Recenze GUARD TROOPER R

Datum: 03.08.2020 | Autor: Václav Kopeček

Dnes vám přinášíme recenzi speciální svítilny GUARD TROOPER R. Tuto svítilnu pro vás můžeme otestovat díky obchodu EUROLAMP. V recenzi se dočtete technické specifikace této svítilny a dále jsme byly s testovanou svítilnou spokojeni. Svítilnu podrobíme standartnímu testování, které prověří její výkon ve službě. Jedná se o novinku značky a má být lepší než předchozí model Trooper 73R, který každý zná, a to nejen z naší recenze. Jednalo se o nejrozšířenější baterku v rámci policie. Jak si ale povede její nástupce?

 

Kdo je společnost EUROLAMP?

Společnost Eurolamp s.r.o. vznikla v roce 1998 spojením dvou silných společností zabývajících se přenosnou osvětlovací technikou v České republice. Od tohoto roku se specializuje na vývoj, výrobu a prodej ručních svítilen, přenosné osvětlovací techniky a bezpečnostního vybavení pro policejní a armádní složky, pro hasičské a záchranné sbory i pro komerční využití. Dodává do velkého množství maloobchodů i velkoobchodů a je přímým dodavatelem svítilen do státních složek České republiky.

Od počátků existence se firma zaměřuje na výhradní zastoupení několika předních světových výrobců profesionálních přenosných svítilen pro celou Českou republiku. Mezi ně patří zejména americké společnosti Streamlight, SureFire a UK (UndewateKinetics), později k těmto společnostem přibyly další jako Nightsearcher, Deben-Tracer, E-Flare a v neposlední řadě NITECORE.

 

 

První dojmy z taktické svítilny GUARD TROOPER R

Svítilna nám dorazila v atraktivní krabičce, na které je svítilna znázorněna. Již na spodní části krabičky nalezneme technické specifikace všech třech nabízených modelů a to v češtině, což oceňujeme. Po otevření krabičky v ní nalezneme česky psaný návod. Dále pak kabel USB-C, poutko a samotnou svítilnu.

 

 

Technickou specifikaci svítilny tentokrát vynecháme. Čísla si umí každý najít. Navíc každého spíše zajímají dojmy ze svítilny.

 

 

TESTOVÁNÍ SVÍTILNY GUARD TROOPER R

Již jsme testovali několik produktů společnosti EUROLAMP. U jejich sortimentu se již dlouhodobě setkáváme s velkou kvalitou. Svítilna GUARD TROOPER R je přímo výrobek společnosti EUROLAMP pevně věříme, že dlouholetá praxe při prodeji a vývoji svítilen se odrazí právě v tomto modelu. Nejprve se podíváme na vzhled a konstrukci svítilny. Svítilna je vyrobena z plastu. Jak sami na fotografiích vidíte, jedná se o velmi odolný plast, který na sobě po několika měsících používání a několika pádech nenese ani sebemenší známky hrubého používání v policejní praxi. Svítilna je osazena třemi čočkami, kdy pouze jedna z těchto čoček je čirá. Dále na těle nalezneme tři tlačítka. Označená jako RED, LIGHT a UV. Jedná se o pogumovaná tlačítka s dostatečným odporem proti nechtěnému spuštění svítilny. Na zadní části svítilny nalezneme velmi pevný klips. Tento klips je rozměrově odpovídající molle vazbě, takže není problém svítilnu nosit na taktické vestě. Dále na horní části nalezneme diodu indikující nabití baterie. Na spodní části svítilny nalezneme, jak je již u této značky dobrým zvykem silný magnet. Pod Tlačítkem RED naleznete kryt od USB-C konektoru. Toto by k popisu svítilny stačilo a nyní se vrhneme na poznatky z testování.

Tlačítkem s označením RED ovládáte levou menší čočku. Po jednom stisknutí tlačítka se zapne souvislé červené světlo a druhým stiskem toto světlo vypnete. Jenže toto není vše, delším podržením tohoto tlačítka spustíte blikání červené barvy. Výkon červeného světla je 80lm. Ovšem tento výkon je dostačující na to, aby světlo bylo vidět ze vzdálenosti několikaset metrů. Využití červeného světla je velké. Nejen k zastavení vozidel, ale dále díky silnému magnetu k označení překážky. Například stojícího vozidla. Dále blikání může sloužit jako označení objektu například při vyhledávání vrtulníkem, kdy při tomto nelze použít jasné bílé světlo z důvodu oslnění pilotů vrtulníku používající noční vidění. Samostatné červené světlo hodnotíme velmi kladně. Oproti předchozímu modelu, u kterého jsme museli posunovat krytku, se jedná o velké usnadnění a zlepšení uživatelského komfortu svítilny GUARD TROOPER R. Navíc krytky u předchozího modelu byly výměnné, takže se občas stalo, že krytka spadla a tím pádem jste byly bez červeného světla.

Tlačítkem s označením UV spustíte pravou čirou čočku. UV světlo využijete nejen při kontrole pravosti dokladů a bankovek, ale dále i při vyhledávání biologického materiálu. Výkon tohoto světla je 365nm. Tedy více než dostačující výkon k vyhledávání a kontrole. Oproti předchozímu modelu je zde opět velký posun dopředu. Přechozí model měl tři samostatné diody, které se ovšem výkonem modelu GUARD TROOPER R nemůžou zdaleka ani přiblížit.

Jako poslední máme tlačítko LIGHT. Jak každý již tuší, tak se jedná o tlačítko ovládající hlavní diodu největší čočky. Jedním stiskem tlačítka spustíte vysoký výkon, který je 300lm. Druhým stiskem tlačítka spustíte nízký výkon, který je 50lm. Ovšem pokud při těchto modech tlačítko podržíte, tak spustíte turbo režim, který má úcty hodných 400lm. Při vysokém a turbo režimu svítilna dokáže osvítit několik stovek metrů. Což je naprosto dostačující například i při pátracích akcí. Nízký výkon je ideální například při potřebě si jen něco osvítit. Například vozidlo při silniční kontrole.

Celkově uživatelský komfort svítilny musíme hodnotit 100%. K tomuto hodnocení přispěly nejen použité materiály na svítilnu, ale dále i její hmotnost a hlavně to, že všechny tlačítka svítilny se dají jednoduše ovládat při správném uchycení nejednou. Nemusíte tedy měnit úchop svítilny, což zejména při použití se zbraní je prvek, který může rozhodovat o vteřinách a tedy i o zdraví,  nebo dokonce životech.

Svítilna po několika měsíčním testování neprojevila ani jedinou slabinu. Naopak se projevila jako dokonalý a spolehlivý společník do každodenní služby. A to nejen na uniformovaných útvarech, ale i na útvarech, které slouží v civilním oděvu. Od všech, kteří měli možnost tuto svítilnu testovat, se nám dostalo pouze pozitivních ohlasů. A co více si může produkt přát než je doporučení od opravdových profesionálů.

Svítilnu GUARD TROOPER R můžete zakoupit ve třech provedeních. Základní model na tři AA baterie, s akumulátorem 2000mAh a nejsilnější provedení s akumulátorem o kapacitě 4000mAh. Takže každý uživatel nalezne svítilnu přesně podle svých požadavků.

 

 

PLUSY A MÍNUSY

+ kvalita materiálu

+ nabíjení USB-C

+ rozměry

+ výkon svítilny

+ samostatné červené světlo

+ pevný klips a silný magnet

 

 

Závěr

Svítilna GUARD TROOPER R, která je nástupcem modelu TROOPER 73 naprosto svého předchůdce předčila. Výkon svítilny je dostačující na všechny policejní potřeby. Samostatné výkonné UV světlo a  červené světlo posunulo uživatelský komfort na jinou úroveň. K tomuto přispěla i ergonomie svítilny, která při dobrém úchopu umožňuje všechny tlačítka svítilny ovládat jednou rukou bez potřeby svítilnu jinak uchopit. Za nás osobně doufáme, že tato svítilna se brzy dostane do policejní výbavy místo předchozího modelu.

 

Za možnost testu děkujeme společnosti EUROLAMP.

 

Svítilnu GUARD TROOPER R zakoupíte na stránkách obchodu EUROLAMP  - ZDE  a to za částku od 3146,- Kč

 

 

Štítky

test multifunkční recenze UV GUARD TROOPER R svítilna

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články