RECENZE zbraňová svítilna Streamlight TLR-8A

Datum: 14.01.2021 | Autor: REDAKCE PN

Dnes vám přinášíme recenzi taktické svítilny na zbraň Streamlight TLR-8A. Tuto svítilnu pro vás můžeme otestovat díky obchodu EUROLAMP. V recenzi se dočtete technické specifikace této svítilny i to, jak obstála v praktickém využití. Svítilnu pod zbraň v dnešní době volí nejen příslušníci ozbrojených složek, ale i mnoho civilních majitelů zbraní. A to zejména od té doby, co je povoleno využití laserových zaměřovačů i civilisty.

 

Kdo je společnost EUROLAMP?

Společnost Eurolamp s.r.o. vznikla v roce 1998 spojením dvou silných společností zabývajících se přenosnou osvětlovací technikou v České republice. Od tohoto roku se specializuje na vývoj, výrobu a prodej ručních svítilen, přenosné osvětlovací techniky a bezpečnostního vybavení pro policejní a armádní složky, pro hasičské a záchranné sbory i pro komerční využití. Dodává do velkého množství maloobchodů i velkoobchodů a je přímým dodavatelem svítilen do státních složek České republiky.

Od počátků existence se firma zaměřuje na výhradní zastoupení několika předních světových výrobců profesionálních přenosných svítilen pro celou Českou republiku. Mezi ně patří zejména americké společnosti Streamlight, SureFire a UK (UndewateKinetics), později k těmto společnostem přibyly další jako Nightsearcher, Deben-Tracer, E-Flare a v neposlední řadě NITECORE.

 

 

První dojmy z taktické svítilny Streamlight TLR-8A

Již při rozbalení svítilny nás mile překvapil malý rozměr svítilny. Jedná se dle našeho o svítilnu, která bude vyhovovat i pistolím velikosti compact. Dále je v balení přibaleno 6 adapterů na různé zbraně. A to hlavní další zadní část baterky s jinými spínacími tlačítky. Dále pak zde najdeme náhradní kroužky a inbus. Samozřejmě také manuál. O hodnocení kvality není potřeba ani hovořit, jelikož jsme již několik baterek od značky Streamlight testovali, tak víme, že se jedná o špičku na trhu.

 

 

Již minule jsme vynechali technickou specifikaci, tak v tom budeme pokračovat. Děláme to, protože si specifikace umí najít každý a dále pak většině lidí stejně nic neřeknou.

 

 

TESTOVÁNÍ SVÍTILNY

Při testech byla svítilna Streamlight Tlr-8A používána primárně na standartní služební zbrani CZ 75 D Compact. Dále pak byla použita na zbraních Glock 17 gen. 5 a Glock 19. Jak jsme již psali, tak svítilna v případě zbraní velikosti compact velikostně vychází akorát s koncem zbraně. V případě užití na zbrani velikost Full size svítilna nedosahuje konce zbraně a končí kousek před koncem. Ovšem na obou velikostech skvěle poslouží.

 

Svítilna jako taková je napájena jednou baterií 123A. Baterie se nachází v balení. Její instalace je jednoduchá, pouze se odmontuje přední část svítilny. Výměna je tedy velmi jednoduchá není potřeba sundávat svítilnu ze zbraně a odpadá tedy potřeba laser znovu nastřelovat.

 

Na testy nám byla poskytnuta verze svítilny s inovovanými tlačítky. Jedná se o horní a dolní spínače, kdy se mění celá zadní část baterky. Po dobu testování jsme užívali obě varianty. Dolní spínače jsou zajímavou alternativou pro lidi s delšími prsty. Hranice spínacích tlačítek v tu chvíli vychází k začátku lučíku při jeho spodní hraně.

 

Horní spínače nám a našim testrům vyhovovali více. Tlačítka v případě jejich použití vychází trochu za začátek lučíku a jejich použití je jednoduší i pro lidi s normálníma a menšíma rukama. Nám osobně toto přijde lepší, ale jak se říká, tak každému vyhovuje něco.

 

Spínací tlačítka má svítilna po obou stranách. Každé tlačítko je schopné plnohodnotně ovládat svítilnu. Takže se jedná o svítilnu, kterou může ovládat jak levák, tak pravák. Jednotlivým namáčknutím spínače se zapne předvolený režim. K dispozici máme světlo, světlo s laserem, samotný laser a stroboskop. Tyto režimy přepínáme namáčknutím obou stranových spínačů.

 

Stroboskop je potřeba na svítilně aktivovat a to jednoduchým způsobem. Musí se 9x rychle zmáčknout spínač a po desáté podržet. Dále pak již aktivujeme stroboskop dvojitým rychlým zmáčknutím spínače.

 

Svítilna jako taková obsahuje možnost uzamčení proti samovolnému zapnutí. Tuto funkci jednoduše zapnete pootočením hlavice svítilny do pozice prázdného kolečka. V pozici plného kolečka je svítilna odjištěná a můžete jí používat.

 

Výkon svítilny je 500lm, kdy se jedná o dostatečný výkon na osvětlení vzdálenosti dosahující 200 metrů. Viditelnost laseru je spíše individuální podle střelce, kdy každý má jinak citlivé oko.

 

A nyní k použití laseru. Spousta lidí se nás dotazovalo, co nám laser přinese na úkon mnohem vyšší ceny za pořízení svítilny. Jak jistě víte, tak například kolimátor urychluje možnost zamíření při střelbě a dále zvyšuje přesnost. Laser tyto možnosti posouvá ještě dále, kdy obou výše uvedených věcí lze dosáhnout i ze zvláštních pozic. Stačí mít zapnutý laser a nemusíte již po jeho kvalitním nastřelení řešit mířidla zbraně. Jednoduše již na cíli hledáte červenou tečku, v případě svítilny TLR-8AG zelenou.  Použití laseru umožní vaší střelbu podstatně zrychlit a dále vám umožní přesnější střelbu například od pasu, nebo z netradičních střeleckých pozic.

 

Pokud lasery využívají zásahové jednotky po celém světě, tak určitě svoje uplatnění při střelbě mají.

 

 

PLUSY A MÍNUSY

+ dosvit a výkon svítilny

+ laser

++ široká škála montážních adaptérů

++ rychlý přístup ke stroboskopickému modu

++ velmi jednoduché přepnutí režimu

++ spínače pro naprostou většinu uživatelů

+ rychlá montáž

 

Závěr

Ne nadarmo výrobce STREAMLIGHT patří mezi světovou špičku ve výrobě zbraňových svítilen. Svítilna TLR-8A, naprosto předčila naše očekávání a to jak v dosvitu, tak v dokonalosti zpracování. Jedná se o kvalitní produkt, který nabídne několik režimů a hlavně laser. Laser bereme jako velký přínos pro zkvalitnění střelby a zvýšení jejího komfortu. Pokud hledáte tedy spolehlivého společníka do služby, nebo na střelnici, který bude obsahovat laser, tak jste našli asi nejlepší možnou variantu.

 

Za možnost testu děkujeme společnosti EUROLAMP.

 

Taktickou svítilnu STREAMLIGHT TLR-8A zakoupíte na stránkách obchodu EUROLAMP  - ZDE  

 

 

Štítky

laser stroboskop svítilna zbraňová zbraň test recenze zásahová jednotka streamlight EUROLAMP

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

8 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: