RECENZE - produkty ARGUN

Datum: 29.11.2017 | Autor: redakce PN

Vážení čtenáři rozhodli jsme se vám postupně představit některé produkty z nabídky našeho partnera společnosti ARGUN. V dnešním článku vám představíme celkem čtyři produkty a to dvě vesty pro vrchní nošení, nosič plátů a vestu pro skryté nošení. V našich dalších článcích se dočtete i o podrobném testování jedné z balistických vest pro vrchní nošení a jedné vesty pro skryté nošení.

 

LT-7

Je vesta pro horní nošení používaná pro skladování a přepravu vybavení a zbraní, při zachování maximálního pohodlí uživatele. Vestu lze nosit samostatně na horním oděvu, stejně jako přes balistickou ochrannou vesta popřípadě přes protiúderový komplet. Je vyrobena z nepromokavé tkaniny odolné proti oděru a vyšším teplotám.

 

 

Vesta je podšívána, zdvojená zpětně sešitá s možností změny velikosti vesty pomocí bočních a ramenních popruhů s přezkou. Přední část je otevírána pomocí zipu. V horní a dolní části předního dílu jsou pásky na rychloupínací sponě sloužící jako ochrana proti selhání nebo otevření zipu.

 

Zadní část je vyrobena z prodyšného materiálu - plné síťoviny, sloužící k větrání.

Vesta je vybavena čtyřmi upínacími svorkami, které jsou umístěny ve spodním okruhu vesty a umožňují připojení k páskům nebo služebnímu  pásku o rozměrech 2,5 až 5 cm.

Ramenní část vesty je vyztužena 3D materiálem, pro lepší komfort nošení. V ramenní části lze vestu nastavit pomocí velcra a popruhů se sponou.

 

 

přední část:

V pravé a levé přední části jsou umístěny v centrální části uzavírací velké vnitřních kapes, uzavíratelné zipem.

Přední část je vybavena vodorovnou vazbou - systém MOLLE. Na levé a pravé straně je umístěn suchý zip pro připojení nápisů.

zadní část:

V horní části je našit evakuační  popruh (popruh prochází v celé délce zad a je na mnoha místech spojen s Molle vazbou) , pod popruhem  pokračuje horizontální  vazba – systém Molle v horní části pošitá suchým zipem , pro umístění velkého nápisu.

 

 

Náš názor:

Při focení vesty jsme měli možnost se ujistit o její kvalitě. Vesta je velmi kvalitně zpracovaná. Díky vnitřním kapsám tato vesta umožnuje si bezpečně schovat například mobil a peněženku. Dále vesta v ramenní části myslí i na protažení kabelů od radiostanic. Jedná se o dokonale uzpůsobenou vestu pro potřeby ozbrojených složek a bezpečnostních agentur. K této vestě společnost ARGUN nabízí velké množství pouzder, které vidíte na fotografiích. Jejich zpracování je excelentní.

fotogalerie:

 

LPPC – 45

 

 

Nosič plátů

Lehký, nízko-profilový systém, robustní konstrukce při zachování vynikajícího pohodlí a funkčnosti. Možnost použití měkkých balistických vložek až do úrovně III.A nebo balistických panelů stand alone v odolnostech  III+, III++ nebo IV.  Vesta je v oblasti ramen plně nastavitelná. Spony uvolní levou nebo pravou boční část a umožní nositeli sejmout výstroj, aniž by bylo nutné sundat přilbu. Boční části nosiče plně nastavitelné pro různé velikosti a mohou být upraveny ve velice krátkém čase. V přední a zadní části nosiče se nachází kapsy na umístění balistických plátů. Boční části nosiče umožňují uložení až dvou zásobníků do dlouhé zbraně a to na každé straně. Díky tomuto máte k dispozici až 4 zásobníky přímo v nosiči.

 

 

Zvolené materiály a provedený střih vesty je zaměřen na vysoký komfort při nošení a dlouhodobém užívání. Toho je dosaženo díky použití moderních inovovaných materiálů s termoregulačními vlastnostmi a antibakteriální úpravou. Kombinace 3D tkaniny a rašlového úpletu zajistí jednak dobrou regulaci teploty a odvod tělesné vlhkosti od povrchu těla, tak i distanční mezeru mezi balistickým materiálem a povrchem těla a redukci průhybu v případě zasažení projektilem. Funkčnost není podmíněna použitím oděvů s termoregulačními vlastnostmi.

