střelecké závody HQH OPEN 2 GUN CHALLENGE

Datum: 12.10.2017 | Autor: Redakce PN

Dne 17.9.2017 proběhly ve výcvikovém středisku ATAC Stod u Plzně kombinované střelecké závody útočné pušky a pistole/revolveru HQH OPEN 2 GUN CHALLENGE.

Tyto střelecké závody pro střeleckou veřejnost připravila společnost HQH. Závody probíhali ve dvou divizích a to IRON SIGHT a OPTIC. Pro střelce bylo připraveno celkem 7 Stage. Kdy 3 Stage byly pouze z pistole/revolveru a 4 kombinované s dlouhou zbraní. Ceny pro vítěze byly velmi lákavé stejně jako bohatá tombola.

 

 

Již po příjezdu na místo jsme byli překvapeni. Při registraci každý závodník obdržel tašku s dárky. Závodník obdržel poukaz na slevu v obchodě HQH, dále propisku a láhev s logem SCUTUM WEAR. Dále jsme byli informováni o tom, že pro každého střelce je připraveno občerstvení. Po dokončení registrace proběhla krátká instruktáž a rozdělení do skupin. Dále stojí za to zmínit, že v prostorách registrace si bylo možno prohlédnout široký sortiment obchodu HQH a dále zde byla připravena laserová střelnice na zabavení v případě čekání.

 

 

Stage, které byly pouze z pistole, byly umístěny, jak bylo pro všechny překvapením v budově. Musíme říci, že toto pro nás bylo velmi milé překvapení, protože jak často si zastřílíte KILLHOUSE. Zde se celkově nacházely tři stage, které byly velmi rychlé. Zajímavá byla zejména stege, při které jste na zádech měli umístěný nosič s vylamovacími prostředky, takže celkové projití této situace bylo komplikovanější, jelikož vám vylamovací prostředky komplikovaly pohyb. Dále se v budově nacházely ukázky zbraní Glock a Walther. U obou značek se nejednalo pouze o ukázání zbraní, ale i o možnost tyto zbraně vyzkoušet. U Glocku toto bylo velmi zajímavé, jelikož vystavované zbraně byly Gen. 5.

 

 

Další dvě střelecké stage byly kombinace pistole a pušky. Zde byly stage postaveny tak, že jste puškou stříleli na větší vzdálenost a to jak na kovové, tak i papírové terče. Celkově tyto situace byly velmi zajímavé. Poslední dvě střelecké situace byly také kombinované. Zde se střílelo na mnohem kratší vzdálenosti a to nejen z pistole, ale i pušky. Toto zaručilo, že poslední dvě situace byly rychlé a o to zajímavější. Zde byly terče také jak papírové, tak kovové. Jako další značka, která se prezentovala na soutěži, byla CZUB, která přivezla ukázat Bren II a pistoli P10C.

 

 

Po celou dobu závodů mezi střelci i pořadateli panovala přátelská atmosféra. Zkušenější střelci předávali znalosti a vědomosti mladším kolegům. Jakmile se objevila zásadní závada, kterou nebyl střelec schopen odstranit sám, tak se okolo něj sešlo hned několik lidí, co mu ochotně pomohlo. Atmosféru závodů musíme hodnotit za jedna. Stejně tak složení jednotlivých střeleckých situací. Velké poděkování musí putovat směrem k rozhodčím a pořadatelům.

 

 

Jako ceny v kategoriích byly tyto dary:

Divize Iron Sights:
1. místo: pistole Walther CCP 9 x 19 mm věnována firmou CB Servis
2. místo: kompletní set funkčního prádla Scutum Wear (triko krátký/dlouhý rukáv, trenýrky, spodky)
3. místo: odolný kufr Storm Case IM2100-01000 černé barvy + výřez na zakázku

 

 

Divize Optics:
1. místo: pistole Walther Creed 9 x 19 mm věnována firmou CB servis
2. místo: kompletní set funkčního prádla Scutum Wear (triko krátký/dlouhý rukáv, trenýrky, spodky)
3. místo: odolný kufr Storm Case IM2100-01000 černé barvy + výřez na zakázku

 

 

Jako hlavní cena v tombole byla pistole GLOCK 17 FDE

Vítězové:

Výherci divize Optics:
1 Smutný Petr
2 BindÍk Franta
3 Maška Richard

Výherci divize Iron Sights:
1 Hotra Tomáš
2 Frinta Petr
3 Novák Jakub

 

 

Vítězům tímto gratulujeme, pořadatelům a všem, kteří se na závodech podíleli, děkujeme a na závěr můžeme dodat snad jen to, že se nemůžeme dočkat dalšího ročníku, kterého se budeme zcela jistě účastnit.

GALERIE:

VIDEO:

Štítky

IPSC ATAC závody HQH OPEN 2 GUN CHALLENGE

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: