RECENZE - zbraňová svítilna STREAMLIGHT TLR-1s

Datum: 01.03.2024 | Autor: Redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi taktické svítilny na zbraň Streamlight TLR-1s. Tuto svítilnu pro vás můžeme otestovat díky obchodu EUROLAMP. V recenzi se dočtete technické specifikace této svítilny i to, jak obstála v praktickém využití. Svítilnu pod zbraň v dnešní době volí nejen příslušníci ozbrojených složek, ale i mnoho civilních majitelů zbraní.

 

Kdo je společnost EUROLAMP?

Společnost Eurolamp s.r.o. vznikla v roce 1998 spojením dvou silných společností zabývajících se přenosnou osvětlovací technikou v České republice. Od tohoto roku se specializuje na vývoj, výrobu a prodej ručních svítilen, přenosné osvětlovací techniky a bezpečnostního vybavení pro policejní a armádní složky, pro hasičské a záchranné sbory i pro komerční využití. Dodává do velkého množství maloobchodů i velkoobchodů a je přímým dodavatelem svítilen do státních složek České republiky.

Od počátků existence se firma zaměřuje na výhradní zastoupení několika předních světových výrobců profesionálních přenosných svítilen pro celou Českou republiku. Mezi ně patří zejména americké společnosti Streamlight, SureFire a UK (UndewateKinetics), později k těmto společnostem přibyly další jako Nightsearcher, Deben-Tracer, E-Flare a v neposlední řadě NITECORE.

 

 

První dojmy z taktické svítilny Streamlight TLR-1s

Při rozbalení v balení naleznete svítilnu, dvě baterie, imbusový klíč, výměnné adaptéry na různé typy zbraňových lišt a návody. Svítilna je vyrobena z kovu, což nás mile potěšilo, jelikož zcela jistě vydrží déle, než plastové modely. V balení tedy naleznete vše, co potřebujete k okamžitému nasazení na zbraň a používání. Baterie v balení jsou jednorázové, a proto doporučujeme zakoupit nabíjecí variantu společně s nabíječkou. Jistě je při výkonu služby využijete.

 

 

Něco málo o svítilně Streamlight TLR-1s

TLR1s - je taktická podvěsná LED svítilna se stroboskopem integrovanou montáží pro upevnění pod pistole s drážkou nebo na picatinna lištu (Glock a MIL-STD-1913). Svítilna je odolná vůči zpětným rázům a celkově mechanicky velmi odolná. Výkonná LED dioda C4 dává světelný výkon 300 lumenů a na 2 ks baterií CR 123A vydrží svítit 2,5 hodiny (nepřetržitě). Součástí dodávky jsou výměnné adaptéry pro uchacení na Glock, Picatinny, Bereta 90two, S&W 99 a S&W TSW.

 

 

 

TESTOVÁNÍ SVÍTILNY

Při testech byla svítilna používána primárně na standartní služební zbrani CZ 75 D compact. Při užívání svítilny na této zbrani byl použit adaptér s označením 1913. Zbraň byla po celou dobu nošena v pouzdře, které je určeno na nošení zbraně s touto svítilnou. Po celou dobu nošení nebyl žádný problém s vytahováním, nebo zasouváním zbraně z pouzdra. Montáž jednotlivých adaptérů na různé typy zbraňových lišt je otázka zhruba 30-ti vteřin. Musíte pouze vyšroubovat jeden šroub jistící tento adaptér ve svítilně pomocí přiloženého imbus klíče. Poté adaptér vyjmete, nasadíte nový a opět celé zašroubujete. Nasazení svítilny na zbraň je ještě rychlejší. Pomocí šroubu na levém bohu svítilny posunete jednu z vodících lišt svítilny, následně nasadíte na zbraň a šroub zašroubujete. Nyní je svítilna opravdu pevně umístěna na zbrani a nemusíte se obávat, že by vám samovolně vypadla. Toto bylo zkoušeno při opravdu netradičních pohybech se zbraní a ani jednou nedošlo k uvolnění svítilny. Střelba se svítilnou byla prováděna na různých modelech zbraní o různých rážích. Svítilna nijak při manipulaci se zbraní nepřekáží. To samé platí při střelbě. Svítilna nabízí dva režimy svitu a dále nastavení stroboskopu a trvalého svitu. Tato nastavení se ovládá kolébkovým spínačem na konci svítilny. Tento spínač je příjemně dostupný i ro střelce s kratšími prsty. Prvním pohybem kolébkového spínače do leva zapnete okamžitý trvalý svit, ovšem spínač musíte držet. Druhým pohybem opět do leva zapnete okamžitý stroboskop, opět ale musíte spínač držet. Pohybem do pravé strany zapnete trvalý svit navoleného režimu buď tedy stroboskop,  nebo trvalé svícení. Je tedy nespornou výhodou, že si můžete vybrat, zdali si pouze chcete přisvítit, nebo svítit trvale. Dosvit svítilny je opravdu okolo 200m, kdy vám svítilna poskytne díky LED čipu čisté bílé světlo, které je pro potřeby zbraňové svítilny svým výkonem více než dostačující. Stroboskopický režim stejně jako trvalý světelný tok osobu, na kterou je zbraň namířena naprosto oslní. Dalo by se říci, že v mnoha případech spíše naprosto oslepí.  Po mnoha stovkách výstřelů s namontovanou svítilnou musíme konstatovat, že svítilna funguje naprosto dokonale.

 

 

Technické parametry

délka:   86,1 mm

doba svitu na plný výkon:           2h 30min

dosvit:  219 m

napájení:            2x CR123

odolnost:            IPX4

průměr hlavy:   30 mm

světelný výkon:               300 lm

světelný zdroj: C4 LED

šířka:     37,3 m

typ baterie:        CR123A

typ světelného zdroje: C4 LED

výška:   36,5 mm

Maximální doba svitu [h]:           2

 

 

PLUSY A MÍNUSY

+ dosvit a výkon svítilny

+ kvalita materiálu

++ široká škála montážních adaptérů

++ rychlý přístup ke stroboskopickému modu

+ možnost momentálního svitu/trvalého svitu

+ rychlá montáž

 

- dražší baterie ( lze vyřešit nabíjecí variantou )

- vyšší cena ( ovšem za v poměru s konkurencí je výborná )

 

 

Závěr

Ne nadarmo výrobce STREAMLIGHT patří mezi světovou špičku ve výrobě zbraňových svítilen. Svítilna TLR-1s, naprosto předčila naše očekávání a to jak v dosvitu, tak v dokonalosti zpracování. Za celkem příjemnou cenu dostanete svítilnu, která vaší zbraň posune zase o level výše, ale hlavně vám poskytne naprosto oslňující přehled o situaci před zbraní. Díky odolnosti proti vodě a nárazům v ní naleznete doplněk střelby za každých okolností a podmínek. Ne nadarmo tyto svítilny používají speciální jednotky po celém světě.

 

 

Za možnost testu děkujeme společnosti EUROLAMP.

 

Taktickou svítilnu STREAMLIGHT TLR-1S zakoupíte na stránkách obchodu EUROLAMP  - ZDE  a to za částku 6210,- Kč

Štítky

EUROLAMP recenze zbraňová svítilna streamlight trl-1s

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Bogy Urban Datum: 27.10.2017 Čas: 12:12

Ta CENA je neskutecne premrstena !!!!

PCR mrha penezi danovych poplatniku !!!

Halooo kde je financni Policie?!!!!!

avatar
Lukas Schneider Datum: 05.10.2017 Čas: 12:27

Dobry den, jsem příslušník policie a vlastnim cz75D Compact se stejnou baterkou. Zde jsem nalezl komentář že na Aliexpress.com mohu nalézt tento stehenak. Ale bohuzel nevim, který z nich to je a obavam se koupě špatného stehenního pouzdra. Mohl by mi nekdo poslat odkaz treba na email: schneider.l@seznam.cz
Dekuji

avatar
Erik Novák Datum: 22.10.2016 Čas: 11:07

Dobrý den, mám tuto svítilnu i stejnou zbraň :-) Jediné co mi chybí je pouzdro které tu zmiňujete. Mohl bych poprosit o přesnou specifikaci pouzdra na aliexpressu ? Nebo odkaz. Je jich tam v nabídce několik typů a nerad bych si objednal špatný. Předem děkuji

avatar
redakce PN Datum: 05.10.2016 Čas: 19:37

pro Romana:

Dobrý den Romane,

jedná se o pouzdro, které bylo zakoupeno v usa na aliexpress. Je to kopie pouzdra safariland. Zkušenosti s ním bohaté jelikož ho osobně používám já i několik kolegů. Řekl bych, že za tu částku, kterou stálo, předčilo všechny očekávání. Mohu ho je doporučit.

avatar
Roman Datum: 01.10.2016 Čas: 23:00

Dobrý den, pěkná recenze. Chtěl jsem se zeptat, co je to za pouzdro na CZ 75D s tou svítilnou. Vypadá dobře a nemohu ho najít. Popřípadě nějáké zkušenosti s ním. Díky Roman

avatar
Ramon Datum: 14.09.2016 Čas: 11:07

Mohu potvrdit info, které v článku autor uvedl. Svítilnu vlastním. V současné době tento typ svítilen nakupuje i PČR. Co se laseru týče, tato svítilna se dělá i s laserem, má označení Streamlight tlr-2. Z vlastní zkušenosti si však myslím, že laser je na nic, jediná výjimka je použití laseru v neviditelném spektru pro použití s nočním viděním. Oproti starší svítilně Streamlight M-3(M6) má tato svítilna užší kužel světla, zřejmě kvůli osazení ledkou, nicméně i tak je kužel dostatečně široký, výkon 300 lumenů je super hlavně venku, v interiérech je třeba dávat pozor hlavně na zpětný odraz například od zrcadel. Pro použití u PČR má tato svítilna tu výhodu, že oproti svítilnám M3,M6 má jiné uchycení na rail, tudíž ze služebních CZ 75 D Compact při střelbě nepadá, jak se poměrně často stávalo se staršími svítilnami. To způsobila neschopnost firmy CZUB vyrobit standardizovaný rail v počáteční fázi výroby pistolí pro PČR, takže rozměry a provedení railu se liší v sériích a i konkrétní pistole v sérii nemají stejné rozměry railu. Při nákupu svítilny z druhé ruky dávejte pozor, tato svítilna je již 4. generace(300 lumenů). Starší generace vypadají prakticky stejně, ale mají nižší výkon. Taky jsem viděl kopie z Číny za zhruba 1000 kč.

avatar
Franta Jetel Datum: 14.06.2016 Čas: 14:41

Kdyby byla s laserem, bylo by to super !