Balistická ochrana je pouze v místech, kde jsou umístěny přídavné balistické panely, popřípadě měkké balistické vložky.

 

 

Náš názor:

Nosič je velmi dobrým kompromisem mezi balistickou vestou pro skryté nošení a vestou pro vrchní nošení. Díky tomuto nosiči máte v podstatě dvě v jednom. Nosič vám poskytuje variabilitu užívání podle toho, jakou balistickou ochranu si do nosiče zakoupíte. Dále jako výhodu bereme pouzdra na zásobníky v bočních popruzích vesty.

Fotogalerie:

 

LS 24

 

 

Vesta pro skryté nošení, která svou konstrukcí umožňuje snadné a rychlé oblékání samotným uživatelem, pevné a přesné upnutí podle tělesných parametrů nositele (uživatele v dané velikostní skupině) s trvalou fixací nastavení, konstrukce zapínání vlastní vesty je řešena zezadu dopředu na bocích a přední zapínání je skryto klopou. Vesta umožňuje úpravu obvodové velikosti dle zvoleného oděvu uživatele na bocích pomocí pruženek a v oblasti ramen pomocí kombinace pruženek a popruhů na zadním díle vesty po odtažení svrchní vrstvy materiálu.

 

 

Náš názor:

Vesta naprosto splňuje svůj účel. Díky přední chlopni na vestě dojde ke skrytí bočních popruhů a vesta dokonale splyne s uživatelem a tedy i s jeho oblečením. Tuto vestu jsme pro vás v lehké modifikaci testovali, a proto se již brzy můžete těšit na podrobnější recenzi. Dále je potřeba zmínt také implementovan pouzdra na zásobníky v bočních popruzích.

Fotogalerie:

 

LV 26

 

 

 Vesta poskytuje maximální ochranu (krytí plochy) trupu a částí těla chráněných balistickými vložkami při výcviku a bojové činnosti. Vesta nabízí možnost úpravy obvodové velikosti dle zvoleného oděvu a také možnost rychlého odhozu vesty. Povlak vesty je pošit popruhovou vazbou, tzv. MOLLE systém, pro zavěšení přídavných pouzder, používaného materiálu a příslušenství. Boční díly jsou fixovány na přední díl prostřednictvím centrální chlopně. Boční díly jsou obvodově nastavitelné a pružně uložené. Chránič paží je uchycený na přídavnou ochranu ramen pomocí popruhů. Kontaktní plochy límce jsou z důvodu dobrého komfortu opatřeny fleecem. Vyprošťovací popruh na zadním díle vesty. Vesta je vybavena kapsami na balistické panely v přední, zadní a boční části.

 

 

-  Všechny fixační prvky jsou pružné.

-  Pevné, přesné a stabilní upnutí dle tělesných parametrů.

-  Možnost úpravy obvodové velikosti a výšková nastavitelnost předního a zadního dílu v úrovni ramen a boků.

-  Možnost použití materiálů s termoregulačními vlastnostmi a antibakteriální úpravou.

-  Regulace teploty, odvod tělesné vlhkosti od povrchu těla, ale současně zajistí i vytvoření.

-  Distanční mezery mezi balistickou vložkou a povrchem těla.

-  Prodloužená přídavná ochrana paží.

 

 

Vesta je složena ze samostatného předního a zadního dílu,  chránič krku - dvoudílný límec, chránič klínu, přídavné chrániče paží.

 

Náš názor:

U této vesty již brzy pro vás zveřejníme rozsáhlou recenzi po několikaměsíčních testech.

 

fotogalerie:

 

V budoucnu pro vás chystáme ve spolupráci se společností ARGUN představení jejich dalších výrobků.

 

Štítky

recenze nosič plátů vesta pro vrchní nošeníARGUN taktické vybavení vesta pro skryté nošení taktická vesta balistika

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4.5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: