RECENZE akční kamera NICEBOY VEGA 4K

Datum: 10.11.2016 | Autor: Redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi sportovní kamery NICEBOY VEGA 4K. Tuto kameru nám na recenzi poskytl obchod KAMEROV.CZ. K recenzi této kamery jsme přistoupili, jelikož jsme byli často dotazováni na kvalitní kameru, která by policistům ve službě pomohla a něco vydržela.

 

Kdo je obchod KAMEROV.CZ?

Společnost RTB media s.r.o. se zaměřuje na velkoobchodní zastoupení značek Niceboy® a SJCAM v České republice a na Slovensku. Na trhu působíme od roku 2013. V současné době máme v našem portfoliu velmi kvalitní akční kamery Niceboy® VEGA, kamery SJCAM  a univerzální příslušenství Niceboy® k většině akčních kamer.

 

 

První dojmy ze sportovní kamery NICEBOY VEGA 4K

Kamera dorazila ve vzhledově moc hezky vypadajícím balení. Již při rozbalení nás mile překvapil sympatický plast, ze kterého je kamera vyrobena. Dalším překvapením je, že kamera je vybavena displejem. Dále jsme pak byli doslova šokováni obsahem příslušenství v balení a hlavně dálkovým ovládáním v balení.  Ale o tom až dále.

 

 

Něco málo o sportovní kameře NICEBOY VEGA 4K

Niceboy® VEGA 4K je nejvyšší řadou kamer značky Niceboy®. Navazují na modelové řady VEGA, VEGA+ oproti kterým disponuje dálkovým ovládáním a hlavně možností točit až 4K@25fps a 2K@30fps (interpolovaně) nebo fullHD při 60fps (1080p). Kamera je vyrobena ve speciálním ultra-slim designu, pro co nejpohodlnější manipulaci.

 Tyto sportovní kamery výborně využijete pro záběry ze všech možných (nejen) adrenalinových sportů, jako je lyžování, surfování, potápění, paragliding a spousta dalších nebo také pro natáčení Vašeho cestování.

Typické pro Niceboy® VEGA 4K je širokoúhlý 170° objektiv, díky němuž jsou záběry pořizovány s efektem tzv. rybího oka, kdy je okolí zabíráno v širokém zorném poli.

 

 

TESTOVÁNÍ KAMERY

Jelikož jsme testování kamery pojali dle přání našich čtenářů jako testování zaměřené hlavně na využití kamery ve službě, tak se zde nedočtete o mnoha možnostech využití kamery při sportu a dalších činnostech. V balení jsme nalezli černý plastový držák s klipem, který je jako dělaný na umístění na molle vazbu. Do tohoto držáku jde kamera lehce umístit a i následně ovládat. Ovládání kamery je vyřešeno třemi tlačítky, které jsou umístěny zepředu, z vrchu a z boku kamery. Předním tlačítkem kameru zapneme, vrchním zapneme záznam,  nebo pořídíme fotografii a bočním ovládáme wifi připojení. Toto připojení slouží i k propojení mezi kamerou a mobilním telefon, kdy nám tímto umožní prohlížet si v mobilním telefonu pořízené záznamy. Kamera jde dále ovládat dálkovým ovládáním, které vypadá jako hodinky. Tímto ovládáním můžeme spustit zaznamenávání a také ho stopnout. Dále pak i pořídit fotografii. Toto dálkové ovládání jsme velmi ocenili, jelikož ne vždy je možnost ovládat kameru přímo. Umístění na molle vazbě pevně drželo a kamera ani při větším pohybu taktické vesty nespadla. Záznam kamera ukládá na micro SD kartu, která není součástí balení. Připojení k pc popř. televizi kamera umožňuje díky usb a hdmi konektoru. Úhel záznamu kamery je celých 170° což krásně pokryje prostor před osobou, která má na sobě kameru umístěnou. Záznam, při kterém dochází k prudkým pohybům, je velmi kvalitní a kamera nemá celkově s ničím problém. Záznam zvukové stopy u videa je dostačující. Kamera v pohotovostním režimu vydrží i několik desítek hodin, aniž by se vybila, což umožňuje její okamžité použití, aniž byste museli řešit, jestli jste kameru nabili. Dále pak musíme ocenit displej kamery, který umožňuje ihned se na záznam podívat. Displej je dostatečně kvalitní a jeho viditelnost je dobrá i na přímém slunci. Nespornou výhodou kamery je její menu v českém jazyce, které nenabízí mnoho výrobců.

 

 

Technické parametry

Výrobce:             Niceboy®

Displej: 2" LCD

Čočka:  170° širokoúhlé čočka

Procesor:            Sunplus

Paměť: Micro SD (max. 32 GB, není součástí balení)

Max. rozlišení videa:      4K@25FPS (interp.)

ostatní rozlišení 1:           2K (30 FPS) - interpolované

ostatní rozlišení 2:           Full HD 1080p (1920 x 1080 ) 60 FPS

Výstupní formát videa:  MOV

Kompresní formát videa:             H.264

Max. rozlišení fotografií:              12MP/8MP/5MP/4MP

Režimy focení:  1 snímek / časovač / sekvenční snímky

Výstupní formát fotografií:          JPEG

Frekvence optického zdroje:      50 Hz / 60Hz

Výstup: HDMI

USB port:            USB 2.0

Napájení:            5V 1A

Výdrž baterie:   90min (při maximální kvalitě nahrávání)

Kapacita akumulátoru:  1050 mAh

Doba nabíjení:  3,5 hodiny

Možnost nahrávání videa během nabíjení:          ANO

Rozměry kamery:            5,9 x 4,1 x 2,64

Hmotnost:          61g

Jazyky menu:    Jazyky menu: čeština, angličtina, němčina, francouzština, španělština, italština, portugalština, tradiční čínština, čínština, japonština, ruština

Součást balení: Niceboy® VEGA 4K, vodotěsné pouzdro do 30m, baterie 900mAh, USB kabel, nabíječka, příslušenství k upnutí kamery (viz obrázek)

Kamera s WiFi:  ANO

Barva:   černá

 

 

OSBAH PŘÍSLUŠENSTVÍ V BALENÍ

1. vodotěsný obal (připojitelný k dalšímu příslušenství)

2. náhradní dvířka k obalu s průduchy (kvůli lepšímu sbírání zvuku)

3. nabíjecí kabel + nabíječka

4. úchyt na řidítka

5. úchyt na pásek + otevřený držák (připojitelný k dalšímu příslušenství)

6. čistící hadřík

7. baterie

8. sada úchytů pro připojení obalu a držáku k dalšímu příslušenství

9. dva nalepovací úchyty (například na helmu)

10. 4 popruhy na přichycení, zdrhováky a kovové lanko

11. dálkové ovládání (balení obsahuje samostatný návod pro dálk. ovl.)

12. Manuál v CZ

 

 

PLUSY A MÍNUSY

+ kvalita zpracování

++ displej

+český jazyk menu

++ široká škála montážních adaptérů

++ Kvalita záznamu

+ rychlá montáž

++ CENA

 

 

Závěr

Kamera NICEBOY VEGA 4K je vynikající kamera, která v mnoha ohledech předčí i mnohem dražší modely konkurenčních značek. Její široké příslušenství dodané v základním balení, z ní děla kameru pro každou příležitost. Věříme, že v ní najdete nejen dokonalého společníka do služby, ale například i jako kameru na rodinné akce, ale i jako kameru do vozidla. Dálkové ovládání dodávané ke kameře funguje naprosto skvěle a ani jednou během testování neselhalo. Tuto kameru jsme viděli již a několika policistech i sportovcích, což je nejlepším důkazem toho o jak kvalitní výrobek se jedná.

Za možnost testu děkujeme obchodu KAMEROV.CZ.

 

Sportovní kameru NICEBOY VEGA 4K zakoupíte na stránkách obchodu KAMEROV.CZ  - ZDE  a to za částku 3290,- Kč

 

Štítky

kamera niceboy vega 4k akční recenze kamerov.cz niceboy

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4.5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: