Policejní muzeum v Praze - tip na výlet

Datum: 16.05.2016 | Autor: Redakce PN

Víkend máme za sebou. V Praze se konala celá řada akcí, bylo možné navštívit Invalidovnu a řadu dalších míst. Pokud již nyní přemýšlíte o programu na příští víkend, máme pro vás tip. Muzeum Policie v Praze, kde za rodinné vstupné zaplatíte 50,- Kč, což jistě váš rozpočet nezruinuje. A co vás čeká? Muzeum mapuje historii, vznik, vývoj a činnost bezpečnostních sborů na území našeho státu, kriminalistiku a známé kriminalistické případy, prezentuje problematiku dopravní a letecké služby, cizinecké a pohraniční policie, ale i bývalé státní bezpečnosti.

 

 

Základním cílem muzea je fungovat jako živé dokumentační a osvětové centrum, schopné na vysoké profesionální úrovni plnit základní funkce: funkci sbírkotvornou, vědeckou a výchovnou. Základem vytvářejícím vědeckou dokumentaci pramenné a informační hodnoty, vypovídající o tom, kterém dějinném období či jevu, jsou muzejní sbírky. Pracovníci muzea na odborné bázi zpracovávají, kategorizují a katalogizují následující sbírkové okruhy:

 

  • písemnosti a tisky
  • vyznamenání, stejnokroje, symboly, falza a modely
  • technika, chemikálie a jiné materiály
  • zbraně, střelivo a vojenská technika
  • předměty dokumentující trestnou činnost
  • negativy a fotografie.


Při plnění svého cíle se muzeum soustavně podílí na preventivně bezpečnostní činnosti se zaměřením zejména na formování osobnosti dětí a mládeže. Jedná se především o přednášky a besedy zaměřené na činnost současné policie, na kriminalitu páchanou mládeží a na mládeži. V této oblasti existuje úzká spolupráce s fundovanými pracovníky Služby kriminální policie a vyšetřování nebo specialisty z Národní protidrogové centrály.

 

Pro mladší žáky, případně děti z mateřských škol je připraven ucelený systém dopravní výchovy. Děti se v teoretické části za pomoci videonahrávek, testů a počítačových her seznámí s platnými pravidly silničního provozu, která si poté prakticky ověří na našem dopravním hřišti. V této oblasti spolupracujeme s Městskou policií hl. m. Prahy.

 

Každá středa odpoledne je věnována dětem, které se mohou zúčastnit nejrůznějších soutěžních, sportovních a jiných programů.

 

Adresa: Ke Karlovu 1, 120 00 Praha 2
Telefon: 224 922 183
fax: 974 841 091
e-mail: muzeum@mvcr.cz

 

Dopravní spojení: výstupní stanice metra C - I. P. Pavlova, Vyšehrad; A - Náměstí Míru;
Vstupné: 30 Kč; rodinné vstupné 50 Kč; děti, studenti a důchodci 10 Kč; pořady pro děti 5 Kč Informace: o programech a případné objednávky na telefonu 974 824 862 
Otvírací doba: expozice je otevřena každý den (mimo pondělí) od 10.00 do 17.00 hodin

 


  
MUZEUM POLICIE ČR MÁ NOVÉ INTERNETOVÉ STRÁNKY!!! ZKUSTE www.muzeumpolicie.cz
 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: