RECENZE - policejní kamera CEL-TEC PK65

Datum: 05.09.2018 | Autor: REDAKCE PN

Dnes vám přinášíme recenzi policejní kamery CEL-TEC PK65. Recenzi této kamery Vám můžeme přinést díky společnosti CEL-TEC. Tato společnost je výhradním dovozcem této kamery. Jedná se o z nejlevnějších model policejní kamery od společnosti CEL-TEC, takže jsme na něj sami zvědaví.

 

Co o sobě říká obchod CEL-TEC

 

Jsme výhradním distributorem celé řady předních výrobců, zejména kamer. Jde o kamery, které lze jednoduše připevnit na přilbu, tedy o sportovní kamery pro cyklisty, in-line bruslaře, lyžaře nebo běžce, ale nabízíme také kamery do auta, jejichž poptávka stále stoupá. V základní výbavě dosud nejsou, ale majitelé aut jimi své vozy stále častěji dovybavují. Doporučujeme třeba super výkonnou policejní Full HD kameru CD30X do auta.

 

Oblíbené jsou i inspekční nebo špionážní kamery: pro výpomoc v domácnosti (např. inspekční kamery do potrubí a odpadů), na ochranu svého majetku a soukromí anebo přímo pro policii a detektivy. V případě policejních kamer jsme jejich výhradní dovozce.

 

V kurzu jsou dnes také fotopasti, velmi často používané ve volné přírodě ke sledování ohrožených druhů zvířat. Jsou ideálním prostředkem ke zmapování situace v místech, kde je potřeba zachytit jakýkoli pohyb dvacet čtyři hodin denně, v jakémkoli počasí. Přístroj se aktivuje pohybem a jeho záznamy mohou být jediným spolehlivým důkazem a podkladem pro další kroky ekologů.

 

V našem internetovém obchodě naleznete i další zboží v oblasti mobilní spotřební elektroniky značky Cel-Tec. Mezi atraktivní patří třeba bluetooth sluchátka pro kvalitní poslech nebo telefonování, opět ideální třeba pro sportovce, nebo vysokovýkonové svítilny se zoomem (LED svítilny). Nabídku doplňuje i výběr sad aku nářadí pro profesionály i domácí kutily, včetně možnosti zakoupit aku nářadí také jednotlivě (brusky, vrtačky, příklepové vrtačky, šroubováky…).

 

Samozřejmě nechybí ani široký výběr příslušenství, počínaje brašnami a batohy až po aku baterie nebo nabíječky.

 

 

Kamera ve službě – v dnešní době nutnost

Kamera ve službě se dneska jeví, jako nezbytná pomůcka. A to z mnoha důvodů. Když pomineme, že záznam může sloužit, jako důkazní prostředek, tak se jako hlavní výhoda jeví ochrana jejího uživatele ve chvíli, kdy by byl obviněn z protiprávního jednání. Což ocení nejen příslušníci policie, ale i dalších ozbrojených složek a IZS.

 

 

První dojmy z kamery CEL-TEC PK65

Kamera dorazila v čeré papírové krabičce. Na první pohled je vidět změna proti dříve testovaným kamerám. Model PK65 je nejmenší z testovaných kamer a zároveň také asi nejlehčí. Co se obsahu balení kamery CEL-TEC PK65 týká, tak zde byla asi společnost CEL-TEC nejštědřejší. V balení mimo návodu, kamery, dokovací stanice, nabíječky, USB kabelu, autonabíječky a obou typů klipů ještě nalezneme držák do auta. Tedy lze kameru používat i jako vozidlovou.

 

 

Technická specifikace

Displej 2.0“ 16:9 TFT LCD   960*240

 

Čočka Úhel záběru 170°, světelnost=2.4

 

Foto rozlišení 34MP 7808x4392

 

Foto formát JPEG

 

Senzor 1/2.5" CMOS

 

Rozměry 78x54.8x31.1mm

 

Hmotnost 120g

 

Video rozlišení

1296P         

30FPS 1728x1296 1080FHD     

30FPS 1920x1080

720P            60FPS 1280x720

720P            30FPS 1280x720

WVGA          30FPS 848x480

VGA             30FPS 640x480

 

Video formát MOV

 

Audio formát WAV

 

Audio Vestavěný mikrofon a reproduktor

 

Baterie Li-ion 3.7V 2600mAh

 

Životnost baterie 500 nabíjecích cyklů

 

Datová náročnost

1296P 30fps        1 hodina = 5.6GB;

1080P 30fps        1 hodina = 3.1GB;

720P 30fps          1 hodina = 1.6GB;

480P 30fps          1 hodina = 1.2GB;

 

Výdrž baterie                     

 

4 hodiny ve FUll HD (1080P)

 

6 hodin v HD (720P)

 

8 hodin ve WVGA

 

Paměť MicroSD až 64GB

 

IR LED 6 vysoce svítivých IR LED – rozeznání obličeje na 7 metrů

 

USB připojení USB 2.0, miniUSB konektor

 

Provozní teplota / vlhkost -30~55℃ /<90%

 

Provozní spotřeba Zapnutí  270mA, video záznam 370mA, vypnutý displej 230mA, 420mA zapnuté IR LED

 

Krytí IP54

 

 

Recenze kamery CEL-TEC PK65

Prvotně se podíváme na příslušenství, které je v tomto případě více než bohaté. Jak jsme již psali, tak kamera opět má oba druhy klipů, a to jak normální, tak i prodloužený na molle vazbu. V případě těchto klipů bych zmínil, že jsou asi nejkvalitnější, co jsme měli testovat, protože jsou z převážné části kovové, takže jsou téměř nezničitelné. Držák do auta je celoplastový, ale s pevnou přísavkou a kvalitním uchycením kamery, takže ani v případě průjezdu vozidla terénem nedošlo k vypadnutí kamery z držáku, nebo uvolnění držáku ze skla.

 

 

Nyní k samotné kameře. Tělo kamery je plastové. Na přední straně kamery nalezneme čočku kamery, infračervený přísvit, diody přísvitu a mikrofony. Na zadní straně kamery tentokrát nalezneme pouze displej kamery. Na levé straně kamery nalezneme tři tlačítka sloužící k fotografování, spuštění menu, a zapnutí a vypnutí kamery. Dále zde nalezneme jednu zapuštěnou gumovou krytku, pod kterou se nachází USB konektor. V případě kamery CEL-TEC PK65 je toto lépe vyřešené než u modelu PK70, jelikož krytku, lze jednoduše vyndat. Na pravé straně kamery se nachází celkem čtyři gumová tlačítka sloužící k nahrávání, diktafonu a dvě tlačítka k ovládání menu. Těmito tlačítky zároveň ovládáme o IR LED a svítilnu. Na horní straně kamery nalezneme dvě diody indikující napájení a druhá poskytuje informace o zařízení.  Na spodní straně kamery nalezneme konektor napájení a gumovou krytku. Pod touto krytkou se nachází HDMI port a slot na microSD kartu, která může mít kapacitu až 64 Gb.

 

 

Displej kamery je dostatečně čitelný i na přímém světle. Na displeji naleznete informace o nastaveném rozlišení záznamu dále pak informace o datu a čase, stavu baterie, dostupné paměti a dále pak ID uživatele. Celé menu kamery je v češtině, tedy není problém si kameru nastavit individuálně. V případě modelu CEL-TEC PK65 se kamera nastavuje kompletně v menu, není tedy potřeba speciální software k nastavení. Dále se kamera po připojení k PC přihlásí jako disk, takže záznamy oproti předchozím modelům, lze stáhnout na každém PC, jelikož nejsou nijak šifrovány. Lze ale kameru uzamknout heslem, což Vám na dotaz udělá společnost CEL-TEC.

Záznam kamery je téměř stejně kvalitní jako v případě již dříve testovaných modelů. Jediná změna oproti předchozím modelům nastává v paměti. Kamera nemá pevně zabudovanou paměť, ale paměť kamery tvoří microSD karta. Její kapacitu si můžete zvolit, dle svého uvážení a to až do velikost 64 Gb. Toto má své jisté výhody, a to že v případě, že by došlo k naplnění kapacity karty, tak jednoduše sáhnete po jiné kartě a nahráváte dál.

 

 

Kamera má stupeň krytí IP54, takže zde nastala změna. Ale ani s tímto stupněm krytí se nemusíte kameru bát běžně používat za jakéhokoliv počasí. Sami jsme si otestovali, že kamera funguje kdykoliv a ani pořádný slejvák jí nepřekvapil.

 

 

Závěrečné hodnocení kamery CEL-TEC PK65

Testovaná kamera CEL-TEC PK65 je podstatně levnější model oproti dříve testovaným modelům PK80L-GPS (recenzi najdete ZDE ) a PK70 (recenzi najdete ZDE). . Rozměry kamery jsou menší oproti testovaným modelům, takže pro někoho toto může být rozhodující. Nastavení kamery je ovšem jednoduší a to díky tomu, že se vše nastavuje přímo v kameře. Záznam v kameře není šifrován, lze ho tedy stáhnout doslova kdekoliv. V případě kamery CEL-TEC PK65 se jedná o první testovaný model, který nemá GPS a interní paměť. Paměť je řešena microSD kartou. V případě této paměti jde spíše o osobní reference uživatele. GPS my osobně bereme jako skvělou věc, ale kamera může a bude krásně sloužit i bez ní. Kamera CEL-TEC PK65 je nejlevnější model v nabídce kamer společnosti CEL-TEC, ale i tak za své peníze dostanete velmi spolehlivého společníka do služby a případně i do auta.

 

Za možnost testu kamery CEL-TEC PK65 děkujeme společnosti CEL-TEC, která kameru na test poskytla.

 

Kameru CEL-TEC PK65 můžete zakoupit v obchodu CEL-TEC a to ZDE

 

 

Štítky

policejní CEL-TEC CEL-TEC PK65 recenze policejní kamera kamera

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

10 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: