Novým ekonomickým ředitelem na policejním prezidiu bude Pavel Osvald

Datum: 05.02.2014 | Autor: Petr Duchoslav

Novým ekonomickým ředitelem policejního prezidia se stane Pavel Osvald. Někdejší šéf oddělení strategického plánování se ujme úřadu na začátku února. Osvald byl blízkým spolupracovníkem staronového policejního ředitele Petra Lessyho. Již v květnu 2012 jím byl Osvald jmenován náměstkem policejního prezidenta pro ekonomiku.

 

O Osvaldovi se dříve v médiích spekulovalo jako o možném policejním prezidentovi. Poté, co zrušil dnes již bývalý ministr vnitra Martin Pecina jmenování Martina Červíčka, který proti tomuto kroku podal rozklad, a Petr Lessy oznámil, že ihned po svém nástupu do úřadu rezignuje na tuto funkci, přichází blízký Lessyho blízký spolupracovník na policejní prezidium.

 

O instalaci řádného policejního prezidenta nyní rozhodne již nový ministr vnitra Milan Chovanec, který prohlásil, že vyřešení tohoto ,,gordického uzlu" řadí mezi své prvořadé priority. Je otázkou, zda se tohoto výběrového řízení na nového policejního ředitele přihlásí znovu Petr Lessy, který svou rezignací na svou funkci chce po mnoha peripetiích a veletočích v otázce policejního dvojvládí uvolnit napětí v policii a zároveň docílit rovných a férových podmínek před konáním standardního konkurzu na šéfa Policie ČR.

 

Osvald byl rok v záloze a pobíral 80% platu. To znamená, že se pro něho nenašlo v policii řádné pracovní místo s funkčním platem potom, co Martin Červíček po svém nástupu zrušil jím zastávanou pozici na policejním prezidiu, do níž byl Osvald Lessym jmenován v květnu 2012. Období v záloze vypršelo Osvaldovi 1. února 2014. Na začátku ledna se Osvald sešel s Petrem Lessym diskutovali o jeho možném angažmá v nejvyšších patrech policie, resp. na policejním prezidiu. ,,Nelíbilo se mu moje zařazení do záloh, takže jsme se bavili o mém budoucím působení u policie," uvedl k jednání Osvald.

 

I když se Osvald stane novým ekonomickým ředitelem policejního prezidia, není vyloučeno, že se přihlásí do výběrového řízení na nového policejního ředitele po Petru Lessym. Pro server Lidovky.cz řekl toto: ,,Tak samozřejmě pozice policejního prezidenta je vrcholem kariéry policisty a kdybych cítil, že bych mohl toto místo dostat, tak bych o to místo zájem měl. Ale určitě nejsem ten, pro kterého by to byl svatý grál."

 

Osvalda kritizuje parlamentní opozice zejména proto, že seděl v komisi, která doporučovala instalaci Petra Lessyho do funkce policejního prezidenta v roce v lednu 2011 po rezignaci Oldřicha Martinů. Opozici se také nelíbí, že by tak mohl být oproti dalším adeptům zvýhodněn, pokud by se přihlásil do výběrového řízení na policejního prezidenta. Osvald v tom ale problém nevidí.

Štítky

náměstek osvald

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

1 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: