Přehled nehodovosti v týdnu od 4. do 11. května

Datum: 12.05.2014 | Autor: por. Ing. Štěpánka Uhlířová

Jihočeští policisté v uplynulém týdnu opět řešili smrtelné dopravní nehody. Zbytečně zemřeli dva lidé – mladý muž v osobním vozidle a vozíčkář středního věku. Ani jeden z nich však neseděl za volantem, ani jeden z nich neřídil.

 

Tragická dopravní nehoda - PČR

 

První smrtelná dopravní nehoda se stala v sobotu odpoledne u obce Studená na Jindřichohradecku. Na nezodpovědnost a zbytečnou chybu řidiče vozu značky Škoda Octavia doplatil jeho spolucestující, který seděl vpředu (22 let). Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, stavu a povaze vozovky, dostal smyk a narazil do protijedoucího vozu značky Ford Focus.


 
Druhý lidský život vyhasl jen o několik hodin později v Českých Budějovicích. Mladý řidič, pod vlivem alkoholu, přehlédl vozíčkáře (45 let), který jel po ulici Vrbenská a srazil ho. Ten na místě zemřel. Nezodpovědný řidič místo aby zastavil a pokusil se vozíčkáři pomoci, z místa nehody ujel. Policisté ho také díky pozornému svědkovi, který si ujíždějícího vozidla všiml, dopadli. Policisté svědkovi touto cestou děkují za pomoc při dopadení tohoto nezodpovědného řidiče.

 

Nehoda s tragickým koncem - PČR

 


Nad uvažováním některých řidičů skutečně zůstává rozum stát. Policisté kromě těchto dvou nehod evidovali v uplynulém týdnu dalších šedesát nehod, při kterých lidé utrpěli nejrůznější zranění, někteří z nich si ponesou následky po celý život. Pět lidí totiž utrpělo těžká zranění, 35 lidí zranění lehká. Alarmující je počet řidičů pod vlivem alkoholu, bylo jich celkem 12! Každý pátý řidič, který boural, tak byl pod vlivem alkoholu!  Jeden z nich zavinil smrt muže na vozíčku, ostatní zranili někoho jiného nebo sami sebe. Řidiči, nepijte alkohol, neužívejte ani jiné omamné látky, protože tím ohrožujete ne jen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Buďte zodpovědní a neriskujte! Nejčastější příčinou dopravních nehod byl kromě alkoholu také nesprávný způsob jízdy a nepřiměřená rychlost.

 

Jen vlastní opatrností můžete ZASTAVIT JÍZDU SMRTI


 
Podívejte se na fotografie z některých dopravních nehod a přemýšlejte o tom, co za volantem děláte. Jezdíte podle pravidel? Neohrožujete sebe nebo ostatní? Jezděte s rozumem, ať neskončíte podobně jako tito řidiči…..jen vlastní opatrností můžete ZASTAVIT JÍZDU SMRTI.

Štítky

jízda smrti dopravní nehody

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: