Milan Chovanec: Budeme komplexně řešit problematiku sociálně citlivých lokalit

Datum: 14.05.2014 | Autor: Lucie Nováková

Ministr vnitra Milan Chovanec dnes, v úterý 13. května 2014, během návštěvy Ústeckého kraje mj. slíbil založení meziresortní pracovní skupiny, která by měla komplexně řešit problematiku sociálně citlivých oblastí.

 

Ministr na schůzce - PČR

 

Během pracovní cesty, na které ho doprovázel policejní prezident plk. Tomáš Tuhý a generální ředitel Hasičského záchranného sboru brig. gen. Drahoslav Ryba, se Milan Chovanec setkal s vedením policie a hasičů Ústeckého kraje. S hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem a primátory a starosty měst severočeského regionu pak jednal především o bezpečnostní situaci v oblasti.

 

Co nejdříve založíme meziresortní pracovní skupinu

 
„Co nejdříve založíme meziresortní pracovní skupinu, která bude komplexně řešit problematiku sociálně citlivých lokalit. Tuto oblast vnímáme jako závažné téma nejen v severních Čechách. Proto ji chceme prioritně řešit,“ uvedl ministr vnitra po jednání se zástupci Ústeckého kraje s tím, že kromě odborníků Ministerstva vnitra budou ve skupině zastoupeny také resorty práce a sociálních věcí, průmyslu a obchodu, životního prostředí a zástupci ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu. Milan Chovanec dodal, že zástupci místní samosprávy, kteří budou ke spolupráci s pracovní skupinou také přizváni, vnímají jako nejpalčivější problém neexistující koncepci sociálního bydlení, což bude vláda řešit i v návaznosti na podobné problémy v oblasti Šluknovska. „Kraj trpí také v důsledku výrazné drogové kriminality. V rámci plánovaného posílení policistů Ústeckého kraje o 160 příslušníků v přímém výkonu služby proto bude personálně posílena také místní jednotka pro boj s drogovou kriminalitou,“ doplnil ministr.  


 
Dnešní cesta ministra vnitra navazovala na pondělní pracovní cestu na Šluknovsko. Ve středu 14. května 2014, navštíví Milan Chovanec v doprovodu špiček policie a hasičů Liberecký kraj. Také tam bude jednat o bezpečnostní situaci v regionu a diskutovat s politickými představiteli i členy bezpečnostních sborů Liberecka o možnostech, jak kraji pomoci.

Štítky

šluknovsko ministr vnitra Chovanec

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články