RECENZE - lékárničky Fenix Protector

Datum: 24.02.2016 | Autor: Redakce PN

Zranění může potkat každý den jak vás, tak i lidi ve vašem okolí. Není pak nic lepšího než být na tuto situaci připraven. A to nejen teoreticky, ale i mít u sebe lékárničku. Na dnešní testy nám tyto lékárničky poskytl obchod Fenix Protector, který je zároveň výrobcem testovaných produktů.

 

Něco z historie společnosti Fenix Protector

Historie firmy ALP se začíná psát před více než dvaceti lety na úpatí kavkazských hor a na divokých řekách Uralu. Majitel a šéfdesignér Martin Hanuš již tehdy věděl, že na výstroj pro extrémní použití musí být stoprocentní spolehnutí. Musí zůstat funkční za všech okolností a pro chyby v konstrukci a provedení zde není místo. Tyto vlastnosti si nesou všechny produkty firmy ALP dodnes. Začátkem devadesátých let objevila tyto vlastnosti batohů a outdoorových potřeb ALP i armáda, především 601. Skupina speciálních sil a 4. Brigáda rychlého nasazení. Od té doby se datuje úspěšná výroba řady taktické výstroje, batohů a pouzder ALP Czech Tactical Gear. Výrobky ALP Czech Tactical Gear používají vojáci speciálních sil, výsadkového a pozemního vojska Armády České republiky a Modulárním systémem ALP jsou kompletně vybaveny Ozbrojené sily Slovenskej republiky (OSSR).

Výstroj je používána dlouhodobě ve všech zahraničních misích obou armád a produkty AP Czech Tactical Gear jsou průběžně vylepšovány na základě získaných zkušeností z výcviku a bojového nasazení na Balkáně, v Iráku a v Afghánistánu. V roce 2006 se ve spolupráci se speciální jednotkou SOG do výrobního programu firmy dostávají neprůstřelné vesty s unikátním systémem upínání a dalšími patentovanými vlastnostmi TBV. Zvláště zkušenosti z nasazení v Iráku a v Afghánistánu vedou k vývoji zcela nové řady produktů FENIX Protector. V současnosti se tým vývojářů, bývalých příslušníků speciálních sil a zásahových jednotek zabývá dalšími návrhy a posouvá úroveň našich produktů na špičku světového vývoje. Taktické neprůstřelné vesty, batohy se systémem rychlého odhozu a široká řada nových pouzder a taktické výstroje v současnosti představuje nejlepší řešení pro bojové nasazení kdekoli na světě. Výrobky taktické řady FENIX Protector jsou chráněny několika patenty a mnoha užitnými a průmyslovými vzory.

 

 

Lékárnička = nezbytnost

Jak jsme již zmínili výše nikdy nevíte, kdy se stane nějaké zranění vám, nebo budete u nějakého zranění přítomni. Zde nastává problém. Sice víte jak poskytnout první pomoc, ale nemáte čím. Z tohoto důvodu čím dál tím více příslušníků bezpečnostních sborů u sebe nosí na opasku popř. taktické vestě lékárničku.

 

 

První dojem z lékárniček

Když jsme obdrželi lékárničky od společnosti Fenix Protector , tak jsme sami netušili co vlastně máme očekávat. Již při prvním osahání jsme byly potěšeni kvalitním materiálem, zipy a celkovým pracováním. Největším potěšením byla platforma, na které je lékárnička umístěna. Na testy nám byly poskytnuty tři velikosti těchto lékárniček. A to ještě před spuštěním oficiálního prodeje.

 

 

Recenze

Jak jsme již zmínili v předchozí části této recenze, tyto lékárničky jsou vybaveny speciální platformou. Sice sami o sobě jednotlivé lékárničky mají možnost být umístěny na opasek, a to jak vodorovně tak svisle, ale společnost Fenix Preotector přináší lepší řešení pro okamžitý přístup ke zdravotnickému materiálu. A to platformu. Tato platforma je vybavena molle vazbou, a tím pádem je možnost tyto lékárničky možno nosit na opasku, taktické vestě a třeba i na batohu s molle vazbou. Největší plus této platformy je to, že k této platformě lékárničku připevníte nasunutím na plastovou destičku, přitlačíte na suchý zip a jednoduše celou lékárničku pojistíte ještě plastovou pojistkou. Sundat lékárničku z této platformy je otázka vteřin a jste připraveni poskytovat první pomoc, nebo lékárničku podat na pomoc kolegovi. Návrat lékárničky na platformu je otázka opět pár vteřin.  Všechny lékárničky byly na naší žádost vyrobeny z černé látky, jejíž pevnost a další vlastnosti byly zachovány i poté co jsme lékárničku vyprali. Na vrchním krytu platformy, naleznete označení lékárničky v černo bílých barvách. Toto označení je řešeno formou suchého zipu, takže jednoduše můžete toto označení vyměnit za jiné. Samotná lékárnička je uzavřena pomocí zipu, kdy tento zip ani po několika stech otevření nezadrhoval. V lékárničkách naleznete několik poutek a kapsiček na uložení materiálu. Tyto kapsičky a poutka se nevytahala, ani při našich náročných testech, které mnohokrát překračují to, jak by lékárničku využíval člověk v reálné životě. Velikost poutek a kapsiček samozřejmě závisí na velikosti vybrané lékárničky.

 

 

Co se do jednotlivých lékárniček vejde

Předem je potřeba podotknout, že lékárničky nejsou dodávány vybavené, a tím pádem si každý jejich obsah poskládá dle svých možností a zkušeností. My jsme pro testy volili náplň, jakou by uměl použít každý. Níže naleznete přibližný obsah lékárniček, u každé z nich je však možno vložit více věcí. Jde jen o to, jak si rozložíte zdravotnický materiál.

 

 

 BL kit SF -  Velikost 1. ( nejmenší ) – ideální na opasek

2 ks chirurgických rukavic

2 ks obvazů

1 ks roušky na dýchání z úst do úst

1 ks izotermická fólie

1 ks pryžového škrtidla

 

 

BL kit - Velikost 2. ( střední ) - Ideální jak a opasek, tak na batoh, popř. taktickou vestu

2 ks chirurgických rukavic

3 ks obvazů

1 ks roušky na dýchání z úst do úst

1 ks izotermická fólie

1 ks pryžového škrtidla

1 ks nůžek

1 ks fólie na pneumotorax

 

 

IFAK odhazovací - Velikost 3. ( velká ) – již spíše na taktickou vestu, nebo batoh

2 ks chirurgických rukavic

4 ks obvazů

1 ks roušky na dýchání z úst do úst

1 ks izotermická fólie

1 ks pryžového škrtidla

1 ks nůžek

1 ks fólie na pneumotorax

1 ks balení náplastí

1 ks desinfekce

Několik kusů propisek popř. fixů

1 ks trojcípí šátek

 

 

Závěr

Velkou výhodou těchto lékárniček je několikrát zmiňovaná platforma, která je součástí každé lékárničky. Toto bereme jako velikou výhodu, jelikož můžete lékárničku sundat z platformy a položit si jí kam bude potřeba, což rapidně zvyšuje její využitelnost a přehlednost v lékárničce samotné.  Jako další výhodu vidíme to, že byť lékárničky až na velikost 3 nevypadají na opasku nijak velké, tak se do nich vejde poměrně dost zdravotnického vybavení. Velmi příjemnou vlastností těchto lékárniček je jejich cena, která vzhledem ke kvalitě, je více než lidová. Lékárničky si během testování prošly pakovaným sundáváním z platformy, pořád dokola byly otevírány a namáhány zipy. Ovšem žádný z materiálů použitých na výrobu lékárniček svou funkčnost nevypověděl. Závěrem lze jen říci, že tyto lékárničky naprosto splňují požadavky na ně kladené a dokazují to, že společnost Fenix Protector je jednou z nejlepších výrobců ve svém oboru.

 

 

Plusy a mínusy

+ kvalita zpracování

+ platforma

+ variabilita nošení

+ tři velikosti na výběr

+ možnost vlastního obsahu, jelikož nejsou lékárničky dodávány vybavené

 

- žádné naši testři nenalezli

 

 

Za možnost testování děkujeme společnosti Fenix Protector, která je výrobcem a zároveň prodejcem těchto lékárniček.

Lékárničky budete moci zakoupit v nejbližší době na stránkách společnosti Fenix Protector

 

Ceny:

BL kit SF -  Velikost 1. ( nejmenší ) –  zakoupíte za částku 986,- Kč

BL kit - Velikost 2. ( střední )   –  zakoupíte za částku 1231,- Kč

IFAK odhazovací - Velikost 3. ( velká )  –  zakoupíte za částku 1280,- Kč

Štítky

ifak recenze bl kit první pomoc lékárničky bl kit sf Fenix Protector

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

3 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: