Lessy bude žádat odškodné

Datum: 30.06.2014 | Autor: Petr Duchoslav

Bývalý policejní prezident P. Lessy, který byl v roce 2012 obviněn z pomluvy a zneužití pravomoci úřední osoby, bude po státu žádat odškodné. Lessy již před soudním očištěním svého jména naznačoval, že bude požadovat omluvu a finanční kompenzaci za činy, jichž se podle svého názoru nikdy nedopustil.

 

Petr Lessy - PČR

 

Podle Českého rozhlasu - Radiožurnál si Lessy nárokuje částku 1,2 milionu korun. Domáhat se bude rovněž omluvy ze strany příslušného soudu. ,,Především náklady na trestní řízení, protože to bylo nejdominantnější, a potom ještě takzvaný očekávaný příjem, který jsem měl mít," řekl pro rozhlas Lessy. Pro bývalého policejního prezidenta je ale důležitější morální rovina sporu, kterou je omluva.

 

Lessy se již obrátil s návrhem na ministerstvo spravedlnosti, jež má jeho žádost řešit a bude ji posuzovat jako odškodnění za nemajetkovou újmu. Na vyřízení Lessyho žádostí je stanovena lhůta půl roku.

 

Lessyho odvolal před dvěma lety tehdejší ministr vnitra J. Kubice pro údajné zneužití pravomoci úřední osoby, za což byl propuštěn v srpnu 2012 ze služebního poměru. Od té doby vedl Lessy soudní kampaň za očištění svého jména, které se dočkal až tento rok, kdy bylo soudem konstatováno, že výše zmíněné skutky se nestaly.

 

Nakrátko se stal Lessy ,,formálně" znovu policejním prezidentem, avšak prakticky ihned po svém jmenování se vzdal funkce. Nyní bývalý policejní prezident pracuje jako policejní přidělenec pro Slovensko a Maďarsko.

Štítky

žaloba Lessy

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: