Nová technologie pro přenášení obrazu

Datum: 23.07.2014 | Autor: por. Mgr. Daniela Vlčková

V pondělí 21. července byla na tiskové besedě představena zcela nová a v evropském měřítku výjimečná a unikátní technologie pro přenášení obrazu. Besedy se zúčastnili plk. Mgr. Tomáš Kužel, ředitel Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje JUDr. Josef Babka, primátor statutárního města Ostravy Ing. Petr Kajnar a zástupce krajského ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje plk. Ing. Vladimír Vlček.

 

 

Systém pro přenášení obrazu z vrtulníku jako podporu při řešení mimořádných událostí a bezpečnostních opatření v rámci Moravskoslezského kraje představil krajský policejní ředitel, s tím, že dosud byla užívaná technologie s podstatně nižší přijímací citlivostí (max. 5 km), u které navíc docházelo k výpadkům signálu.

 

Přenos až na 70 km

 

Nová technologie umožňuje přenos obrazu na vzdálenost 60 až 70 km, v podstatě je schopna obsáhnout území celého Moravskoslezského kraje. Využívána bude nejen pro potřeby policie (např. bezpečnostní opatření, mimořádné nebo krizové situace, pátrání po osobách, pátrání po pachatelích trestných činů, a dal.), ale také hasičského záchranného sboru (např. řízení záchranných činností, záchrana a evakuace osob, a dal.) v rámci integrovaného záchranného systému. Podstatné pro její využití je také možnost přenosu informací na speciální mobilní zařízení, z čehož vyplývá její použití přímo v terénu.

 

Pořízení díky dotaci

 

Unikátní technologii bylo možno pořídit díky finanční dotaci poskytnuté Moravskoslezským krajem ve výši 2 100 000,- Kč a statutárním městem Ostrava ve výši 1 650 000 Kč. Závěrem dejme slovo 1. náměstku hejtmana Moravskoslezského kraje JUDr. Josefu Babkovi: „Toto unikátní zařízení je první svého druhu v republice, kterým Policie ČR disponuje. Zcela nová technologie, kterou jsme mohli pořídit díky dobré spolupráci Moravskoslezského kraje, Policie ČR a města Ostravy, najde všestranné využití v mnoha situacích.“

Štítky

přenos signálu dotace

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: