Vzniká pracovní skupina ministerstev vnitra ČR a Slovenska. Řešit bude i vznik daňové Kobry

Datum: 28.04.2014 | Autor: Pavel Novák

V rámci společného jednání vlád České a Slovenské republiky proběhlo bilaterální jednání ministrů vnitra Milana Chovance a Roberta Kaliňáka. Ministři jednali např. o spolupráci resortů při živelních pohromách a o výměně zkušeností při zřizování týmu pro boj s daňovou kriminalitou. 

 

Ministr vnitra Milan Chovanec a robert Kaliňák - MVČR

 

Ministři vnitra České a Slovenské republiky se setkali dnes, ve čtvrtek 24. dubna 2014, ve slovenském městě Skalica. „Dohodli jsme se, že založíme společnou ministerskou pracovní skupinu, která bude řešit spolupráci mezi ministerstvy a výměnu zkušeností a příkladů dobré praxe. Pro nás budou cenné zejména praktické zkušenosti s fungováním daňového týmu Kobra, jehož obdobu v Česku v současnosti vytváříme," uvedl ministr vnitra České republiky Milan Chovanec.


 
Meziresortní pracovní skupina by měla řešit např. témata související s přeshraniční spolupracísložek Integrovaného záchranného systému při mimořádných událostech, hlavně při živelních pohromách. V této oblasti chce koordinovat čerpání prostředků z evropských fondů, zejména s ohledem na probíhající klimatické změny. Činnost skupiny by měla také přispět ke vzájemné výměně informací vedoucí ke zlepšování výkonu a efektivity veřejné správy i k výměně zkušeností v rámci výkonu a praktických zkušeností daňového týmu Kobra, který na Slovensku už funguje.

 

Štítky

Milan Chovanec daňová kobra

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: