Školení bezpečné jízdy: policisté budou i letos absolvovat školení bezpečné jízdy.

Datum: 24.02.2014 | Autor: TZ PČR, kpt. Mgr. Petra Srnková

V pondělí, 17. února 2014, podepsali policejní prezident plk. Mgr. Petr Lessy a předsedkyně představenstva Automotodrom Brno, a. s. Mgr. Ivana Ulmanová smlouvu o pořádání ukázkových školení bezpečné jízdy pro příslušníky Policie ČR, kteří zajišťují výkon služby na motocyklu.
 
Podpisu smlouvy byli přítomni také ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje plk. Ing. Leoš Tržil a ředitel ředitelství služby dopravní policie plk. Ing. Tomáš Lerch. Spolupráce mezi Policií ČR a Automotodromem Brno, a. s. probíhá již čtvrtým rokem. Pod vedením zkušených instruktorů Motoškoly Masarykova okruhu bude v průběhu roku 2014 absolvovat školení 220 policistů.
 
První kurz se uskuteční již v dubnu. „Jsem rád, že tato spolupráce nebyla jen ojedinělou záležitostí, a že pokračuje již několik let. Motocyklisté patří obecně mezi skupiny nejvíce ohrožených účastníků silničního provozu, proto pokládáme za nutné zajistit policistům, kteří vykonávají službu na motocyklu, adekvátní školení, které jim může pomoci lépe předvídat a zvládat nebezpečné situace, s nimiž se při výkonu služby mohou setkat,“ uvedl policejní prezident.Veškerá školení, která se uskuteční v rámci této smlouvy, jsou Policii ČR poskytnuty bezplatně formou daru.

 
foto: Michal Misík, PČR
 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: