Recenze Cold Steel Recon 1 Clip Point Half Serr

Datum: 01.10.2019 | Autor: Václav Kopeček

Dnes vám přinášíme recenzi zavíracího nože pro každodenní použití od firmy Cold Steel a to jednoho z jejich nejlepších kousků Cold Steel Recon 1 Clip Point Half Serr. Tento zajímavý nůž nám na recenzi poskytla společnost AZ NOŽE, která je naším dlouhodobým partnerem.

 

Kdo je společnost AZ-nože

Obchod AZ-noze.cz vznikl v roce 2014 jako odpověď na poptávku po široké nabídce nožů a holících potřeb. Od svého vzniku si získal několik tisíc spokojených zákazníků. Hlavní zaměření je na širokou nabídku nožů a potřeb pro klasické holení. Najdete zde jak levné nože, tak opravdové lahůdky. Zákazníkům se snažíme poskytovat nadstandardní servis a také poradenství při výběru vhodného zboží.

 

 

Něco málo o společnosti Cold Steel

Společnost Cold Steel pocházející z Kalifornie a má tradici již od roku 1980. Za posledních 30 let se tato firma zasadila o mnoho inovací jako například materiál na rukojeti Kraton®, tvar čepele tanto, ocel San Mai III® a zabezpečovací systém Tri-Ad™ Lock.

 

Společnost se zabývá především výrobou chladných zbraní, mezi které patří například lovecké a turistické nože, sekery, meče, mačety a jiné zbraně.

 

 

První dojmy z nože

Nůž nám dorazil v papírové krabičce, na které je vyobrazen nůž.  Po jejím otevření zde spatříme nůž, který na nás již při prvním pohledu zapůsobí svým luxusním vzhledem. Nůž dále vypadá velmi robustně, kdy toto až trochu vzbuzuje strach z toho jestli nůž nebude moc velký a těžký na nošení.

 

 

Vlastnosti nože

Barva: Černá

Celková velikost: 238 mm

Délka čepele: 101 mm

Ocel: Carpenter CTS® XHP Alloy with DLC Coating

Materiál rukojeti: Long G-10 Styled Griv-Ex™

Tloušťka čepele: 3,5 mm

Hmotnost: 150 g

Délka rukojeti: 136 mm

Recenze nože

Dlouho jsme hledali nůž, který bude naším každodenním společníkem, a to jak ve službě, tak i v soukromí. Jistě každý chápe, že nůž je zrovna ve službě v ozbrojených složkách neodmyslitelnou součástí každého dne a na jeho kvalitě záleží občas vteřiny, které mohou rozhodovat o životech. Proto jsme oslovili našeho dlouholetého partnera společnost AZ-nože, zdali by nějaký takový nůž měli. A oni nám ve spolupráci s výhradním zástupcem značky Cold Steel pro ČR zaslali Cold Steel Recon 1 Clip Point Half Serr. O prvních dojmech jsme vám již psali výše a nyní přejdeme rovnou na ohlasy a poznatky z testování. Jako první budeme hodnotit úchop nože a jeho otvírání. Poprvé za historii našich testů jsme našli něco, co sedne do ruky opravdu každému. Kdokoliv si nůž vzal, tak uváděl, že je jako vyrobený přímo pro jeho ruku. Materiál a tvarování rukojeti zajišťuje kvalitní a komfortní úchop i s mokrými rukami. Samozřejmostí je i použití v rukavicích, ale v případě takto kvalitní rukojeti toto není ani potřeba. Vybrání na horní části rukojeti zajišťuje velmi dobrou oporu pro palec. Dále na rukojeti nalezneme pojistku proti nechtěnému otevření. K její pevnosti musíme dodat, že ani v případě sekání nožem do dřeva se nestalo, že by pojistka povolila. Klip na uchycení nože je dostatečně pevný, takže se nemusíte obávat toho, že byste o nůž mohli nechtěně přijít. A nyní k tomu nejdůležitějšímu a to k čepeli. Na testy nám byl poskytnut nůž s kombinovaným ostřím a to hladkým a zubatým. Celá čepel je počerněná, takže nůž vypadá velmi elegantně. Na obou stranách čepele najdeme kolíček pro otevření. Nůž tedy není problém používat i jako levák. Navíc tento kolíček je stranově nastavitelný, takže není problém si nůž upravit ke své spokojenosti. Kvalitu použitého materiálu na čepel dokazuje to, že námi testovaný nůž má po několika měsících stále ostří jako břitvu, a to bez jediného broušení. Čepel nože Cold Steel Recon 1 Clip Point Half Serr. Nemá problém přeříznout jakýkoliv rozumný materiál.

 

 

Plusy a mínusy

+ kvalita ocele

+ použité materiály

+ vzhled

+ cena

+ dokonalost úchopu

 

-  není co vytknout

 

 

Závěr

Nůž Cold Steel Recon 1 Clip Point Half Serr. je nejlepší nůž, který jsme zatím měli možnost otestovat. Kvalita použitých materiálů zaručuje to, že nůž vám bude dlouholetým společníkem. Zejména musíme vyzdvihnout úchop nože, kdy doopravdy máte pocit, že nůž byl vyroben přímo pro vaši ruku. Za nás jsme našli každodenního společníka nejen do služby.

 

Štítky

nůž cold steel recenze test

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

7.5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: