RECENZE - zbraňová svítilna Streamlight Tlr- 1 HL

Datum: 31.05.2017 | Autor: redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi taktické svítilny na zbraň Streamlight TLR-1 HL. Tuto svítilnu pro vás můžeme otestovat díky obchodu EUROLAMP. V recenzi se dočtete technické specifikace této svítilny i to, jak obstála v reálném využití. V dnešní době již čím dál tím častěji vidíte umístěné svítilny na zbraních ozbrojených složek, ale také na soukromých střelnicích. Proto věříme, že v této recenzi naleznete svého favorita.

 

Kdo je společnost EUROLAMP?

Společnost Eurolamp s.r.o. vznikla v roce 1998 spojením dvou silných společností zabývajících se přenosnou osvětlovací technikou v České republice. Od tohoto roku se specializuje na vývoj, výrobu a prodej ručních svítilen, přenosné osvětlovací techniky a bezpečnostního vybavení pro policejní a armádní složky, pro hasičské a záchranné sbory i pro komerční využití. Dodává do velkého množství maloobchodů i velkoobchodů a je přímým dodavatelem svítilen do státních složek České republiky.

Od počátků existence se firma zaměřuje na výhradní zastoupení několika předních světových výrobců profesionálních přenosných svítilen pro celou Českou republiku. Mezi ně patří zejména americké společnosti Streamlight, SureFire a UK (UndewateKinetics), později k těmto společnostem přibyly další jako Nightsearcher, Deben-Tracer, E-Flare a v neposlední řadě NITECORE.

 

 

První dojmy z taktické svítilny Streamlight TLR-1 HL

Při rozbalení v balení naleznete na chlup to samé co v balení u svítilny Streamlight tlr-1s, kterou jsme pro vás již v minulosti testovali, a to svítilnu, dvě baterie, imbusový klíč, výměnné adaptéry na různé typy zbraňových lišt a návody. Svítilna je vyrobena z kovu, což nás mile potěšilo, jelikož zcela jistě vydrží déle, než plastové modely. V balení tedy naleznete vše, co potřebujete k okamžitému nasazení na zbraň a používání.  Novinkou u značky streamlight je více barevných provedení nabízených svítilen. Svítilny můžete zakoupit ve standartním černém barevném provedení, ale nově i v hnědé a pískové barvě.

 

 

Něco málo o svítilně Streamlight TLR-1s

STREAMLIGHT TLR-1 HL - je taktická podvěsná LED svítilna s integrovanou montáží pro upevnění pod pistole s drážkou nebo na picatinna lištu (Glock a MIL-STD-1913). Svítilna TLR1 HL má i světelný mód stroboskop s možností deaktivace této funkce. Svítilna je odolná vůči zpětným rázům a celkově mechanicky velmi odolná. Výkonná LED dioda C4 dává světelný výkon 800 lumenů a na 2 ks baterií CR 123A vydrží svítit 1,45 hodiny (nepřetržitě). Součástí dodávky jsou výměnné adaptéry pro uchycení na Glock, Picatinny, Bereta 90two, S&W 99 a S&W TSW..

 

 

TESTOVÁNÍ SVÍTILNY

Při testech byla svítilna používána primárně na zbrani CZ P-07. Při užívání svítilny na této zbrani byl použit adaptér s označením 1913. Ke zbrani tentokráte bylo vybráno kydexové pouzdro společnosti https://www.kydexovapouzdra.cz, jehož recenzi vám také brzy poskytneme. Montáž jednotlivých adaptérů, na různé typy zbraňových lišt je otázka zhruba pár vteřin. Stačí pouze vyšroubovat jeden šroub jistící tento adaptér ve svítilně pomocí přiloženého imbus klíče. Poté adaptér vyjmete, nasadíte nový a opět celé zašroubujete. Toto zvládne i naprostý i laik na manuální práci. Nasazení svítilny na zbraň je ještě rychlejší. Pomocí šroubu na levém bohu svítilny posunete jednu z vodících lišt svítilny, následně nasadíte na zbraň a šroub zašroubujete. Nyní je svítilna opravdu pevně umístěna na zbrani a nemusíte se obávat, že by vám samovolně vypadla. Toto bylo zkoušeno při opravdu netradičních pohybech se zbraní a ani jednou nedošlo k uvolnění svítilny. Výhodou této montáže je to, že při nasazování svítilny na zbraň nemusíte vkládat ruce ani prsty před ústí hlavně, což bereme jako velmi rozumný přístup od společnosti Streamlight. Střelba se svítilnou byla prováděna na široké škále modelů zbraní. A to jak od krátkých zbraní, tak po dlouhé zbraně. Svítilna nijak při manipulaci se zbraní nepřekáží. To samé platí při střelbě. Naopak musíme vyzdvihnout, že váha svítilny slouží jako příjemná protiváha zpětného rázu a to zejména u zbraní s plastovým rámem. Svítilna nabízí tři režimy svitu a okamžité světlo, stroboskop a trvalé světlo. Tato jednotlivá nastavení se ovládá kolébkovým spínačem na konci svítilny. Tento spínač je příjemně dostupný i pro střelce s kratšími prsty. Jemným  pohybem kolébkového spínače do leva zapnete okamžitý svit, ovšem spínač musíte držet. Druhým pohybem opět do leva zapnete okamžitý stroboskop, opět ale musíte spínač držet. Pohybem do pravé strany zapnete trvalý svit navoleného režimu buď tedy stroboskop,  nebo trvalé svícení. Je tedy nespornou výhodou, že si můžete vybrat, zdali si pouze chcete přisvítit, nebo svítit trvale a hlavně jakým světlem toto chcete činit. Stroboskopický režim je díky výkonu 800 lumenů doslova oslepující a při reálných testech za tmy musíme uznat, že trvalo občas i několik desítek vteřin, než jsme se dokázali rozkoukat. Tímto jako střelec dostanete více než dost času k vyřešení střelecké situace, nebo vám toto poskytne dostatek času k úniku z dané situace. Udávaný dosvit 245 metrů je více než komfortní, ale v reálných podmínkách musíme s radostí konstatovat, že světelný tok díky C4 LED čipu dosahuje i větších vzdáleností než je 245 metrů a to za ideálních podmínek i o polovinu více. Takže za určitých podmínek se dostáváme na dosvit okolo 300 až 350 metrů. Proto si jistě dokážete představit, co tato svítilna dokáže osvítit v uzavřeném prostoru. Svítilnu jsme podrobili i testu voděodolnosti. Svítilna jak jinak než obstála.

 

 

Technické parametry

délka:   86,1 mm

doba svitu na plný výkon:            1h 45min

dosvit:  245 m

napájení:            2x CR123

odolnost:            IPX4

průměr hlavy:   30 mm

světelný výkon: 800 lm

světelný zdroj:  C4 LED

šířka:     37,3 m

typ baterie:        CR123A

typ světelného zdroje:  C4 LED

výška:   36,5 mm

 

 

PLUSY A MÍNUSY

++ neuvěřitelný dosvit a výkon svítilny

+ kvalita materiálu

++ široká škála montážních adaptérů

++ rychlý přístup ke stroboskopickému modu

+ možnost momentálního svitu/trvalého svitu

+ rychlá montáž

++ možnost vybrat si barevné provedení

 

- dražší baterie

- cena

 

 

Závěr

STREAMLIGHT patří mezi světovou špičku ve výrobě zbraňových svítilen. Svítilna Streamlight TLR-1 HL, naprosto předčila naše očekávání a to jak v dosvitu, tak v dokonalosti zpracování. A to i přesto, že za sebou máme již testování jejich levnějšího modelu. Za rozumnou cenu dostanete svítilnu, vám poskytne naprosto oslňující přehled o situaci před zbraní. Díky odolnosti proti vodě a nárazům v ní naleznete doplněk zbraně za každých okolností a podmínek. Svítilny značky Streamlight jsou jedny z nejpoužívanějších na celém světě. Pokud si naleznete naše zásahové jednotky z celého světa, tak svítilny značky Streamlight naleznete i na jejich zbraních. Jak jsme již psali v úvodu, tak různé varianty těchto svítilen potkáváme čím dál tím více na soukromých střelnicích, což svědčí o jejich kvalitě. Za nás osobně již nikdy jinou svítilnu na zbraň nechceme.

 

Za možnost testu děkujeme společnosti EUROLAMP.

 

Taktickou svítilnu STREAMLIGHT TLR-1HL zakoupíte na stránkách obchodu EUROLAMP  - ZDE  a to za částku 7171,- Kč

 

Fotogalerie:

Štítky

zbraňová streamlight pouzdro kydexová pouzdra svítilna Streamlight tlr-1 HL Tlr-1 HL Rh holsters recenze

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: