Probační a mediační služba pomáhá obětem trestných činů

Datum: 01.12.2014 | Autor: Redakce PT, TZ

Stali jste se obětí trestného činu? Kladete si otázku, proč se to muselo stát zrovna Vám? Ovládají Vás pocity smutku, strachu, vzteku či nespravedlnosti? Nevíte, kam přesně se s Vaší tíživou situací obrátit o radu anebo pomoc? Nejste v tomto sami! Právě pro Vás je tu totiž projekt „Proč zrovna já?“, který po celé ČR pomáhá obětem trestné činnosti.

 

 

Není prázdnou frází, že obětí trestného činu se každý může stát nečekaně, náhodně a v podstatě kdykoliv. Pokud se tato neblahá událost stane, negativní pocity jsou přirozené, je však důležité situaci řešit a dokázat se znovu postavit na vlastní nohy. Je třeba mít na paměti, že oběť může negativní následky činu pociťovat i dlouho po spáchání činu, odsouzení pachatele na tomto stavu nemusí zcela nic změnit. Právě i v těchto případech Vám může pomoci pracovník, zapojený do projektu „Proč zrovna já?“. „Tento projekt je financován Evropským sociálním fondem a je realizován Probační a mediační službou ČR, působí ve více než 40 městech po celé ČR a je zaměřen na právní a psychosociální poradenství a pomoc obětem trestných činů.

 

Je důležité zdůraznit, že služby jsou poskytovány naprosto bezplatně a jsou určeny všem, kteří se cítí být obětí trestné činnosti, nehledě na svůj věk, pohlaví, způsobenou újmu, či fázi trestního řízení. Každá oběť, byť třeba i bagatelního skutku, si totiž zaslouží adekvátní a individuální péči, neboť prožívání újmy může být velmi osobité“, komentuje projekt Tomáš Kellner, regionální koordinátor. „Dveře u nás jsou otevřené, snažíme se maximálně vyjít vstříc a pomoci, uplatňujeme diskrétní a individuální přístup, je třeba zdůraznit, že služby poskytujeme zcela zadarmo.

 

Vzhledem k tomu, že jsme státní organizace, disponujeme širokými kontakty na spolupracující organizace a orgány činné v trestním řízení, takže paleta našich možností pomoci je skutečně pestrá“, uzavírá Eva Filipová, středočeská regionální vedoucí Probační a mediační služby. Konkrétní adresy a kontakty na poradny jsou k nalezení na www.restorativnijustice.cz.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: