RECENZE - taktická svítilna NITECORE P20

Datum: 08.03.2016 | Autor: Redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi taktické svítilny NITECORE P20. Tuto svítilnu pro vás můžeme otestovat díky obchodu EUROLAMP, která nám tuto svítilnu zapůjčila společně s pouzdrem na opasek. V recenzi se dočtete technické specifikace této svítilny a dále jaké příslušenství jsme k ní testovali. Věřte, že svítilna si prošla opravdu drsnými podmínkami. Tyto podmínky byly nastaveny hlavně proto, že sami víme, jak důležitou pomůckou ve službě právě baterka je. 

 

 

Kdo je společnost EUROLAMP?

Společnost Eurolamp s.r.o. vznikla v roce 1998 spojením dvou silných společností zabývajících se přenosnou osvětlovací technikou v České republice. Od tohoto roku se specializuje na vývoj, výrobu a prodej ručních svítilen, přenosné osvětlovací techniky a bezpečnostního vybavení pro policejní a armádní složky, pro hasičské a záchranné sbory i pro komerční využití. Dodává do velkého množství maloobchodů i velkoobchodů a je přímým dodavatelem svítilen do státních složek České republiky.

Od počátků existence se firma zaměřuje na výhradní zastoupení několika předních světových výrobců profesionálních přenosných svítilen pro celou Českou republiku. Mezi ně patří zejména americké společnosti Streamlight, SureFire a UK (UndewateKinetics), později k těmto společnostem přibyly další jako Nightsearcher, Deben-Tracer, E-Flare a v neposlední řadě NITECORE.

 

 

První dojmy z taktické svítilny NITECORE P20

Již při prvním pohledu na svítilnu je jasné, že se jedná o svítilnu, která něco vydrží. V balení u taktické svítilny nalezneme ještě látkové pouzdro, clip na zavěšení svítilny, poutko na svítilnu, náhradní těsnění, taktický kroužek a samozřejmě dvě baterie. Obsah balení je tedy více než zajímavý a odpadá nám tím zakupování pouzdra. Dále nám společnost EUROLAMP poskytla na testování otočné pouzdro na svítilnu NITECORE P20, toto pouzdro je vyrobeno z velmi kvalitního plastu. Jeho velkou výhodou je jeho nastavitelnost jak na šířku opasku tak i polohu svítilny a to v rozsahu 360 °. Do pouzdra jdou mimo svítilny umístit i náhradní baterie. Baterie do taktické svítilny nejsou standartní tužkové baterie, ale speciální baterie NITECORE CR123A, které do svítilny potřebujete dvě. Tyto baterie lze nahradit dobíjecími, nebo jedním článkem NITECORE 18650, který si můžete zvolit v několika kapacitách, nebo máte možnost opět zvolit dobíjecí variantu.

 

 

Něco málo o svítilně NITECORE P20

P20 je nová taktická LED svítilna, která jako zdroj světla používá LED CREE XM-L2 (T6) s výkonem max. 800 lm. Díky použité elektronice je svítilna uzpůsobena na akumulátory 18650, RCR123A i lithiové baterie CR123A . Duálním spínačem můžete podle potřeby volit 3 hlavní režimy: Taktický-umožňuje volbu vysokého výkonu a stroboskopu, Hlídkový-umožňuje volbu vysokého nebo středního výkonu a stroboskopu, Celkový-umožňuje volbu buď vysokého, středního nebo nízkého výkonu a stroboskopu. Svítilna je opatřena duálním patním spínačem, který umožňuje okamžitou aktivaci stroboskopu. Hluboká precisní parabola vytváří úzký světelný paprsek s dosvitem 210 m. Jako další technické přednosti svítilny P20 jsou: tělo vyrobené z pevného leteckého hliníku s povrchovou úpravou tvrdý elox HA III Military, paměť navoleného světelného výkonu, ochrana proti nesprávnému vložení baterie, duální spínač poskytující pohodlné a jednoduché ovládání (patentováno), nerezový klip a odolnost svítilny vůči vodě a nárazu.

 

 

TESTOVÁNÍ SVÍTILNY

Svítilnu jsme jako vždy podrobili těm nejnáročnějším testům. Svítilna garantuje voděodolnost do hloubky dvou metrů. Tato garance byla našimi testy potvrzena, ale šli jsme v našich testech dále. Svítilna okusila jak pocit ledové vody, tak i vody o teplotě zhruba 70°C. Ani chlad ani teplo nedělá svítilně problémy. Dále svítilna uvádí výdrž konstrukce při pádu z výšky 1.5 metru. Opakované pády z různých výšek a na různé povrchy svítilna vydržela bez újmy. Otestovali jsme i rozbíjecí korunku. Tu jsme vyzkoušeli na běžném skleněném okně, kdy nebyl problém na první úder toto sklo rozbít. Dále jsme zkoušeli rozbít boční okno vozidla, zde rozbíjecí korunku také nic nepřekvapilo a hladce sklem prošla. Problém nastal až ve chvíli, kdy jsme zkusili rozbít okno opatřené bezpečnostní fólií. Toto již bylo nad možnosti rozbíjecí korunky. Zde je však nutno podotknout, že s touto fólií má problém i teleskopický obušek. Testované pouzdro jsme přidělali na standartní kožený opasek. S pouzdrem jsme točili pořád dokola, kdy jsme k tomu používali poměrně velkou sílu. Ovšem i toto hrubé zacházení pouzdro vydrželo a nedošlo k žádnému poškození, nebo omezení funkcí. Dosvit svítilny byl již zmíněn v předchozím odstavci. Dle našich testů svítilna dosvítí reálně za dobrých podmínek i větší vzdálenost než 210 metrů. Nejkladněji hodnotíme kolébkový spínač stroboskopického režimu, který je ihned dostupný a hlavně opravdu oslepující.

 

 

Technické parametry

délka:   134 mm

doba svitu na plný výkon:           4h 30min

dosvit:  210 m

napájení:            1x 18650 nebo 2x CR123A

odolnost:            IPX8

průměr hlavy:   31,8 mm

průměr svítilny:               25,4 mm

světelný výkon:               800 lm

světelný zdroj: CREE XM-L2 (T6)

typ baterie:        18650 CR123A

typ světelného zdroje: CREE XM-L2 LED

Maximální doba svitu [h]:           26

 

 

PLUSY A MÍNUSY

+ dosvit a výkon svítilny

+ kvalita materiálu

++ široká škála příslušenství v balení

++ rychlý přístup ke strobo modu

+ rozbíjecí korunka

+ rozměry

 

- dražší baterie ( pro někoho )

- vyšší cena ( ovšem za kvalitu si člověk musí připlatit )

 

 

Závěr

Testovaná taktická svítilna NITECORE P20 v našem testu obstála na výbornou. Její lehkost a kvalita zpracování ze svítilny dělá výborného společníka do služby, kde zejména možnost nastavit výkon svítilny dle konkrétní situace. Velikou výhodou je rychlý přístup ke stroboskopu, který se kdykoliv může hodit k oslepení osoby. Rozbíjecí korunka naprosto splňuje požadavky, které jsou na ní kladeny a mimo bezpečnostní fólie překonala každou překážku. Pro někoho může být mínusem svítilny, že není na standartní tužkové baterie, ale na druhou stranu, která svítilna s výkonem 800 lumenů je na tužkové baterie a ne na speciální. V mínusech jsme zmínili vyšší cenu této svítilny, ovšem za kvalitu se platí již od jaktěživa.  Svítilna patří mezi naprostou špičku ve své kategorii.

 

Za možnost testu děkujeme společnosti EUROLAMP.

 

Taktickou svítilnu NITECORE P20 zakoupíte na stránkách obchodu EUROLAMP  - ZDE  a to za částku 2142,- Kč

Pouzdro otočné na svítilnu NITECORE P20 zakoupíte na stránkách obchodu EUROLAMP  - ZDE  a to za částku 545,- Kč.

Štítky

NITECORE P20 recenze EUROLAMP svítilna

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4.2 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

12
avatar
Samuel Datum: 16.06.2016 Čas: 14:55

Děkuji Vám za článek, který se zde objevil. Sám jsme nevěděl co přesně mám si mám za svítilnu pořídit. Jsem rád, že jsem si svítilnu Nitecore EC20 pořídil. Svítilnu využíváme dost často, hlavně v době, kdy chodíme večer od kamarádů domů. Skvěle posvítí na cestu

avatar
Katka Hla Datum: 09.05.2016 Čas: 10:39

Dobrý den,
děkuji za skvělý článek. Koupila jsem muži tuto svítilnu Nitecore P20 k narozeninám a byl nadšený. Oba jsme byli překvapeni z materiálu, který byl na svítilnu použit. Říká že se mu hodí nejen do práce, ale i pro případné mini opravy na autě :) tak jsem ráda, že jsem se s dárkem pro mého hlídače trefila.

avatar
Roman Kalíšek Datum: 19.04.2016 Čas: 10:11

Svítilnu Nitecore P20 také používám a jsem naprosto spokojen. Často využívám funkci okamžitého STROBO, není potřeba myslet na to, jaký režim mám přednastavený. Akorát mně chybí taktické pozdro, které vypadá moc dobře.

avatar
Pavel Novák Datum: 15.03.2016 Čas: 13:58

Musím říct, že tahle baterka od Nitecore je zatím nejlepší, co jsem měl v ruce. V noci svítí hodně dobře a je celkem lehká do ruky. Myslím, že za tu cenu se celkem hodí.

avatar
Petr Korda Datum: 11.03.2016 Čas: 09:20

Vynikající taktická svítilna s unikátní možností okamžitého použití fukce stroboskop!

avatar
21lebaron Datum: 08.03.2016 Čas: 15:28

Tak tomu říkám výborná recenze !!! Vypadá to na skutečného profíka.

12