávat. Opravdu, jako kdyby o postroji o sobě ani nevěděl. Jediné, co je třeba je vše důkladně utáhnout, ne moc, aby to psa škrtilo, ale ani ne málo, aby to plandalo. To byla i má počáteční chyba, zadní část postroje jsem nechal dost volnou, vhodné je tak na tři, čtyři prsty (v okamžiku, kdy má pes postroj zapnutý můžete mezi popruhy a psa strčit tři až čtyři prsty, to zaručí pevné upoutání, ale zároveň pohodlí při nošení).

 

Detail postroje - foto: autor

 


Celý postroj, jak je patrné na obrázcích má molle vazbu, navíc lze umístit potřebné vybavení i pomocí suchých zipů, tím se stává vhodným a všestranným pro policejní, armádní, ale i záchranářské účely. Navíc je šikovně vybaven ,,madly" pro možné přenesení psa, ta jsou dostatečně houževnatá a lze je užít i k vodění. V přední i zadní části naleznete oka pro připevnění vodítka. I v tomto případě je použito kvalitních ,,ok", která jsou trvanlivá a ani při sebevětším trhání a škubání není možné žádné vytržení, zdeformování, či prasknutí. Co se týče přezek, jde o tzv."tiché" přezky, které můžeme znát z batohů proslulých výrobců (Warrior, Maxpedition...), jejich zacvaknutí nedoprovází hlasité klapnutí.

 

Pes se ,,neškrtí" ani když tahá foto: autor

 


Pes se nim nejlépe osvědčil, když bylo vodítko připoutáno k přednímu oku, zadní si dost dobře dovedeme představit i jako ,,tažné" kdy je za oko připoután vozíček, či drobné břímě na tažení, nicméně to je poté spíše o houževnatosti, síle a vytrvalosti psa. Další využití je při slaňování, kdy lze za oka psa k sobě bezpečně připoutat a slanit. Pes ve ,,vzduchu" nijak netrpí, náš figurant se jen ,,divně" koukal, ale jeho elán a veselý kukuč ho neopouštěl ani po chvíli ve vzduchu.

 

Madla pro transport - foto: autor

 

 

Náš figurant Cid "ve vzduchu" foto: autor

 


Postroj byl i velmi kladně hodnocen na Slovensku, kde byl otestován policií. Jde prakticky o jedinou možnost, jak získat opravdu kvalitní, pečlivě zpracovaný postroj a nemuset se porozhlížet v zámoří. Výběr barev je na uživateli, lze objednat multicam, vzor 95, černou, zelenou, ale i jinou barvu, nápaditosti se meze nekladou a výrobce dokáže na ně rychle a svědomitě reagovat. Aktuálně můžeme prozradit, že probíhá jednání s tuzemskou společností specializující se na výrobu balistických materiálů a balistické ochrany. Pokud jednání dopadnou dobře, bude možné objednat i základní, balistickou ochranu, či jen ochranu proti bodnutí nožem.

 

Vedení psa za zadní "madlo" foto: autor

 

Detail vasby - foto: autor

 

Shrnutí


Klady:

  • Molle vazba
  • Suchý zip (pals vazba)
  • Ruční výroba na míru
  • Široké uplatnění v záchranných i bezpečnostních zborech
  • Variabilita
  • Možnost slanění se psem
  • Užití i k přenášení psa

 

Zápory:

 

  • Relativně vyšší cena (cena testovaného modelu 75Euro)
  • Doba dodání (7-10dní)

 

Postroj lze objednat zde dogstar.hotel@gmail.com

 

 

Štítky

pas vazba molle vazba psí postroj Dogstar elite postroj pro psovody

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Martin Datum: 06.07.2017 Čas: 18:05

škoda že z toho e-mailu co tu máte uvedený nikdo neodpovídá a to jsem jim psal již 2x a to i v jejich rodném jazyce , ach jo, kdybyste měli jiný tip, sháním profesionální (policejní) postroj pro vodícího psa mého syna, který oslepl během jednoho roku a do té doby byl aktivním záchranářem ve šluknovském výběžku, za Vaše případné tipy děkuji můj e-mail martin.muzik@post.cz