Posila vozového parku Královéhradecké policie – ŠKODA Superb 3,6 FSI V6 4x4, 260 koní

Datum: 12.09.2014 | Autor: nprap. Jan Čížkovský

V těchto dnech vyjíždí na silnice v Královéhradeckém kraji jedno ze sedmi nových vozidel v civilním provedení ŠKODA Superb 3,6 FSI V6 4x4. Tyto vozidla Policie České republiky převzala v prosinci 2013. S tímto vozidlem, které z 0 na 100 km/h zrychlí za 6,4 s, se budou moci řidiči setkat nejenom na dálnici D11, ale i na ostatních silnicích v rámci celého Královéhradeckého kraje.

 

Nový Superb

 

Policejní speciál, který díky zážehovému agregátu 3,6 FSI V6 s výkonem 191 kW (260 koní), pohání všechna 4 kola, dosáhne rychlosti až 250 km/h je kromě standartního vybavení vybaven například skrytými výstražnými LED majáky, dvěma červenými displeji umístěnými za předním a zadním sklem s možností volby zobrazovaných nápisů, GPS zařízením, radiostanicí či radarovým měřičem rychlosti.

 


 
Superb na dálničním oddělení nahradí vozidlo Volkswagen Passat R 36, které za svou pětiletou službu u Královéhradecké policie vykonalo „spoustu práce“. Od roku 2009 Volkswagen Passat najel přes 500 tisíc kilometrů a „řešil“ bezmála 11 tisíc přestupků, kdy zhruba jednu desetinu přestupků policisté oznámili správním orgánům pověřených obcí. V naprosté většině však policisté vyřešili přestupek blokovou pokutou. Celková výše uložených pokut činí téměř 11 milionů korun a další 2,7 milionů korun činí hodnota uložených kaucí, kterých bylo 231.

 


 
Policejní Passat však v Královéhradeckém kraji nedosloužil, ale bude dále policistům pomáhat při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Řidiči se tak s ním i nadále mohou setkat na všech komunikacích v rámci Královéhradeckého kraje.

Štítky

Královehradecký kraj škoda policie dálnice piráti superb auta

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

3 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: