SHARK představil nové špičkové materiály do vest

Datum: 25.08.2014 | Autor: ShieldTech, redakce PN

Za přítomnosti hojného počtu hostů na střelnici TRIGGER v Brně představila společnost  Shark (ShieldTech) nové špičkové materiály, které společnost bude vkládat do svých balistických vest. Jedná se jak o balistický materiál v odolnosti dle NIJ 0101.06 III.A tak i speciální kompozitní materiál proti bodnutí.

 

 

Náboje a zbraně použité při testování

 

Společnost nejprve představila přítomným hostům nový model vesty pro skryté nošení, z tohoto materiálu, kterou následně symbolicky předali do prodeje prostřednictvím partnerů z ARMED STORE v Praze.

 

Tachnické parametry vesty překvapí


Základní technické parametry - vesta byla záměrně pro tuto příležitost vyrobena ve velikosti XL pro výšku do 182cm, krytá plocha 0,34m2, což je velmi solidní krytá plocha, v této velikosti byla na digitální váze zvážena balistická vložka včetně obalu a výsledek vážení byl 1,71kg, při tloušťce 5,1mm. Celková váha vesty je 2,21 kg, váha nosiče tedy činí 0,5kg. Je nutno zdůraznit, že je vesta vyrobena včetně ochrany boků a to v dostatečné výšce pod ramena. Provedení upevnění vesty k tělu je šesti bodovým upínacím systémem. Vesta je vyrobena s důrazem na přesné anatomické provedení, včetně jízdy v automobilu, aniž by vesta kdekoliv vadila v činnosti uživatele.

 

Vlevo na fotografii je vidět projektil při nástřelu z boku. ostatní projektily jsou 9mm FMJ


Je to model, který firma nazývá low profile, low visibility, low weight. Vesta je díky špičkovému materiálu velmi ohebná a komfortní, proto ani po 12h nošení nebude uživatel nijak unaven, nebo na těle otlačen.

 

Vlevo je vidět otisk po dvou výstřelech těsně vedle sebe z ráže 44 Magnum.

 


Svrchní obal tedy nosič, je vyroben z materiálu bavlna a polyester 35% / 65%, je také možné bez příplatku vyrobit nosič z materiálu 100% Polyamid, který je příjemný na omak a přitom velmi odolný a nepromokavý, proto je možné také vestu nosit i přes svrchní oděv pokud to bude situace vyžadovat. Do vnitřní strany byla umístěna 3D síťovina pro odvod potu a vlhkosti od těla nejnovější konstrukce s antibakteriální úpravou s obsahem stříbrných nano vláken.

 

Vesta obstála před 9mm Luger, 45 ACP, 357 Mag,44 Mag.

 

Následně bylo do stejné vložky stříleno přítomnými hosty, šlo pochopitelně o ráže, které odpovídají těm nejvíce rozšířeným a to 9mm Luger, 45 ACP, 357 Mag,44 Mag. Zajímavostí byl test v podobě výstřelů pod úhlem 30°.Projektil je velmi snadno identifikován na přiložených fotografiích. Bylo zcela patrné, že tento materiál má pro běžné projektily velmi velký zastavovací účinek a střely se doslova zničily. Příkladem je střela 44Mag, která po vytažení neměla tvar klasického hříbečku jako v případě našich ostatních balistických materiálů, ale byla nedefinovatelného tvaru.

 

nástřel pod úhlem 45.ACP


Přítomní hosté, včetně odborníků byli tímto výsledkem velmi překvapeni a sami konstatovali, že takové výsledky dosud neviděli. Je nutno také říci, že otisky v modelíně, na kterých se vzorky stříleli, byli do úrovně 20mm, pouze u ráže 44Mag, kdy výtečný střelec po dvou rychlých výstřelech po sobě usadil tyto výkonné projektily cca. 8mm od sebe bráno od středu projektilů, v tomto případě byl patrný otisk v modelíně cca.40mm. Nemáme z tohoto výsledku špatný dojem, protože již v tuto chvíli má Shark připravenu kombinaci pro tzv. nulové trauma a věřte nevěřte celková váha nijak výrazně nevzroste včetně zachování všech výše uvedených uživatelských parametrů. 

 

Vesty s tímto materiálem bude Shark nabízet od pondělí 3.3. u svých obchodních partnerů ARMED, v jejich  boutique SHARK v Praze a v eshopu.

Štítky

test balistická vesta ShieldTech výstřel shark neprůstřelná vesta

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4.2 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Karel Datum: 22.03.2014 Čas: 20:24

Nevím jaký máš zkušenosti s průnikem projektilů do vesty, ale asi nechápeš, že záleží na tom, jaký balistický materiál se použije. A není vůbec důležité kam se projektil dostane, ale to hlavní je že vestu neprostřelí a taky jak by případně nositel ten či onen projektil cítil na těle a pokud vím tak zrovna vesty SHARK se vyznačují tím, že zásah není téměř cítit a to ne proto, že by to vycpali antišokem.
Pokud vím, tak používají více typů moderních balistických materiálů a určitě se projektil zastaví v různé vrstvě. . . .

avatar
Petr Datum: 20.03.2014 Čas: 16:46

Chvála.

Dle testu 9mm Luger. Zůstala v 5-6 vrstvě. Balistiky.

To je spatny výsledek.

U konkurence. 9 mm Luger. Neprošel ani prvni vrstvou a jen spadl do obalu.

Na rovinu. Jediná firma v ČR která děla oficialni testy pro samotne lidi. A ne jako ostatni jen pro firmy a velké zakázky. Na trhu neni žádná firma která se zabývá prodejem pro jednotlive členy. A to je velké plus. Jen vesty jsou předražené. 3D síťovina se nepoužívá uz 2 roky na trhu.