Policie na dětských táborech

Datum: 04.07.2014 | Autor: por. Bc. Monika Schindlová, DiS.

Příbramští policisté zavítali dne 3. července na dva dětské tábory v Hrachově. Prezentovali a přibližovali více než dvěma stům dětí práci u Policie ČR. Velmi táborníky zaujala ukázka výstroje, výzbroje a náplně práce pořádkové jednotky, která zajišťuje akce s účastí většího počtu osob, kde je předpoklad případných nepokojů.

 

Policisté na dětském táboře - zdroj: PČR

 

Na dalším stanovišti byli policisté ze skupiny služební přípravy. Ti se zaměřili na ukázky sebeobrany, a to za pomoci jednoduchých hmatů a  věcí, které nosí lidé běžně u sebe. Děti se dozvěděly, jakým způsobem se mají chovat v krizových situacích, např. v případě napadení a měly také možnost prohlédnout si střelné zbraně. Na třetím stanovišti probíhalo povídání o drogách, o jejich druzích a o nebezpečí z nich plynoucí. Pro lepší představu byl k dispozici i kufřík s atrapami drog. 


U policie je práce velice různorodá, rozhodně nejde mluvit o stereotypu, mnohdy jde až o adrenalinové zaměstnání. Strážce zákona se navíc musí umět rychle a správně rozhodovat a jednat. Podle dotazů kladených účastníky tábora, lze říci, že je práce u policie velmi zaujala a někteří již nyní přemýšlejí, že by v budoucnu neváhali obléct uniformu. Policie Středočeského kraje neustále přijímá do svých řad nové „parťáky“, kritériem je české občanství, středoškolské vzdělání s maturitou a bezúhonnost. Fyzickou, zdravotní a osobní způsobilost (psychologické vyšetření) prokáží zájemci až v průběhu přijímacího řízení. Pro nové uchazeče je kromě zajímavé práce žádoucí stálost zaměstnání, kariérní postup, různé výhody a sociální zabezpečení do budoucna (např. odchodné, doživotní výsluhový příspěvek, šest týdnů dovolené, ozdravné pobyty, možnost dalšího vzdělání).

Štítky

dětské tábory policie policejní tábor

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: