Zásahová jednotka pro onkologicky nemocné děti

Datum: 01.03.2022 | Autor: Převzato z krimi-plzeň

  Již pět let v České republice funguje projekt Malá Jóga, který zajišťuje onkologicky nemocným dětem z celé republiky vhodnou pohybovou aktivitu v období léčby a bezprostředně po ní jako prevenci ztráty fyzické kondice a pohybových komplikací.
     Děti všech věkových kategorií cvičí pod vedením zkušených lektorů, a to v domácím prostředí. Lektoři dětské jógy dojíždějí za dětmi domů, čímž dochází k významné redukci rizika infekce a také odpadá zátěž spojená s dojížděním. 
     Komplexní cvičení pomáhá rozvíjet nejen fyzickou kondici a svalovou sílu, ale také koordinaci, stabilitu a smyslové vnímání, je prospěšné dechovým, trávicím a vylučovacím funkcím organismu.
     Cvičení vychází z klasické jógy a je přizpůsobené věku a schopnostem dítěte, probíhá formou her a cviky napodobují zvířata, rostliny i předměty kolem nás.

     Příběhy některých dětí si můžete přečíst na stránkách organizace.

"Tak, jako my tvrdě trénujeme, abychom dokázali zasahovat proti pachatelům té nejzávažnější trestné činnosti, tak děti z Malé Jógy svádí denně boj, na který je nikdo nepřipravil, s nepřítelem daleko horším, jakým je onkologické onemocnění," vysvětlili nám policisté důvod, proč se rozhodli dětem z Malé Jógy pomoci.

 

     Policisté proto za pomoci několika partnerů připravili charitativní kalendář s fotografiemi z výcviku zásahové jednotky, který si nyní mohou zakoupit všichni fanoušci zásahových jednotek i lidé, kteří by prostě jen chtěli pomoci malým bojovníkům s onkologickým onemocněním.
      Celý výtěžek z prodeje kalendářů pak bude věnován organizaci Malá jóga, aby mohla dále pomáhat nemocným dětem.

 

Kalendář v ceně 300 korun je možno zakoupit v Plzni u některých našich partnerů:

  • restaurace ACW Saloon, Kollárova 18. 
  • prodejna zbraní a outdoorového vybavení ALFA TACTICAL, Družby 1014/19
  • zájemci, kteří si kalendář nemohou dojít zakoupit na výdejní místa, mohou napsat na email zjpromj@seznam.cz

Štítky

zj krimi-Plzeň kalendář zásahová jednotka pomoc děti

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články