RECENZE - svítilna NITECORE MH25GT

Datum: 29.01.2018 | Autor: redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi taktické svítilny NITECORE MH25GT a příslušenství pro tuto zbraň. Tuto svítilnu pro vás můžeme otestovat díky obchodu EUROLAMP, která nám tuto svítilnu zapůjčila společně s příslušenstvím pro montáž na zbraň a její použití na zbrani. V recenzi se dočtete technické specifikace této svítilny a dále jsme byly s testovanou svítilnou spokojeni. Věřte, že svítilna jsme svítilnu testovali, tak aby jsme vám mohli poskytnou její objektvní recenzi. A to hlavně s ohledem na to, že se v práci na svítilnu musíte naprosto spolehnout.

 

Kdo je společnost EUROLAMP?

Od svého vzniku v roce 1998 se společnost EUROLAMP s.r.o. zabývá  přenosnou osvětlovací technikou. Od počátku se specializuje na vývoj, výrobu a prodej ručních svítilen, přenosné osvětlovací techniky a bezpečnostního vybavení pro policejní, armádní a záchranné složky, komerční, ale i hobby použití. Dodává do velkého množství maloobchodů i velkoobchodů a je přímým dodavatelem svítilen do státních složek České republiky.

Společnost EUROLAMP s.r.o. je výhradním dovozcem a distributorem několika předních světových výrobců svítilen pro celou Českou republiku. Mezi ně patří zejména americké společnosti Streamlight, SureFire a UK (UndewateKinetics), později k těmto společnostem přibyly další jako PowerMoon, Nightsearcher, NITECORE a v neposlední řadě výrobce balistických brýlí EDGE Tactical.

 

 

První dojmy z taktické svítilny NITECORE MH25GT

Již při prvním pohledu na svítilnu je jasné, že se jedná o svítilnu, která má pořádný výkon, a to hlavně díky velké hlavě. V balení u taktické svítilny nalezneme ještě látkové pouzdro, clip na zavěšení svítilny, poutko na svítilnu, micro USB kabel, náhradní těsnění, taktický kroužek a samozřejmě baterii. Zde je ovšem velká změna. Již v balení naleznete nabíjecí baterii, kterou dobíjíte přímo ve svítilně. Obsah balení je tedy více než bohatý. Dále nám společnost EUROLAMP poskytla na testování NITECORE montáž s picantinnou na uchycení svítilny za zbraň, toto pouzdro je vyrobeno z velmi kvalitního kovu. Jeho velkou výhodou je jeho nastavitelnost na několik svítilen. Díky této montáži můžeme svítilnu přichytit na dlouho zbraň. Dále jsme na testování ke svítilně obdrželi NITECORE TLAKOVÝ SPÍNAČ SVÍTILEN zde musíme zdůraznit velmi kvalitní zpracování a dále samostatný spínač na trvalé zapnutí svítilny.

 

 

Něco málo o svítilně NITECORE MH25GT

NITECORE MH25GT používá výkonnou diodu CREE XP-L HI V3 se světelným výkonem 1000lm. Díky použité elektronice je svítilna  uzpůsobena na akumulátory 18650, RCR123A i lithiové baterie CR123A . Svítilna má na těle zabudovaný micro USB nabíjecí port pro nabíjení aku 18650 přímo ve svítilně. Hluboká parabola vytváří úzký světelný paprsek s dosvitem 452 m. Jako další technické přednosti svítilny MH25 jsou: tělo vyrobené z pevného leteckého hliníku s povrchovou úpravou tvrdý elox HA III Military, paměť navoleného světelného výkonu, ochrana proti nesprávnému vložení baterie,  spínač pracující jak v taktickém (mžikovém) režimu tak v normálním spínacím režimu, design svítilny zabraňující její kutálení, oboustranný kapesní klip a vodotěsnost svítilny i krytu micro USB portu, odolnost do 2m hloubky.

Dvě jednoduše volitelné úrovně světelného výkonu - Vysoký (Turbo) a uživatelem zvolený výkon. Přepínání mezi těmito 2 režimy je velmi jednoduché. Volitelné režimy Vysoký, Střední, Nízký, Stroboskop, SOS

 

 

TESTOVÁNÍ SVÍTILNY

Svítilnu jsme jako vždy podrobili těm nejnáročnějším testům. Svítilna garantuje voděodolnost do hloubky dvou metrů. Tato garance byla našimi testy potvrzena, ale šli jsme v našich testech dále a to i do hloubky okolo 5 metrů. I při této hloubce si svítilna zachovala svou voděodolnost. Samozřejmě jsme svítilnu otestovali i pády. Zde nedošlo k žádnému poškození svítilny. Nejvíce nás zajímal dosvit svítilny, který výrobce udává přes 450 metrů. Jedná se tedy o extrémní vzdálenost. Je to ovšem reálné. Ano je to opravdu reálné. Svítilna při plném výkonu nemá problém osvítit objekt vzdálený i zhruba půl kilometru. Na tento výkon svítilna vydrží hodinu provozu, což je také velmi zajímavá hodnota. Naopak na nejnižší výkon svítilna dokáže svítit až 36 hodin v kuse. Maximální dosvit a výdrž jako hlavní vlastnosti svítilnu předurčují jako svítilnu pro použití na zbraních. A to ať jako loveckou nebo například u zásahových jednotek. A toto také bylo naším hlavním bodem u testování. Na testování jsme nepoužili žádnou menší ráži než 7,62x39 a to zbraň AK-47. Sami jsme zvědaví, jak si svítilna poradí se zpětným rázem této zbraně. A nyní k montáži. Tuto montáž na rail zbraně přichytíte velmi snadno a to díky jednomu utahovacímu šroubu, který má dost velkou hlavu, takže toto zvládnete udělat i ve střeleckých rukavicích. Svítilnu do montáže jednoduše upevníte díky dvěma imbus šroubům. Zde toto už bohužel nemůžete provést kdykoliv, ale potřebujete k tomu již zmíněný imbus. Tlakový spínač na svítilnu přiděláte velmi jednoduše. A to odmontováním patní části svítilny a namontováním patní koncovky s tlakovým spínačem.  Celá montáž svítilny na zbraň je otázkou několika vteřin. Velkou výhodou patní koncovky s tlakovým spínačem je samostatný vypínač na boku této patky, kdy tento vypínač zajišťuje trvalé zapnutí svítilny. Tlakový spínač má tři tlaková čidla, takže zapnutí svítilny je opravdu jednoduché a spínač je díky těmto třem čidlům více než dostatečně citlivý. A jak si svítilna vedla při střelbě? Jednoduše musíme konstatovat, že výborně. Svítilna na zbrani absolvovala několik set výstřelů. Každý střelec ví, že ráže 7.62x39 má výraznější zpětný ráz. Svítilně toto ovšem nevadí. Ani po uvedeném množství výstřelů nedošlo k žádné změně vlastností svítilny, natož pak k jejímu poškození. Montáž obstála také skvěle. Svítilnu na zbrani držela, jako by byla její pevnou součástí. Jak jsme již psali, tak svítilna již obsahuje nabíjecí baterii, kdy k nabíjení není potřeba nabíječka, ale baterie se nabíjí přímo v těle svítilny za pomocí připojení micro USB kabelu. Toto bereme jako dokonalé řešení, kdy díky tomuto můžeme dobíjet například v autě. Což příslušníci ozbrojených složek určitě ocení.

 

 

Technické parametry

délka:   160 mm

doba svitu na plný výkon:            1 hod / 1000 lumenů

dosvit:  452 m

napájení:            1x 18650

odolnost:            IPX8

průměr hlavy:   40 mm

průměr svítilny: 25,4 mm

světelný výkon: 1000 lm

světelný zdroj:  CREE XP-L HI V3

typ baterie:        18650 CR123A

typ světelného zdroje:  CREE XP-L HI V3

Maximální doba svitu [h]:            36 hodin

 

 

PLUSY A MÍNUSY

+++ dosvit a výkon svítilny !!

+ kvalita materiálu

++ široká škála příslušenství v balení

+ rozměry

+ nabíjení přímo přes svítilnu

+ možnosti využití na zbrani

 

- cena

 

 

Závěr

Testovaná taktická svítilna NITECORE MH25GT v testech dopadla naprosto výborně. Její kvalita zpracování ze svítilny dělá výborného společníka do služby, ale hlavně také skvělou svítilnu na zbraň. Její využití vidíme nejen jako normální svítilny, ale hlavně jako svítilny na zbraň. Společnost NITECORE vám nabídne vše, co k montáži na zbraň potřebujete. Svítilna se tak mění ve skvělou loveckou svítilnu, ale také v taktickou svítilnu například pro zásahové jednotky a další ozbrojené složky. Svítilna patří mezi naprostou špičku ve své kategorii.

 

Za možnost testu děkujeme společnosti EUROLAMP.

 

Taktickou svítilnu NITECORE MH25GT zakoupíte na stránkách obchodu EUROLAMP  - ZDE  a to za částku 3267,- Kč

Montáž s picatinnou pro uchycení svítilny na zbraň zakoupíte na stránkách obchodu EUROLAMPZDE a to za částku 580,- Kč.

Tlakový spínač svítilen NITECORE  zakoupíte na stránkách obchodu EUROLAMPZDE a to za částku 653,- Kč

 

fotogalerie:

Štítky

svítilna taktická recenze NITECORE MH25GT na zbraň nitecore eurolamp

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: