Zbraně bez zbrojáku? K mání jich je dost, potencionální agresory odradí cena

Datum: 22.12.2023 | Autor: Redakce PN

Česká firma Detonics se specializuje na výrobu zbraní bez zbrojního průkazu. K mání má ovšem i zbraně na zbroják. Zájem veřejnosti o tyto zbraně roste, podle zástupců firmy ale mnohé potencionálně kriminální živly odrazuje cena, která se v průměru pohybuje okolo patnácti tisíc korun. Výkonem si ovšem nezadají se zbraní na zbrojní průkaz, například nejběžnější ráže 9mm Luger.

 

„Našim cílem nikdy nebylo vyrábět zbraně pro lupky a feťáky, ale pro běžné občany, starší lidi, maminky, kteří nemají čas, energii, nebo možnosti se pustit do zbrojního průkazu, ale i přes to se chtějí dokázat účinně bránit. Zbraně od nás jsou ve špičkové kvalitě, které mnohdy překračuje běžnou zbraňovou produkci. Tomu i odpovídá cena,“ uvádí firma Detonics.

 

Pokud se podíváme na sortiment, kromě zbraní v rážích, které podléhají potřebě vlastnit zbrojní průkaz příslušné kategorie nalezneme v sortimentu perkusní, moderní předovky v ráži kalibr 50. „Výkon zde je již ve stovkách joulů, agresora rozhodně zastaví,“dodávají zástupci firmy. A my jim dáváme za pravdu.

 

,,Padesátka“ v kompaktním rozměru, který je ve velikosti zhruba glocku 43 a menší má podle použité navážky prachu a váhy střely výkon okolo 400-600 Joule, což je více, než 9mm Luger, který má okolo 430 Joule. Při našem testu nebyl po zvyku na tvrdou spoušť problém trefit terč do černa na deset metrů. „Není to terčovka, ale zbraň na sebeobranu, nicméně deset metrů dá každý po lehkém cviku, pět metrů je kontaktní vzdálenost pro sebeobranu a zde trefí snad každý,“ potvrzuje jeden z techniků Detonics.

 

Zaujme i 9mm Flobert

 

Ten vyrábí i dlouhé provedení této dvouranné perkusní předovky, nicméně zaujme i novinka v sortimentu po úpravě zákonů a to devítka flobert. „Flobertky děláme déle, ale Grim je naše nejnovější zbraň. Je to šestiranná pistole ráže devět milimetrů Flobert. Výkon je pochopitelně výrazně nižší, než je u služebních ráží, či u nás prodávaných perkusních pistolí, ale stále jde o výkonnou zbraň,“ upřesnil.

Naše redakce měla možnost vyzkoušet účinek střelby na euro paletě na pět metrů. Devítka flobertka takzvaná špička fošnu europalety prakticky prostřelila, což nás dost překvapilo. „Zbraně děláme pro lidi, ne pro gaunery. I po včerejší tragédii se ukazuje, že společnost by se měla umět bránit. Jistě ne proti dlouhé zbrani z velké vzdálenosti, ale v případě střelce například na veřejnosti, nebo na krátko vám do dá šanci na záchranu života vás i ostatních,“ dodává za závěr zástupce firmy.

 

 

Zbraně Detonics můžete zakoupit u stejnojmenné společnosti, či dobrých prodejců zbraní a střeliva.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

8.4 / 10

Související články