Schengenský prostor budou chránit naši policisté v Makedonii

Datum: 03.02.2016 | Autor: Redakce PN, por. David Schön

V úterý odpoledne vyjelo sedmadvacet policistů a dva služební psi k ochraně schengenské hranice do Makedonie. V okolí města Gevgelija budou působit do 19. března 2016. Ve společných hlídkách s makedonskými policisty budou dohlížet nad veřejným pořádkem v dočasném tranzitním táboře Gevgelija, střežit zelenou hranici a provádět kontrolní činnost v hraničním pásmu. Při výkonu služby budou čeští policisté ve služebním stejnokroji a se zbraní. 

 

 

Slavnostního odjezdu z areálu Policejní akademie ČR v Praze se zúčastnil předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka, policejní prezident, brig. gen. Tomáš Tuhý a velvyslanec Makedonie v ČR, J.E. Paskal Stojcheski.

 

Vyslání policistů umožnila Dohoda mezi vládou ČR a Republikou Makedonie o spolupráci v boji proti trestné činnosti. „Jsem velmi rád, že díky této dohodě vznikl prostor, jak můžeme pomáhat s migrační vlnou i v zemi, která je mimo Evropskou unii. Věřím, že naše nasazení v Makedonii pomůže ke zvýšení bezpečnosti v Evropě,“ uvedl policejní prezident, brig. gen. Tomáš Tuhý. „ Ještě před ukončením této mise budeme intenzivně komunikovat s partnery v Makedonii, vyhodnotíme přínos nasazení českých policistů a na základě tohoto vyhodnocení případně provedeme opětovné vyslání kontingentu,“ dodal policejní prezident.


por. David Schön

 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

3 / 10