Slavnostní složení služebního slibu novými policisty a ocenění policistů za záchranu života

Datum: 07.09.2016 | Autor: por. Bc. Pavla Jiroušková, Redakce PN

1. září rozšířilo řady moravskoslezské policie dalších 19 policejních nováčků, kteří dnes slavnostně složili služební slib. Po úspěšně zvládnutém přijímacím řízení tak oficiálně vstoupilo do služebního poměru 15 mužů a 4 ženy, kteří posílí výkon služby v rámci Moravskoslezského kraje.

 

 

Do jejich nové životní etapy je dnes přivítal plk. Mgr. Tomáš Kužel, ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, plk. Mgr. Radím Daněk, náměstek ředitele pro vnější službu a paní Šárka Mokrošová, vedoucí odboru personálního. Plk. Kužel hovořil k přítomným mimo jiné o možnostech dalšího vzdělávání a uplatnění se v mnoha policejních složkách. Zároveň jim do nového profesního života popřál mnoho štěstí.

 

Nyní policejní nováčky čeká absolvování základní odborné přípravy a pak samotný výkon služby na základních útvarech policie. Největšího posílení se dočká Městské ředitelství policie Ostrava, kde nastoupí 8 nových policistů, následuje územní odbor Karviná, který posílí 5 nových policistů a územní odbory Opava, Nový Jičín a Frýdek-Místek se shodně dočkají 2 nových policistů.

 

__________________

 

Dnešní den slavnostního složení služebního slibu byl zároveň vhodnou příležitostí k ocenění dvou policistů vzhledem k mládí jednoho z oceněných a jeho teprve desáté službě. Medailí ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského byli oceněni dva policisté obvodního oddělení Města Albrechtice. Prap. Martin Kocián a nstržm. Denis Večeřa na konci srpna projevili velkou odvahu a statečnost, když při výkonu služby byli jako první na místě požáru budovy a zachránili lidský život. Tímto činem prokázali, že své povolání vnímají i jako poslání a v krizových situacích neváhají nasadit i vlastní život pro záchranu druhého. Stali se tak vzorným příkladem pro nové policisty, kteří se při výkonu služby mohou dostat i do situací, kdy se budou muset rychle rozhodovat a především jednat. Policisté převzali ocenění z rukou ředitele krajského ředitelství plk. Mgr. Tomáše Kužela, náměstka ředitele plk. Mgr. Radíma Daňka a vedoucího územního odboru Bruntál plk. Ing. Radovana Krygela, kteří jim poděkovali za projevenou statečnost. (Více informací k události tisková zpráva viz níže.)

 

Policisté zachránili z hořícího domu muže

 

 

Velkou odvahu a odhodlanost pomoci prokázali dva policisté – prap. Martin Kocián a nstržm. Denis Večeřa z Města Albrechtic, když na konci měsíce srpna byli jako první u požáru objektu restaurace, haly a obytné části domu v obci Jindřichov ve Slezsku. Svým rozhodným a pohotovým jednáním zachránili to nejcennější, čímž je lidský život.

 

Dne 25. 8. 2016 v nočních hodinách policisté vykonávali hlídku v obci Jindřichov, když uviděli za místním zámkem stoupat silný dým. Okamžitě jeli na místo, kde viděli, že hoří v těsné blízkosti nemovitosti hromada dřeva. Plameny šlehaly až do druhého patra budovy a hořela také střecha obytné části domu a navazující haly. Policisté získali informace, že se v domě mají nacházet tři osoby. Bez zaváhání a ohledu na ohrožení vlastního života okamžitě začali jednat. Prap. Martin Kocián vyrazil dveře a začal objekt, kterým prostupoval kouř, prohledávat. V jedné z místností nalezl spícího 24letého muže, kterého vyvedl ven. Při odchodu z hořící budovy ještě demontoval v kuchyni plynovou bombu, kterou také vynesl mimo objekt. V budově se již žádné další osoby nenacházely. Druhý policista nstržm. Denis Večeřa přivolal hasiče a začal prohledávat prostory v těsné blízkosti hořícího domu, zda se ještě zde nějaké osoby nenachází. Při zásahu nedošlo k žádnému zranění osob a policisté prokázali, že slogan Pomáhat a chránit jim není jen pouhou frází.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: