Zachráněný lidský život - ukázka skvělé spolupráce IZS

Datum: 17.02.2015 | Autor: nprap. Bc. Daniel Vítek, redakce PN

Díky skvělé spolupráci složek integrovaného záchranného systému se minulý týden podařilo zachránit život muži, který se pokusil o sebevraždu. Policisté v dopoledních hodinách přijali oznámení ženy, jejíž druh se měl nacházet zraněný někde v lese nad obcí Hrob (Teplice).

 

Slaňování záchranáře

 

Duchcovští policisté se ihned vydali na označené místo a podle stop ve sněhu našli zraněného muže, který si způsobil bodné poranění hrudníku a další řezná zranění. Na místě už mu poskytoval první pomoc známý, který ho také vyrazil hledat na základě telefonátu družky.


     Vzhledem k nepřístupnému terénu policisté přivolali vrtulník Rychlé záchranné služby, člen posádky pak slanil k zraněnému muži a provedl nezbytná opatření k záchraně jeho života.


     Hustý porost neumožňoval muže vyzvednout do vrtulníku, policisté proto zavolali na pomoc Horskou službu České republiky. Během pouhých několika minut na místo přijel pracovník Horské služby ČR stanice Bouřňák, který muže speciální čtyřkolkou s kanadskými saněmi převezl k vrtulníku, který zraněného muže transportoval na traumatologické centrum ústecké nemocnice.


     Záchranářům i pracovníkovi horské služby tímto ještě jednou děkujeme za perfektní a rychlou spolupráci, díky níž se podařilo zachránit lidský život.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4 / 10