RECENZE - produkty značky HOLOSUN

Datum: 08.08.2018 | Autor: Redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi kolimátorů a dalších produktů značky HOLOSUN. Jedná se o kolimátory, svítilnu s laserem a laser. Tuto recenzi vám můžeme přinést díky společnosti HOLOSUN. CZ, která produkty na recenzi poskytla.

 

O značce HOLOSUN

Společnost Holosun technologies, se sídlem na Floridě, je primárně zaměřena na výrobu optiky. V roce 2013 byla společnost založena jedním z nejúspěšnějších průmyslových OEM výrobců, aby vytvořila nové technologie potřebné pro široké spektrum zaměřovačů ve střelbě a myslivosti. Díky vysokým standardům kvality výroby, poptávané jednou z nejznámějších značek zaměřovačů na světě, jsme schopni poskytnout kvalitu armádního stupně za dostupné ceny.

Holosun technologies je dlouholetý výrobcem zaměřovačů. Prioritou této firmy je vždy zákazníkova spokojenost. Slibujeme kvalitní, cenově dostupné produkty s nejnovějšími technologiemi, na které se můžete vždy spolehnout.

Vstupte do nové generace již nyní

V průběhu posledních deseti let jsme vyvinuly nové technologie, které poptává moderní trch zaměřovačů pro krátké i dlouhé zbraně. Každý z naších zaměřovačů je vybavený pokročilou technologií LED s velmi malým proudovým odběrem a dlouhou výdrží baterie až 50.000 h.

 

Kvalitní povrchová úprava

Povrchová úprava PEO/MAO: plazmatická elektrolytická oxidace (PEO), také známá jako mikrooblouková oxidace (MAO), je elektrochemický proces vytvářející na povrchu materiálu odolnou vrstvu oxidu kovu, která účinně chrání materiál. Proces je podobný eloxováním, ale využívá se zde vyššího potenciálu, tak, že dochází k výbojům plasmy s malou proudovou hustotou modifikující povrch materiálů. Tento proces je využíván k vytvoření tenké krystalické vrstvy (desítky až stovky mikrometrů) na materiálech hliníku, magnesia a titanu. Vzhledem k tomu, že tato metoda nabízí vysokou tvrdost, stálost a kontinuitu, mohou tyto povrchové úpravy chránit materiál proti běžnému opotřebení, teplu, korozi stejně tak dobře, jako elektrický izolant.

Zaměřeni na výkon

Holosun je Vaším pomocníkem nejen při práci, ale i ve volném čase. Pokud si nebudete jistí, kontaktujte nás. Pokud chcete mířit přesně, musí to být Holosun.

 

 

Kolimátor, svítilna a laser

Každý příslušník ozbrojených složek, nebo příslušník ozbrojených složek, který používá střelnou zbraň jistě ví, že rychlé zamíření popřípadě osvětlení prostoru, do kterého míří, může být pro zákrok zlomové. Sportovní střelci zase řeší rychlé a přesné zamíření na cíl.

 

První dojmy z produktů značky HOLOSUN

Každý z jednotlivých produktů nám přišel v plastové krabičce, která produktu poskytuje dostatečnou ochranu při transportu, ale také například při delším uložení. Na každé krabičce nalezneme fotografii produktu a dále konkrétní specifikaci produktu. V balení nalezneme mimo produktu vše potřebné o tom však až v samotné recenzi jednotlivých produktů

Recenze

Laser LS111G

Laser LS111G má v balení pouze dva inbus klíče. Jeden velký na utažení laseru na zbrani a druhý menší sloužící k regulaci (nastavení) laseru. Baterie v balení nehledejte, nenalezli byste je. Testovaný laser má zelený paprsek. Tento paprsek je dostatečně viditelný i za přímého slunce. Laser lze umístit na krátkou zbraň, ale i na dlouhou. Nastavení laseru naleznete v přiloženém návodu, který je bohužel pouze v angličtině jako u všech produktů značky Holosun. Samotný laser jak je vidět na fotografiích je velmi malý, takže na zbrani nevyčnívá. Zapnutí i vypnuté laseru se ovládá jedním stisknutím tlačítka. Toto tlačítko nalezneme na obou stranách laseru. Takže laser může hravě používat jak pravák, tak levák. Toto bereme jako velkou výhodu. K montáži laseru je potřeba utažení imbusem.

 

 

Svítilna / zelený laser LS210G

U svítilny s laserem nalezneme bohaté příslušenství již v základním balení. Nachází se zde náhradní zadní dvířka, různé montáže a hlavně dálkovou spoušť. Dále v balení nalezneme dva inbus klíče a návod, opět v angličtině. Svítilna má výkon 300 lumenů, takže dostačující na osvětlení velkého prostoru. Navíc zde nalezneme zelený laser. K ovládání je potřeba ovšem obou rukou. Na pravé straně svítilny nalezneme kolébkový spínač, kdy směr dolu slouží k trvalému zapnutí a směr nahoru ke krátkodobému. Levý spínač slouží ke zvolení režimu. Po sepnutí spínače dolů se zapne pouze laser. Ve stření pozici svítí pouze svítilna a ve vrchní pozici se zapne laser i se svítilnou.

 

 

Kolimátor HS406C1

V případě tohoto kolimátoru se jedná o jediný tubusový kolimátor v nabídce značky HOLOSUN. V balení kolimátoru nalezneme pouze inbus klíč, regulační kličku, čistící hadřík a náhradní šuplík na baterii. Návod bereme jako samozřejmost. Jedná se o kolimátor se solárním panelem.  Tento panel slouží nejen k regulaci jasu, ale také v případě vybití baterie k napájení kolimátoru. Nemusíte se tedy bát, že v případě vybití baterie se kolimátor vypne. Jelikož se jedná o jeden ze základních modelů je zde pouze jeden obrazec a to tečka o velikost 2MOA. Kolimátor je opatřen krytkami čoček, kdy jejich odklopení je díky pružinám otázka zlomku vteřiny. Nastavení kolimátoru se reguluje pomocí dvou nastavovacích koleček, kdy k tomuto potřebuje práve regulační kličku. Zde je samozřejmostí nastavování na střelnici, kvůli držení nástřelu. Montáž kolimátoru na zbraň je pomocí inbusu.

 

Kolimátor  HS515CM Elite

U tohoto kolimátoru nalezneme v balení inbus klíč, regulační kličku, čistící hadřík, šroubováček a náhradní šuplík na baterii. I v případě tohoto kolimátoru, který je označován, jako micro kolimátor se jedná o zelené světlo kolimátoru. V čem je tento kolimátor ovšem jedinečný je to, že kolimátor je opatřen KillFlashem. Toto slouží k omezení odlesku kolimátoru. Krytky tohoto kolimátoru jsou průhledné, nemusí se tedy pro okamžité použití kolimátoru odklápět. V případě, že se však rozhodnete krytky odklopit, tak jsou otočné. Tedy si je upravit dle potřeby. Zrovna tak je možno odinstalovat KillFlash. Regulace kolimátoru je popět pomocí dvou koleček. V případě tohoto kolimátoru již však nepotřebujete speciální kličku, ale lze k regulaci jednoduše použít krytky těchto koleček. Kolimátor nabízí dva zobrazovací body a to tečku a kolečko s tečkou. U tohoto modelu je usazení řešeno rychloupínáním, což bereme jako velkou výhodu.

 

 

Kolimátor HS403B Elite

U tohoto kolimátoru nalezneme v balení inbus klíč, regulační kličku, čistící hadřík, šroubováček a náhradní šuplík na baterii. Ovšem ještě něco navíc. V balení je i nízká montáž pro kolimátor. Zde se jedná pouze o to, co střelci vyhovuje více. Zdali výše posazený kolimátor,  nebo níže. Kolimátor je opatřen gumovými krytkami, které po sundání někam musíte odložit. Nastavení kolimátoru je shodné jako v případě předchozího modelu. U modelu HS403B Elite najdeme pouze jeden zobrazovací modul a to tečku 2MOA. Tato tečka je taktéž zelená jako u přechozího modelu. Nastavení jasu je velmi jednoduché a to pomocí tlačítka plus mínus na těle kolimátoru. Jedná se o kolimátor, který není opatřen solárním panelem. Montáž na zbraň je opět řešena pomocí utažení inbusem.

 

Kolimátor HS503CU Elite

U tohoto kolimátoru nalezneme v balení inbus klíč, regulační kličku, čistící hadřík, šroubováček a náhradní šuplík na baterii. Stejně jako u předchozího modelu v balení najdeme i nízkou montáž. Kolimátor má solární panel, o jehož funkcích jsme psali již u přechozích modelů. Tento model má dva zobrazovací moduly a to tečku 2MOA a 2MOA tečku s kroužkem. Ostatní nastavení a vybavení je shodné jako u předchozího modelu.

 

Kolimátor HS510C

Jedná se o jediný nabízený otevřený kolimátor. V jeho balení nalezneme vše co u předchozích modelů mimo nastavitelné výšky montáže. Co se týká zobrazovacích modulů, tak jedná se o nejvybavenější model značky HOLOSUN. Tento model má nejen tečku a tečku s kruhem, ale i samotný kruh což ocení zejména střelci vlastnící brokovnici.  Výhodou otevřeného kolimátoru je zejména to, že střelec má dokonalý přehled o situaci i mimo kolimátor, což ocení zejména sportovní střelci. Upnutí kolimátoru na zbraň je řešeno rychloupínáním.

 

Celkové hodnocení

V případě všech testovaných produktů značky HOLOSUN musíme  vyzdvihnout povrchovou úpravu těchto produktů, kdy ani po hrubším zacházení nedošlo k poškození této úpravy. Co se týká viditelnosti zobrazovacích bodů, nebo laseru musíme hodnotit pozitivně. Zejména bychom chtěli pochválit solární panely, které jsou schopné nejen nastavit jas tak, aby neoslňoval střelce, ale také dokáží kolimátor udržet v provozu i po vybití baterie. Toto může často rozhodnout nejen o umístění v rámci soutěže, ale v případě boje i o životě a smrti. V balení každého produktu nalezeme vše co je potřeba k jeho používání ovšem mimo baterií. V případě návodu bychom ocenili vzhledem k potřebě nastavení všech produktů český překlad. Měli jsme možnost testovat jak červené kolimátory, tak i zelené. Zde musíme říci, že barevnou volbu zvolí každý dle svého uvážení. Celkově produkty značky HOLOSUN musíme hodnotit velmi kladně. Všechny produkty byly testovány na zbraních všech možných ráží a nikdy se nestalo, že by produkt během střelby selhal, nebo ztratil svůj nástřel. A asi největší výhoda produktů je doživotní záruka!!!

 

 

Za možnost testu děkujeme společnosti HOLOSUN, která produkty na testování poskytla.

 

 

Širokou škálu produktů značky HOLOSUN naleznete v jejich obchodu ZDE.

 

Štítky

laser kolimátor doživotní záruka holosun svítilna s laserem recenze svítilna

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

6 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: