Ministr vnitra Chovanec představil svůj tým

Datum: 24.02.2014 | Autor: Petr Duchoslav

Nově ustavený ministr vnitra M. Chovanec (ČSSD) představil svůj tým, s nímž chce plnit programové prohlášení vlády. Mimo jiné to znamená dořešit zdárně konec dvojvládí na policejním prezidiu, zadat v nejbližší době hloubkový audit v České poště, prověřit efektivitu tzv. E-governmentu, a v neposlední řadě zvýšit počet policistů. Chovanec představil veřejnosti pět náměstků, šestý, nominant hnutí ANO, bude do funkce instalován později.

 

Ministr Chovanec - zdroj: PČR

 

Prvním Chovancovým náměstkem se stal J. Sixta. Sixta vidí své priority ve stabilizaci vztahů ministra vnitra s policejním prezidentem, které prošly za minulé roky řadou otřesů, a současně v obnovení důvěry mezi těmito dvěma institucemi. Dále se chce soustředit na migrační a azylovou politiku, jakož i na řešení problematiky tzv. vyloučených lokalit. Náměstkyně pro sociální a právní zabezpečení M. Pálková (KDU-ČSL) bude usilovat o zefektivnění vzdělávacích procesů u policistů a rovněž chce urychlit projekty, které jsou v současné době financovány z evropských fondů.

 

Náměstkem pro ekonomiku a provoz byl jmenován L. Metnar, mezi jehož priority patří finanční pokrytí nově přijatých policistů a hasičů. Bude se také zasazovat o další úsporná opatření v provozních výdajích resortu, přičemž některé položky chce řešit centrálními nákupy z jednoho místa tak, aby se ušetřilo co nejvíce finančních prostředků. Jeden z klíčových náměstků pro strategie a evropské fondy P. Osvald, který byl v minulosti náměstkem na ministerstvu pro místní rozvoj, bude mít na starosti zejména efektivní čerpání evropských peněz pro různé projekty. Osvaldovou prioritou je důsledné čerpání evropských fondů pro tyto projekty a jejich minimální ztrátovost, aby je resort, resp. Česká republika nemusela posléze vracet.

 

Náměstkem pro informační technologie pak bude J. Strouhal, který se chce ve své práci soustředit na datové schránky a problémové registry.

 

Chovanec také dále buduje svůj tým poradců. Mezi významné posily patří bývalý šéf finanční policie V. Zimmel, který zahájil spolupráci s ministrem vnitra v pondělí 17.2. Důležitou součástí Chovancova týmu je i bývalý ředitel Finančně analytického útvaru (FAÚ) M. Cícer, který chce hlavně bojovat proti daňovým únikům.

Štítky

vnitro ministerstvo rezorz´t ministr Chovanec

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: