RECENZE - poudra SAFARILAND

Datum: 02.01.2019 | Autor: Redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi pouzder SAFARILAND. Tyto pouzdra na recenzi poskytla společnost HQH, která je naším dlouhodobým partnerem v recenzích. Pouzdro je každodenním společníkem ve službě a musíte se na něj vždy spolehnout. Pouzdra SAFARILAND jsou ve světě jedny z nejznámějších, takže uvidíme, jak si obstojí v našich testech.

Kdo je společnost HQH?

 

Společnost HQH SYSTEM byla založena v roce 1993 jako hlavní dodavatel anti-teroristického a moderního bezpečnostního vybavení pro ministerstva vnitra České a Slovenské republiky, ministerstva obrany, speciální jednotky, celní orgány a další státní složky. HQH SYSTEM je zapojeno do většiny státních výběrových řízení.

S odkazem na bohaté zkušenosti firmy v oblasti využití bezpečnostního vybavení v aktivních bojových situacích, působí společnost také jako konzultant a koordinátor v široké škále nových projektů pro výzkum a vývoj v tomto specifickém prostředí.

Pravidelně pořádá odborná školení se specializací na pokročilé obranné a bezpečnostní technologie vytvořené pro místní i celosvětový trh. Společnost je zástupcem většiny monitorovacích systémů, komunikátorů, proti-sledovacích zařízení, produktů sloužících k osobní ochraně a k ochraně majetku. Produkty dodává policii, speciálním jednotkám, EOD a státním složkám pro vyhledávací účely. V závislosti na naší široké škále zastoupených produktů se úspěšně zaměřuje na komerční trh. Dále provozuje úspěšný obchod HQH.cz

 

 

První dojmy z pouzder SAFARILAND

Na testy nám dorazili celkem dvě pouzdra a dva různé závěsy. Jak je u značky SAFARILAND dobrým zvykem, tak vše dorazilo v plastových průhledných pouzdrech. V případě jednoho pouzdra se jedná o stehenní pouzdro, které má vyhovovat i na nošení standartní zbraně PČR CZ 75 D Compact. Další pouzdro je novinka v nabídce společnosti SAFARILAND. Jedná se o pouzdro na zbraň GLOCK 17 se svítilnou. Ovšem pouzdro umožňuje nošení zbraně i bez svítilny. Takže se opravdu jedná o novinku u společnosti.

 

 

 

Testování pouzder SAFARILAND

Jako první jsme testovali pouzdro SAFARILAND 6004-83, které jak jsme již v úvodu psali je určeno pro zbraň GLOCK 17 s různými modely svítilen. Ovšem my jsme toto pouzdro testovali se zbraní CZ 75 D Compact. Pouzdra SAFARILAND jsou jedny z nejpoužívanějších pouzder mezi speciálními jednotkami na světě. Jedná se o stehenní pouzdro. Zbraň CZ 75 D Compact v pouzdře sedí jako ulitá. Ovšem samozřejmě jen v případě použití zbraně se svítilnou. Pouzdro není potřeba nijak upravovat. Pojistka pouzdra je jednoduše řešená, a to jak je zvykem zamáčknutím pojistky a jejím vyklopením směrem vpřed. Popruhy pouzdra jsou řešeny velmi kvalitně. Každý popruh je potažen dvěma pruhy, které zabraňují pohybu popruhů po noze. Samosvor pouzdra lze jednoduše upravit utažením šroubku na spodní straně pouzdra. Jednoduše si tedy nastavit tuhost pouzdra dle svého požadavku.

 

 

Další testované pouzdro je SAFARILAND je model 6360-83. Jedná se o novinku v sortimentu společnosti. Jedná se o pouzdro určené na zbraň GLOCK 17 s různými modely svítilen. Ovšem v tomto případě do pouzdra jinou zbraň nedáte, a to díky tomu, že lze v pouzdře nosit zbraň bez svítilny. Ovšem tato možnost je vykoupena další pojistkou. Tato pojistka je umístěna pod hlavní pojistkou a dostaneme se k ní až po jejím odklopení. Jedná se o jednoduchou páčku, kterou odjistíte odtažením směrem vzad. Ovšem díky této pojistce pouzdro ztrácí svou hlavní výhodu a to rychlost tasení zbraně. Další novinkou v pouzdře je díl s tyčkou, která zasedne do hlavně zbraně. Pouzdro není oproti předchozímu modelu polstrováno po celé vnitřní ploše, ale pouze v horní části, ve které se nachází závěr zbraně. I samostatná zbraň je v pouzdře velmi kvalitně uchycena.

 

 

Jako poslední věci dodané na testy jsou dva modely opaskových závěsů na pouzdra. Jeden snížený a druhý standartní. V případě výměny těchto závěsů se jedná o vteřiny. Pouze povolíte tři šrouby a vyměníte závěs dle vašich požadavků. Díky tomuto si jednoduše každý zvolí pouzdro, které mu vyhovuje, nebo které vyžaduje daná situace.

 

 

PLUSY A MÍNUSY

+ kvalita zpracování

+ široký sortiment příslušenství

+ možnost variability

 

- u pouzdra 6360-83 druhá pojistka (ovšem půjde asi o zvyk)

 

Závěr

Testování potvrdilo, že pouzdra společnosti SAFARILAND patří mezi světovou špičku. Pouzdra nejen, že skvěle chrání zbraň, ale také umožňují bleskové tasení zbraně. Ne nadarmo jsou pouzdra SAFARILAND nejpoužívanější mezi speciálními jednotkami ozbrojených složek po celém světě.

 

Za možnost testu pouzder ke zbraním SAFARILAND děkujeme našemu dlouhodobému partnerovi společnosti HQH, který na testování vybavení poskytl.

 

Obsáhlý sortiment značky SAFARILAND můžete zakoupit v obchodu HQH a to ZDE

 

fotogalerie:

Štítky

Glock stehení SAFARILAND taktické pouzdro svítilna recenze CZ 75 D Compact

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Jirka Datum: 19.06.2019 Čas: 22:23

Jakou svítilnou byla osazena CZ 75 D Compact v kombinaci s tímto pouzdrem?

avatar
Ramon Datum: 03.01.2019 Čas: 16:27

Se závěry článku se lze ztotožnit. Nicméně pro neinformované bych některé informace doplnil. Jednak je sortiment firmy Safariland co se týče služebních pouzder na naše poměry obrovský. Firma produkuje množstvím modelů pro různé zbraně plus varianty se svítilnou. Pouzdra mají různé způsoby uchycení na opasek či molle(zde jsou ukázány pouze dvě platformy). Některá služební pouzdra se vyrábí dokonce až v 5 barvách, v poslední době dokonce i pár pouzder v multicamu. Do určité míry je to stavebnice, kterou si může každý sestavit dle svých preferencí. K pojistkám, první pouzdro je vybaveno systémem SLS(self locking system). Druhé pouzdro rovněž plus pojistka ALS(auromatic locking system). Na pouzdrech můžete mít pouze jednu pojistku nebo obě jako v případě druhého pouzdra. Pokud použijete pouze jednu pojistku, můžete jí dovybavit ještě doplňkovou "pojistkou pojistky" dle typu SLS-systém Sentry, ALS-ALS Guard. Oba typy pojistek nejsou až tak horké novinky, nějakou dobu se již vyrábí. Prostě výběr je obrovský, modularita také a nejsem schopen to tady všechno vyjmenovat. Zde recenzovaná pouzdra jsou skutečně kapkou v moři produktů Safariland. Osobně si myslím, že v oblasti služebních pouzder určených pro neskryté nošení zbraně je firma Safariland, pak je dlouho dlouho nic a potom všichni ostatní výrobci. Pokud nevěříte, podívejte se na jejich webovky a pochopíte. Tato pouzdra obvykle na stehenní platformě používají např.-SEAL(různé týmy), Delta Force, GSG-9, některé německé SEK, francouzská RAID, u nás URNa,ZJ a naši armádní speciálové.