RECENZE - svítilna Trooper 73R

Datum: 30.05.2018 | Autor: Redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi svítilny Tropper 73R. Tuto svítilnu pro vás můžeme otestovat díky obchodu EUROLAMP. V recenzi se dočtete technické specifikace této svítilny a dále jsme byly s testovanou svítilnou spokojeni. Svítilnu podrobíme standartnímu testování, které prověří její výkon ve službě.

 

Kdo je společnost EUROLAMP?

Společnost Eurolamp s.r.o. vznikla v roce 1998 spojením dvou silných společností zabývajících se přenosnou osvětlovací technikou v České republice. Od tohoto roku se specializuje na vývoj, výrobu a prodej ručních svítilen, přenosné osvětlovací techniky a bezpečnostního vybavení pro policejní a armádní složky, pro hasičské a záchranné sbory i pro komerční využití. Dodává do velkého množství maloobchodů i velkoobchodů a je přímým dodavatelem svítilen do státních složek České republiky.

Od počátků existence se firma zaměřuje na výhradní zastoupení několika předních světových výrobců profesionálních přenosných svítilen pro celou Českou republiku. Mezi ně patří zejména americké společnosti Streamlight, SureFire a UK (UndewateKinetics), později k těmto společnostem přibyly další jako Nightsearcher, Deben-Tracer, E-Flare a v neposlední řadě NITECORE.

 

 

První dojmy z taktické svítilny Tropper 73R

Po rozbalení svítilny naleznete v krabici vše, co potřebujete pro její okamžité používání. V balení je svítilna, nabíječka, která je zároveň stojanem a poutko. Svítilna má na své zadní straně kovový klips, který vypadá velmi pevně. Z přední strany je svítilna opatřena červeným filtrem, který také drží pevně i přes to, že se jedná o výměnný filtr.

 

 

Něco málo o svítilně Tropper 73R

TROOPER 73R je unikátní nabíjecí multifunkční svítilna kombinující výkonovou CREE diodu a UV diody s vlnovou délkou určenou pro kontrolu pravosti dokumentů a bankovek

 

Specifikace svítilny: LED svítilna s výkonnou CREE LED diodou a posuvným červeným filtrem (volitelně zeleným, modrým, bílým).

UV LED diody 375nm pro kontrolu pravosti dokumentů. Integrovaný silný neodymový magnet v zajišťovacím šroubu pro uchycení

na kovovém podkladu.

 

Funkce nabíjení: inteligentní rychlonabíjení zajistí nabití Li-Ion akumulátoru do 2 hodin.

Průběh nabíjení je signalizován pomocí červené a zelené kontrolky umístěných na přední části nabíjecí základny.

Napájení nabíječky ze sítě 230V nebo z autozásuvky 12V

 

Ovládání: jednotlačítkové procesorem řízené ovládání, plynulá regulace jasu, stroboskopické a signální blikání,

signalizace stavu vybití baterií pomocí vícebarevné led diody.

 

Vlastnosti: svítilna je vyrobena z odolného plastu, zatěsněna proti vlhkosti gumovým těsněním. Jako zdroj světla je použit čip

CREE XR-E světelným výkonem 90 lm.

 

Typ akumulátoru: Li-Ion  3,7 V , 2000mAh s vestavěnými elektronickými ochrannými obvody.

 

Délka svitu výkonné LED CREE s plně nabitým akumulátorem:   5,5 / 12 hod.  (plný výkon / snížený výkon)

Délka svitu UV LED diod:  14 / 30 hod.  (nepřetržitě / přerušovaně).

Doba nabíjení: max. 2 hodiny.

 

Součástí vybavení: nabíjecí základna s adaptérem 230V, kovový opaskový klips, zápěstní poutko, červený filtr.

Rozměry: 109x55x28mm, Hmotnost: 120 g

 

 

TESTOVÁNÍ SVÍTILNY TROOPER 73R

 Svítilna je určena především pro příslušníky policie a k tomuto je taky uzpůsobena. Ve výbavě svítilny je zepředu opatřena třemi UV diodami. Tyto diody slouží k ověření platnosti dokladů a bankovek. Diody mají dostatečný výkon pro ověření věcí na vzdálenost několika desítek centimetrů. Svítilna jak jsme již psali, je opatřena na zadní straně kovovým klipem. Tento klips je dostatečně pevný na to, aby se svítilna dala nosit na opasku, ale také na taktické vestě. Tím, že je dostatečně pevný dokazuje několika měsíční testování na taktické vestě, kdy svítilna nespadla ani při náročném pohybu. Svítilna se jednoduše ovládá dvěma tlačítky, kdy jedno zapíná UV diody a druhé zapíná hlavní světlo. Při zmáčknutí obou tlačítek na jednou se zapne režim strobo a po druhém namáčknutí režim blikání. Toto vidíme jako velkou výhodu zejména při nasunutém červeném fitru, kdy zejména na silnicích v nočním provozu je svítilna dobře vidět. V případě, že je filtr nasunut, tak jde svítilna použít  jako prostředek k zastavení vozidla. Svítilna je utěsněna a tím pádem se nemusíte s ní bát sloužit za jakéhokoliv počasí. A musíme konstatovat, že opravdu těsná je, jelikož s námi při testování zažila několik opravdu pořádných dešťů, kdy jsme jí opravdu neschovávali před mokrem.  Na spodní části svítilny je umístěn magnet. Tento magnet slouží zejména k nouzovému označení například vozidla právě svítilnou Tropper 73R. Nabíjení svítilny je otázkou maximálně dvou hodin, a to i při jejím úplném vybití. Co ke svítilně dodat? Asi jen to, že ve svítilně naleznete vše, co potřebujete ve službě.

 

 

PARAMETRY

doba svitu na plný výkon:            5h 30min

dosvit:  50 m

hloubka:              28 mm

napájení:            Li-Ion 3,6V / 1950mAh

odolnost:            IP54

světelný výkon: 90 lm

světelný zdroj:  CREE XP-G2

šířka:     55 mm

typ baterie:        Li-Ion

typ světelného zdroje:  CREE XP-G2 LED

výška:   109 mm

Maximální doba svitu [h]:            12

 

 

PLUSY A MÍNUSY

+ kvalita materiálu

+ nabíječka v balení

+ rozměry

+ výměnné filtry

+ UV diody

+ pevné poutko

 

 

Závěr

Co říci závěrem ke svítilně TROOPER 73R, která je jednou z nejběžnějších svítilen u policejních složek a to nejen u nás, ale i ve světě. Snad jen to, že po jejím testování musíme konstatovat, že naprosto chápeme proč tomu tak je. Svítilna splňuje vše, co se od ní očekává a to za rozumnou cenu. O to více jsme zvědavý na jejího nástupce, kterého pro vás otestujeme snad již brzy.

Za možnost testu děkujeme společnosti EUROLAMP.

 

Svítilnu Tropper 73R zakoupíte na stránkách obchodu EUROLAMP  - ZDE  a to za částku 3509,- Kč

 

FOTOGALERIE:

Štítky

recenze Doklady svítilna trooper 73r EUROLAMP služební

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: