RECENZE - PRABOS taktická obuv PHANTOM LOW GTX Spider Black

Datum: 23.04.2021 | Autor: REDAKCE PN

Dnes vám přinášíme recenzi novinky společnosti PRABOS a to taktickÉ obuv PHANTOM LOW GTX Spider Black. Tuto obuv pro vás můžeme otestovat díky spolupráci se společností PRABOS.

Něco z historie společnosti PRABOS

Tradice koželužského průmyslu ve Slavičíně sahá k roku 1860, kdy zakladatel společnosti Japis Jan Pivečka začal zpracovávat usně a po I. světové válce zahájil výrobu obuvi. Po znárodnění v roce 1948 přešla společnost Japis pod správu n.p. Baťa a následně v roce 1952 byla začleněna do n.p. Svit Gottwaldov. Teprve v roce 1991 se závod transformoval jako samostatná divize společnosti a.s. Svit Zlín. 1.1.1993 získala společnost právní subjektivitu pod názvem Prabos a.s. Slavičín, postupně transformována na současnou Prabos plus a.s.

 

 

Boty do služby, každodenní společník do každé situace

Boty jsou součást výstroje, kterou nikdy neodkládáte. Je to váš společník, který je s vámi v jakémkoliv počasí a za jakékoliv situace. Na boty se musíte spolehnout ve sněhu, blátě, mokru, ale i mít jistotu, že při několika hodinovém stání na místě nebudete mít nohy jako kámen.

 

 

První dojem z obuvi PHANTOM LOW GTX Spider Black

Již po prvním otevření krabice s obuví nás velmi mile překvapil vzhled obuvi. Má se jednat o boty z řady Urban Warrior, která je určena zejména pro policii a armádu. Ovšem v krabici jsme našli boty, které se hodí jako civilní obuv.

 

 

Recenze obuvi PHANTOM LOW GTX Spider Black

Obuv byla testována příslušníkem ozbrojené složky, která slouží v civilním oděvu. Proto také tentokrát volba nízké obuvi. Samozřejmě se nejedná o příslušníka, který sedí jen v kanceláři, ale který svou službu vykonává venku mezi lidmi.

Již nějakou dobu jsme byly oslovováni příslušníky sloužícími v civilním oděvu, kdy po nás žádali doporučení nízké obuvi, na kterou by se mohli spolehnout ve všech ohledech jako na kanady. Proto jsme oslovili našeho dlouhodobého partnera společnost Prabos a našli jsme řešení.

A nyní k samotným botám. Boty byly testovány dlouhodobě, kdy v nich bylo nachozeno několik stovek kilometrů v různém terénu a za různého počasí. Boty absolvovaly zimu, kdy uživateli poskytovaly velmi příjemný teplotní komfort. Dále byly testovány přes léto, kdy i přes to, že se jedná o uzavřenou plnou botu dostatečně odvětrávali nohy a tím zbránili zápachu po jejich několika hodinovém používání.

Boty poskytují pevnou oporu při chůzi na různých terénech. Například při chůzi na nezpevněném terénu díky svému výraznému vzorku dostatečně zabírají a poskytují oporu. Naproti tomu při chůzi po pevném povrchu, například po dlažbě boty nedělají zbytečný hluk a dále pak díky speciální podešvi zabraňují uklouznutí, což se mnohokrát testerovi během testování hodilo. Dále boty dokonalé brání vibracím, kdy toto je dle našeho jedna z nejdůležitějších vlastností komfortní chůze. Bota je samozřejmě díky GORE TEX membráně voděodolná. V podešvi jsou boty vybaveny kevlarem, takže nemusíte koukat kam šlapete a dále spokytují ochranu proti kontaktnímu teplu až do 300°C.

 

 

Plusy a mínusy

+ česká značka

+ kvalita zpracování

+ kvalitní vzorek

+ možnost nosit obuv v každém ročním období

+ cena

+ vlastnosti služební boty, civilní vzhled

 

Závěr

Při testování obuvi PHANTOM LOW GTX Spider Black jsme očekávali mnoho. A to zejména díky tomu, že jsme měli již možnost od jejich společnosti testovat několik výrobků. Jedná se o boty, které udělají parádu v civilním oděvu, ale skrývají v sobě vlastnosti plnohodnotné služební obuvi. Ať jste na jakémkoliv terénu a v jakémkoliv počasí boty vám poskytují dostatečnou oporu, teplotní komfort, ale hlavně bezpečnost. Jedná se dle našeho o naprosto skvělé boty do služby. V botách totiž není problém ujít velké vzdálenosti, běžet, ale ani vykopnout dveře.

Za možnost testu obuvi PHANTOM LOW GTX Spider Black děkujeme společnosti PRABOS.

Štítky

recenze služební gore tex taktické test outdoor PHANTOM LOW GTX Spider Black boty vibram Prabos

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

10 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: