Policisté bijí na poplach - dopravně bezpečnostní akce

Datum: 07.04.2016 | Autor: por. Mgr. Vlastimil Starzyk

Od čtvrtku 31. března do neděle 3. dubna 2016 se policisté Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje v rámci dopravně bezpečnostních akcí zaměřili na kontrolu alkoholu za volantem a dodržování předepsané rychlosti. Dohlíželi také na dodržování všech povinností vyplývajících ze zákona o provozu na pozemních komunikacích. Kontroly probíhaly po celém území našeho kraje a dopravním policistům na vytipovaných stanovištích pomáhali, také kolegové z obvodních oddělení nebo ze speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

 

 

Během trvání akce policisté na vybraných stanovištích zkontrolovali celkem 4359 vozidel. Porušení povolené rychlosti zjistili ve 146 případech, z nichž 139 vyřešili na místě uložením blokové pokuty. Sedmi případy překročení povolené rychlosti, se budou ve správním řízení zabývat na odborech dopravy příslušného úřadu. Alkohol za volantem jsme zjistili u 24 řidičů a navíc u čtyř byly detekovány návykové látky.

 

Mezi dalšími přestupky, které policisté během trvání akce zjistili, bylo např. nepoužití bezpečnostních pásů, a to celkem v padesáti případech, za které jsme uložili blokové pokuty v celkové výši 13.400,- Kč, nebo nevyhovující technický stav celkem 98 vozidel.

 

Celkové výsledky akce

Celkem policisté zjistili 438 přestupků, z nichž 396 vyřešili na místě uložením blokových pokut v celkové výši 249 800,- Kč a 42 oznámili odborům dopravy příslušných úřadů. Z uvedených výsledků je zřejmé, že policisté budou v obdobných dopravně bezpečnostních akcích pokračovat také v nejbližší budoucnosti.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: